OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
MTB

Berounská 24 hodinovka MTB

Již po šesté si letos změří síly vyznavači vytrvalostních 24 hodinových závodů na horských kolech na trati připravené v okolí Berouna. Ze zdravotních důvodům Michala Daleckého dochází v roli hlavního pořadatele ke změně, tu pro letošní rok (takřka za pět minut dvanáct – aby závod nemusel být zrušen) přebírá Petr Šírer. Celý závod se stejně jako v předchozích letech pojede ve spolupráci s města Berouna a nově také cyklo hobby týmu More Than Bikers jehož je Petr Šírer členem a zároveň jedním ze zakladatelů.

Trať oproti loňskému ročníku nedoznala žádných změn a tak se i letos můžete těšit na členitý okruh o délce 14,3 km vedoucí převážně po lesních cestách, s množstvím singl treků a několika umělých překážek, jako např. rampa (sjezd) z jezu, přejezd berounské lávky dole zakončené schody atd. V každém kole závodníci nastoupají 385 výškových metrů v některých místech s 18% sklonem terénu. I přesto je trať jezdivá a vhodná pro každého, kdo si na ní troufne.

V termínu 27.- 28.7.2013 se tak na trať (začínající i končící v berounském kempu) vydají jak jednotlivci, tak dvojce, případně čtyřčlenné týmy. Pro toho, kdo 24 hodinovku ještě nikdy nejel a přesto by chtěl zažít atmosféru tohoto závodu, máme připravenou i jeho kratší, 12 hodinovou variantu.

Na letošním ročníku, stejně jako loni přislíbili svou účast i někteří závodníci momentálně zdolávající trať extrémního závodu Craft 1000 Miles. V Berouně tak můžete změřit své síly s Jiřím “Beykem“ Mílem, který loni skončil na Craft 1000 Miles na 10. místě a letos pomýšlí hodně vysoko, nebo s Markétou “Peggy“ Marvanovou, která se závodu Craft 1000 Miles účastní letos poprvé jako jeho nejmladší účastnice.

Motto závodu:
Máš-li dostatek ODVAHY a ODHODLÁNÍ přihlaš se na BEROUNSKOU MTB 24 HODINOVKU. Při tomto závodě si hrábneš až na dno svých sil, ÚNAVA bude tvým parťákem na trati i v depu. Získáš zde ale i nová PŘÁTELSTVÍ a pokud budeš mít dostatek ODHODLÁNÍ tvá cesta povede až k VÍTĚZSTVÍ.

Více o závodě a možnosti přihlášení na www.berounska24h.czPodobné články
MTB
26. 6. 2018 O víkendu proběhly extrémní závody Renault INLINE24 a Author PH24

Třetí červnový víkend už tradičně obsazují areál u přehrady Olešná účastníci extrémního závodu na kolečkových...

Celý článek
MTB
14. 11. 2016 Cyklon 2016 zná své vítěze!

V sobotu 5. listopadu v podvečer odstartovali organizátoři Krkonoškého survivalu od chaty Kara noční MTBO dvojic. Teploty...

Celý článek
MTB
20. 7. 2016 ISOMA 1000 Miles Adventure vyhrál Radek Musil

Vítězem šestého ročníku ultramaratonu 1000 Miles Adventure (zhruba 1600 km), který se jede na kole,...

Celý článek
Vaše Komentáře