OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Triatlon

Adrenalin Cup 2013 – informace před závodem

Jediný den zbývá do startu sedmnáctého ročníku extrémního závodu čtyřčlenných štafet SMS.cz Adrenalin Cup, který se koná v sobotu 29. června v Ostravici v Beskydech a je současně i mistrovstvím České republiky v extrémním závodu štafet. Stejně jako v předchozích ročnících ani letos nechybí na startu špičkoví čeští sportovci. O titul mistra republiky bude letos bojovat téměř padesát čtyřčlenných týmů, tři nejlepší si mezi sebe rozdělí prize money ve výši 100 000 korun českých. Startovní listina stále není uzavřena a zájemci se stále mohou do závodu přihlásit.

Jednou z největších hvězd závodního pole SMS.cz Adrenalin Cupu bude biatlonista Ondřej Moravec, čtvrtý z letošního MS v Novém Městě na Moravě. Diváci jej budou moci sledovat v části závodu na horských kolech, kde Ondřej předvede, jak dobře se umí poprat se stoupáním na Lysou horu. Mezi ženami na sebe jistě upoutá pozornost Markéta Tomášková, několikanásobná mistryně ČR, ale především mistryně světa v paraglidingu z roku 2011 v Kunčicích pod Ondřejníkem a letošní mistryně Evropy z Tureckého Inönü v přesnosti přistání. Zájmu diváků jistě neunikne ani akrobatická lyžařka Šárka Sudová, sestra slavnější Nikoly či Klára Moravcová, bývalá biatlonistka, která rychle začíná sbírat první úspěchy v laufech. Do kajaku usednou taktéž přední české kajakářky Katka Vacíková a Lenka Lágnerová.

„Oslovena jsem již sice byla vícekrát, ale letos mi navíc nabídla místo v týmu kamarádka, Daniela Farná, která jede kajak, tak už jsem neodolala. V Adrenalin Cupu si tak zalétám poprvé a moc se těším na atmosféru velkého závodu. Samozřejmě mám nebo spíše máme i nějaké ambice co se týče umístění. Kromě toho, že si závod pořádně užijeme, chceme porazit co nejvíce mužských týmů a mezi ženskými by bylo pěkné být mezi těmi nejlepšími,“ říká s úsměvem Markéta Tomášková, kterou po SMS.cz Adrenalin Cupu čekají Světové Sportovní hry v Kolumbijském Cali.

Ve vzduchu budou Markétě na největrnějším českém vrcholu dělat společnost například i takoví borci jako je Jan Škrabálek a nebo Michal Krysta – letošní účastník Red Bull X-Alps. V korytě řeky Ostravice se blýskne Lukáš Kubričan, současný trenér Dukelské mládeže a nebude chybět ani Kamil Mrůzek s Tomášem Slovákem. Mezi bikery se na vrchol Lysé hory poprvé podívá cyklistická legenda Václav Ježek, bývalý český reprezentant v cyklokrosu, který si Adrenalin Cup vyzkoušel již před deseti lety ve Špindlerově Mlýně.

„Trvalo to celkem dlouho, než se mi Adrenalin Cup opět vešel do programu, ale o to více se těším a myslím, že to bude stát za to. S klukama z Boleslavi máme parádní tým a když se to všechno sejde tak jak má, můžeme být na bedně nebo dokonce stát na jejím vrcholu. Takže do toho jdeme všichni opravdu naplno,“ těší se na závody Václav Ježek.

V programu závodu se oproti předchozím ročníkům nic nemění. Profesionály, ale také amatéry a vyznavače extrémních výkonů, čeká tradičně běh, paragliding, jízda na horském kole a jízda na kajaku. Při úvodní disciplíně musí borci zvládnout šestnáct kilometrů dlouhý běh na Lysou horu s úctyhodným převýšením 1145 metrů. Paraglidisté pak pomyslný štafetový kolík dopraví zpět dolů z kopce na hřiště v Ostravici, kde budou čekat bikeři. Jejich trasa měří 34,5 kilometru a má opět převýšení 1430 metrů. Do cíle svůj tým přivezou kajakáři, které ale před tím čeká pětikilometrový sprint s patnácti brankami korytem řeky Ostravice pod přehradou Šance, skok do vody z vysoké rampy a eskymácký obrat.

„Jsem rád, že i přes potíže, které nám přinesla oprava celé hráze přehrady Šance, jsme se zástupci Povodí Odry našli řešení a voda pro závod kajaků bude. Bohužel jen v omezené míře po tři hodiny, což znamená, že veřejnost bude mít možnost jezdit na řece až pod cílem závodního úseku,“ řekl Martin Kráčalík z pořadatelské agentury Seven Days Agency.

Do Adrenalin Cupu se ve spolupráci s Nadací Táta a máma tradičně zapojí děti také z Dětských domovů – tentokrát půjde o děti z Čeladné a Nového Jičína. Někteří z nich dokonce stanou na startu hlavního závodu.

Praví chlapi, kteří se nebojí přijmout pořádnou výzvu, si užijí šestý ročník závodu Radegast Beskydský šerpa. Čtyřčlenné týmy odstartují po startu běžců přímo na hřišti v Ostravici a účastníci budou muset s plným padesátilitrovým (65kg) sudem překonat na více než devíti kilometrech převýšení 950 metrů. Jejich úkolem bude dopravit sud v limitu 4 hodin do cíle na Lysou Horu. Každý tým, který splní úkol, získá 100 piv Radegast. Přihlášky na tento závod, který odstartuje známý český horolezec Leopold Sulovský, jsou již uzavřeny a na start se postaví šedesát čtyřčlenných týmů.

SMS.cz Adrenalin Cup bude mít i letos bohatý doprovodný program. Už v pátek večer je připravena pro závodníky warm-up party, na které vystoupí kromě jiného skupina JEEZ, během soutěžního dne mohou diváci na Lysé hoře sledovat exhibici špičkového světového biketrialisty Petra Krause, after party se skupinami Kofe-In, Portless a Kapriola je připravena na sobotní večer. Po celý den bude na fotbalovém hřišti v Ostravici bohatý doprovodný program pro malé i velké návštěvníky. Bude k vidění vzdušná akro show v podání Beskydské školy létání, vyzkoušet si budou moci malé a velké trampolíny, nízké a vysoké lanové městečko Tarzanie park, Radegast městečko s řadou nafukovacích atrakcí, malování a kreslení a jiné aktivity pro ty nejmenší. Příchozí vodácká veřejnost bude mít možnost využít řeku Ostravici ke splutí,po celou dobu vypouštění přehrady, avšak pouze a jen pod koncem závodní trasy – u fotbalového hřiště TJ Sokol Ostravice.

Spoustu zábavy si užijí i děti, pro něž organizátoři přichystali mimo jiné lanový park, lezeckou stěnu a další atrakce. Na své si přijdou i vyznavači jízdy v divokých peřejích, kteří si budou moci po závodu sjet Ostravici. Moderovat celou akci budou sportovní komentátoři České televize Jiří Hölzel, Jiří Rejman a Jan Smetana.

Start závodu je v 10:00 hodin, první paraglidisté by měli letět z Lysé hory zhruba hodinu a čtvrt poté. O dalších patnáct minut později by už měl vyjíždět na trať biker z nejrychlejšího týmu. Start prvního kajakáře je očekáván ve 13:15 hodin.

Vítěz by měl dorazit na fotbalové hřiště v Ostravici zhruba ve 13:45 hodin. SMS.cz Adrenalin Cup 2013 se koná pod záštitou moravskoslezského hejtmana Miroslava Nováka a za podpory Povodí Odry, CHKO Beskydy, generálního partnera akce, portálu SMS.cz a dalších sponzorů. Organizátorem akce je tradičně agentura Seven Days Agency, s.r.o.

Propozice závodu:
Běh do vrchu 16km – převýšení 1145 m
Paragliding 5,5km – převýšení 925 m
Mountain bike (MTB) 34,5 km – převýšení 1430 m
Kajak 5 km – převýšení 65 m – 15 branek, skok do vody z rampy, eskymácký obrat

Oficiální webové stránky: www.ADRENALINCUP.com

Zdroj: PRESS ADRENALINCUP.comPodobné články
Triatlon
8. 9. 2020 Doksy Race 2020 se blíží!

V neděli 13. září 2020 se opět uskuteční DoksyRace 2020 - tradiční závod v polovičním ironmanu. Tento...

Celý článek
Triatlon
12. 8. 2019 Závod PILSENMAN 2019 vyhrál Brož

Již 17. ročník terénního závodu PILSENMAN 2019 se konal o uplnynulém víkendu. Sportovní akce se...

Celý článek
Triatlon
9. 8. 2019 Závod PILSENMAN již tuto sobotu

Tradiční terénní závod PILSENMAN 2019 se bude konat již tuto sobotu 10. srpna v Plzni-Doubravce...

Celý článek