OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
MTB

Berounská 24 hodinovka MTB

Již po šesté si letos změří síly vyznavači vytrvalostních 24 hodinových závodů na horských kolech na trati připravené v okolí Berouna. Ze zdravotních důvodům Michala Daleckého dochází v roli hlavního pořadatele ke změně, tu pro letošní rok (takřka za pět minut dvanáct – aby závod nemusel být zrušen) přebírá Petr Šírer. Celý závod se stejně jako v předchozích letech pojede ve spolupráci s města Berouna a nově také cyklo hobby týmu More Than Bikers jehož je Petr Šírer členem a zároveň jedním ze zakladatelů.

Trať oproti loňskému ročníku nedoznala žádných změn a tak se i letos můžete těšit na členitý okruh o délce 14,3 km vedoucí převážně po lesních cestách, s množstvím singl treků a několika umělých překážek, jako např. rampa (sjezd) z jezu, přejezd berounské lávky dole zakončené schody atd. V každém kole závodníci nastoupají 385 výškových metrů v některých místech s 18% sklonem terénu. I přesto je trať jezdivá a vhodná pro každého, kdo si na ní troufne.

V termínu 27.- 28.7.2013 se tak na trať (začínající i končící v berounském kempu) vydají jak jednotlivci, tak dvojce, případně čtyřčlenné týmy. Pro toho, kdo 24 hodinovku ještě nikdy nejel a přesto by chtěl zažít atmosféru tohoto závodu, máme připravenou i jeho kratší, 12 hodinovou variantu.

Na letošním ročníku, stejně jako loni přislíbili svou účast i někteří závodníci momentálně zdolávající trať extrémního závodu Craft 1000 Miles. V Berouně tak můžete změřit své síly s Jiřím “Beykem“ Mílem, který loni skončil na Craft 1000 Miles na 10. místě a letos pomýšlí hodně vysoko, nebo s Markétou “Peggy“ Marvanovou, která se závodu Craft 1000 Miles účastní letos poprvé jako jeho nejmladší účastnice.

Motto závodu:
Máš-li dostatek ODVAHY a ODHODLÁNÍ přihlaš se na BEROUNSKOU MTB 24 HODINOVKU. Při tomto závodě si hrábneš až na dno svých sil, ÚNAVA bude tvým parťákem na trati i v depu. Získáš zde ale i nová PŘÁTELSTVÍ a pokud budeš mít dostatek ODHODLÁNÍ tvá cesta povede až k VÍTĚZSTVÍ.

Více o závodě a možnosti přihlášení na www.berounska24h.czPodobné články
MTB
16. 4. 2020 BIKE HERO jede i v této době dál!

Nelehké časy teď zažívají hobby cyklistické závody u nás. Celosvětová pandemie COVID-19 jim dočasně vystavila...

Celý článek
MTB
31. 10. 2019 Nenechte si ujít Cyklon 2019!

Jezdíte na kole celý rok a svého miláčka nedáváte s prvními nočními mrazíky přezimovat do...

Celý článek
MTB
24. 9. 2019 Portugalská pohádka se zlatým koncem!

Nikol Flašarová (BIKE HERO team) se dnes vrátila na Letiště Václava Havla v Praze z Portugalského města...

Celý článek