OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Česká asociace extrémních sportů

Welzlův kvadriatlon 2018

14. 7. 2018 Triatlon 1Náročnost

Běh: hromadný start, 3km kolem řeky Sázavy, v průběhu se blíže seznámíme s její teplotou i hloubkou.
Na závěr stoupání na hráz nádrže Nemilka.

Plavání: osmělení, skok do vody (cca 2 m), kolem bojí na druhou stranu (cca 600 m) v nádrži Nemilka. Nádrž dlouhá léta sloužila jako zdroj pitné vody, dnes je na ní zbudována malá vodní elektrárna, díky níž budeme moci srovnat teplotu u dna s teplotou horního sloupce vody.

Kolečkové brusle: začíná z depa na hrázi nádrže Nemilka – sjezd z hráze – dále po nové asfaltce klikatící se v údolím Sázavy k Hněvkovu kde “přeskakuje” na cyklostezku. Po stezce do Lupěného a dále na koupaliště. cca 10,5 km

Horské kolo: z depa na koupališti k Nemilskému splavu, stoupáním k  vysílači a dále až k Jestřebí a odtud nejlepší cestou do cíle na koupališti. Cca 11 km.

Šafety: závod štafet se koná na stejné trati jako hlavní závod. Štafeta je složena se čtyř závodníků, přičemž každý závodník startuje v jedné disciplíně. Organizátor zajistí transport z koupaliště Zábřeh na hráz nádrže Nemilka a zpět. Pravidla umožňují startovat i štafetám se dvěma či třemi závodníky. V takovémto případě si logistiku a transport zajistí samotní závodníci.  Výsledky nezohledňují počet závodníků ve štafetě.

Webové stránky závodu
Areál venkovního koupaliště Zábřeh


Podobné závody
Survival
6. 10. 2018 BOBR CUP 2018 Zobrazit
Adventure race
31. 08. 2018 MINI Adventure Race 2018
ČAES
Zobrazit