OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT

Xterra Czech 2018

15. 7. 2018 Triatlon 2Náročnost

XTERRA Czech 2018 patří mezi jeden z nejznámějších triatlonových závodů, skládá se z 1,5km plavání – 32km horské kolo – 10km terénní běh. Hlavní závod světového poháru startuje plaváním v Křišťanovickém rybníce, který je nejvýše položeným rybníkem v České republice. Po plavání následuje depo na krásné travnaté pláži u Boudy u Josefa. Poté cyklisté vyrážejí na bikovou trasu, která vede nádhernou šumavskou přírodou.

Jeden dlouhý okruh bikové části nabídne technickou trasu, která bude určitě výzvou, ale také zážitkem pro každého závodníka. Singletracky, brody, nádherné výhledy do krajiny, ale také průjezdy malebnými šumavskými vesničkami a v neposlední řadě poslední kilometry trasy v nádherném historickém centru Prachatic, dělají z naší bikové trasy unikát. V posledních kilometrech si závodníci mohou užít průjezd po kočičích hlavách prachatického renesančního centra města, kudy se kdysi vozila sůl z Pasova. Trať je tady obsypána fanoušky, kteří ženou závodníky do poslední disciplíny, terénního běhu.

Po depu na Velkém prachatickém náměstí následují dva okruhy běhu, které nabízejí rozmanité terény i profil. Začátek a konec tratě vede po kočičích hlavách spletitými, úzkými uličkami města. Jako spojnice mezi lesní částí a centrem je využita ulice Zlatá stezka, po které se ve středověku vozila sůl z Bavor do Čech. Lesní část na svazích Černé hory jsme letos upravili, tak aby nebyla jedním dlouhým kopcem. Střídají se zde technciké pešinky, přeběhy luk, ale také běh po hřebenovce, ze které jsou krásné výhledy. Po prvním z okruhů závodníci proběhnou centrem města, při druhém mohou zatočit pod cílovou bránu, která je umístěna přímo před historickou Starou radnicí na Velkém náměstí.

Webové stránky závodu
14539, 373 41 Radošovice, Česko


Související články
Podobné závody
Triatlon
25. 08. 2018 Miladatlon 2018 Zobrazit
MTB
16. 06. 2018 Noční triatlon 2018 Zobrazit
MTB
16. 06. 2018 Hornettlon.cz 2018 Zobrazit