OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Triatlon

Adrenalin Cup 2012 – výsledky

Mezi 44 týmy, které odstartovaly v 16. ročníku SMS.cz Adrenalin Cupu, extrémním závodu čtyřčlenných štafet, bylo nejlepší kvarteto Opava Net ve složení Robert Krupička, Michal Šotek, Jan Hruška a Kamil Mrůzek s časem 03:15:00. Druhý skončil tým Opel a třetí tým The North Face.

Ostré tempo závodu nasadil vrchař a už tradiční účastník Adrenalin Cupu Robert Krupička z týmu Opava Net, který na Lysé hoře předával v čase 01:09:56 a obhájil tak svůj loňský triumf na stejné trati. Ve výborném čase doběhl i druhý Honza Havlíček z týmu The North Face, který na Krupičku ztratil víc než tři minuty. Těsně za ním předával na Lysé hoře za tým Autocont Pavel Brýdl.

„Bylo to hezké a těžké jako každý rok. Letos bylo ideální počasí, jak pro běžce, tak pro ostatní disciplíny. Běžel jsem si svoje tempo a ještě mi zbyly síly. Podruhé bych už Lysou ale nedal,“ komentuje s úsměvem svůj letošní výsledek Krupička.

Robert Krupička připravil výbornou výchozí pozici padáčkáři Michalovi Šotkovi, ten ale na pět půl kilometru dlouhém přeletu ztratil minutu v souboji s Tomášem Ledníkem, který startoval v týmu Opel, a z Lysé hory doletěl na místo předávky bikerům, v čase 00:11:34. Mezi Ledníka a Šotka se dostal ještě Michal Krysta z Týmu Eurofoam.

„Nevyšlo mi to na sto procent, trochu se mi zamotaly šňůry, takže tam jsem ztratil. Odstartoval jsem se a naštěstí se mi to ve vzduchu povedlo rozmotat. Pak jsem se to snažil ve vzduchu tavit na maximum,“popisuje průběh své disciplíny Šotek.

V Opava Net týmu se dařilo i bikerovi Janu Hruškovi, který výjezd na Lysou horu a ostrý sjezd k přehradě Šance zvládl za 01:28:52 a na vítězného Jana Škarnitzla ztratil přesně minutu. „Já si myslím, že jsme složili super tým, kterému to vyšlo. Byl to skvěle rozběhlý závod a když jsem to dostal do rukou, věděl jsem, že musím zabrat a dojet na prvním místě nejhůř druhý nebo třetí, ale v kontaktu. Jsem rád, že pro mě osobně poslední Adrenalin Cup, jsme zakončili vítězstvím,” dodává Honza Hruška, za kterým jen těsně dojel Pavel Boudný, další skvělý český biker. „Už jsem tu několikrát startoval, ale vždycky jsem měl trochu problémy. Letos se to povedlo. Kluci šli výborně. Lepší čas jsem na Adrenalin Cupu ještě nezajel,“hodnotí svůj výkon Boudný ze stáje Radima Kořínka.

Finiš v perfektně odjetém závodě si užil ostřílený kajakář Kamil Mrůzek:„Honza mi přivezl asi tříminutový náskok a já už jsem si to pak jenom užíval. Jel jsem v pohodě bez stresu, snažil jsem se jet optimální stopu, nepokazit slalom a dovézt to do cíle prvním místě.“

Spokojený s výkonem byl i Jan Škrarnitzl, který chtěl v Ostravici zopakovat loňské vítězství. „Vyšlo to dobře, cítím se prima. Ve čtvrtek už odlétám na závod světového poháru do New Yorku, takže jsem rád, že jsem jel dobře. Teď jsme se s Lukášem Sáblíkem vrátili z mini soustředění v Jizerkách, takže všechno je fajn a pomalu už mířím k olympiádě,“ říká Škarnitzl, který do Londýna odlétá asi za měsíc.

Z žen byla na běžkyň nejrychlejší Táňa Metelková z Týmu Technika Brno Extreme Ladies, která se na Lysou horu dostala ve skvělém čase 01:28:07 a nechala tak za sebou polovinu startovního pole. O konečném pořadí se ale mezi ženskými týmy se rozhodovalo na třetím bikerském úseku, kde Tereza Huříková znovu potvrdila své kvality a spolu s kajakářkou Kateřinou Vacíkovou zajistila vítězství týmu Etnic Sport Girls v čase 04:17:05.

Rozcvičku před OH v Londýně si v Ostravici dal deblkanoista Jaroslav Volf, kromě něj se v Beskydech objevila i řada kvalitních českých sportovců – Dušan Kožíšek, Jan Škrabálek, Richard Pleticha, Klára Moravcová, Lada Mandlíková atd.

Obdivuhodný výkon předvedl Honza Říha z týmu Senioři Beskyd 223, historicky první nevidomý běžec, který se kdy Adrenalin Cupu účastnil. Na Lysou horu se svým vodičem Tomášem Martinákem doběhl v čase 01:58:49.„Start byl v pohodě po rovině. Držel jsem taktiky nepřepálit start a pustit vlčáky dopředu. Čekal jsem víc bahna, občas to podklouzlo, ale nebylo to tak hrozné. Kdybych to měl srovnat s maratonem, je to úplně o něčem jiném, tam je asfalt a maximálně dlažební kostky, takže dva terény, které se vám můžou připlést pod nohy. Terén tady je dost obtížný, ale přesto jsem se snažil držet stejné tempo,“ usmívá se Honza Říha překvapený z času pod dvě hodiny, kterého na trati doprovázel vodič Tomáš Martinák.

Extrémně náročného závodu, kterým je zároveň mistrovstvím republiky extrémních závodů štafet, se ve spolupráci s Fondem sportovců při nadaci Táta a máma, zúčastnily také tři dětské týmy. Na pomoc dětem z dětských domovů vyjelo také Oranžové kolo Nadace ČEZ, na kterém se najelo celkem 86 000 kilometrů, což odpovídá sumě, která se připíše na konto některého z dětských domovů.

Na stránkách www.adrenalincup.com naleznete kompletní výsledky z minulých ročníků závodu včetně jednotlivých disciplín.Podobné články
Triatlon
8. 9. 2020 Doksy Race 2020 se blíží!

V neděli 13. září 2020 se opět uskuteční DoksyRace 2020 - tradiční závod v polovičním ironmanu. Tento...

Celý článek
Triatlon
12. 8. 2019 Závod PILSENMAN 2019 vyhrál Brož

Již 17. ročník terénního závodu PILSENMAN 2019 se konal o uplnynulém víkendu. Sportovní akce se...

Celý článek
Triatlon
9. 8. 2019 Závod PILSENMAN již tuto sobotu

Tradiční terénní závod PILSENMAN 2019 se bude konat již tuto sobotu 10. srpna v Plzni-Doubravce...

Celý článek