OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT

MTB Trilogy 2017

5. 7. 2017 - 8. 7. 2017 MTB 2Náročnost

MTB Trilogy je etapový závod horských kol v oblasti Broumovska na pomezí Polska a Čech. Centrum závodu je v malém městečku Teplice nad Metují, které je mimo jiné jednou z bran do Adršpašsko-teplických skal, plošně největšího pískovcového skalního města ve střední Evropě.

Závod je vypsán ve 2 disciplínách a to MTB maraton a ENDURO.

Start, cíl i zázemí závodu jsou na jednom místě. Závod se skládá z prologu a tří etap, z nichž každá má úplně jiný charakter a celkem náročný profil.

Trasy jednotlivých etap vedou nádhernou přírodou, jsou charakteristické velkým množstvím singltreků a jen nutným minimem silničních úseků. Tento čtyřdenní závod je výzvou pro všechny opravdové bajkery a ukáže každému, jak na tom je sám i v porovnání s ostatními.

Závod začíná odpoledním prologem, což je časovka na označeném okruhu (cca 12km, čas vítěze okolo 1h). Další 3 etapy jsou koncipovány jako maratony horských kol s rozdělením na Half race (krátkou) a Extreme race (dlouhou) variantu. Krátká varianta má většinou do 50 km, dlouhá do 80 km. Čas vítěze na dlouhé variantě se pohybuje okolo 4 hodin. Součástí obou variant je také závod Enduro. V tomto závodě o vítězi rozhoduje součet časů na rychlostních zkouškách (okolo 10 zkoušek na etapu).

Webové stránky závodu
Teplice nad Metují, Czech Republic