OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Beskydská sedmička 2012 – výsledky

3. ročník horského maratonu dvojic Beskydská sedmička 2012, který se uskutečnil o víkendu 7.-.9 září, nabídl třem tisícovkám účastníků možnost poměřit své síly jak se soupeři, tak především se sebou samotnými. Trasa dlouhá 95 kilometrů s převýšením 5430 metrů vedla ze slezského Třince přes celé Beskydy až do Frenštátu pod Radhoštěm. Oproti předchozím létům se tak směr závodu otočil a populární B7 dostala opět jiný rozměr. Prudké seběhy se změnily v prudká stoupání a táhlejší výstupy v delší seběh. Po startu navíc přibyla dlouhá rovinka pod první kopec.

Celé startovní pole složené z dvojic a trojic kategorií Sport a Hobby vyrazilo směr Frenštát s mírným zpožděním (cesta vlakem do Třince byla delší než se čekalo) a po emotivním startu postupně vytvořilo hada, který se táhl celými Beskydy.

Již první kopec se sjezdovkou na Javorový otestoval připravenost všech týmů a začínalo být jasno, kdo se bude rvát o přední příčky. Velmi ostré tempo pak pokračovalo celý závod. Mírnou nepříjemností pro závodníky kategorie Sport, byla skutečnost, že hned z prvního vrcholu museli jít jinou trasou než “Hobíci”. Po sestupu do Řeky a následném náročném stoupání prudkou sjezdovkou se tak vedoucí týmy ocitaly uprostřed davu účastníků z lehčí kategorie (ti šli směr Ropice zkrácenou variantou po hřebeni) a museli se jím prodírat dopředu. Zhruba v polovině závodu přišla dvě nejdelší stoupání – výstup na Lysou horu a poté na Smrk. Dále až do cíle bylo každé stoupání kratší a kratší, což s přibývající únavou nebylo tak úplně patrné…

Těsně před polednem se na náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm objevil první tým. Absolutními vítězi a Mistry ČR v horském maratonu dvojic se stala dvojice Tomáš Petreček a Pavel Štryncl (tým Salomon-run). Náročnou trať zvládli za neuvěřitelných 13 hodin a 5 minut. Po osmi minutách do cíle dorazil jeden z obhájců loňského prvenství Zbyněk Cypra a jeho parťák Petr Vabroušek. K třetímu nejlepšímu času se mohou hrdě hlásit hned dva týmy – Pavel Blabla s Danem Šilarem a Jan Kotyk s Tomášem Rybářem.

Z bronzové medaile se však neradovali dlouho. Organizátoři závodu se po poradě rozhodli oba týmy diskvalifikovat pro údajnou domluvu o společném finiši. Na oficiálních stránkách to Libor Uher mj. komentuje slovy: “Jejich zklamání a frustrace musí být ohromná, protože 14 hodin se v závodě drtili a to všechno zbytečně zahodili jedním činem, když se domluvili na vítězných pozicích. My chceme, aby týmy bojovali až na pásku, tedy až do doby než dojdou do cíle”. Toto diskutabilní rozhodnutí vyneslo na třetí příčku s konečnou platností tým L4L5S1 (Polák Vladimír, Nahorniak Tomáš).
(O rozhodnutí se vede hodně zajímavá diskuze na www.facebook.com/extremnizavody).

V dalších kategoriích se také urodily velmi kvalitní výkony. Mezi ženami triumfovala dvojice Sestry Juračkovy(Juračková Jana, Matrasová Kateřina). Po fantastickém výkonu nejenže vyhrály svou kategorii, ale i v celkovém pořadí obsadily úžasné 6. místo.

Kategorie MIX letos patřila páru Medvěd z lesa a srnka z louky (Belej David, Havlová Petra).

Mezi účastníky Hobby kategorie, tedy těch, kteří se podobných závodů pravidelně neúčastní a nikdy žádný sport závodně neprovozovali, zvítězila dvojice BejkTeam ze Šternberka (Kraus Jiří , Nesvadba Oldřich). Ti zkrácenou trasu zvládli za 13:33:28.

Výsledky všech kategorií naleznete na www.beskydskasedmicka.cz.Podobné články
Ultratrail
28. 1. 2018 Na letošní LH24 padaly rekordy!

Lehce přes 1000 závodníků se rozhodlo strávit víkend ve svazích Lysé hory v Moravskoslezských Beskydech....

Celý článek
Ultratrail
26. 1. 2018 Extrémní akce LH24 je opět tady!

Závod 24 hodin na Lysé hoře je jednou z nejsledovanějších akcí v kategorii ultratrail, extrémní...

Celý článek
Ultratrail
18. 1. 2018 Czech Ultra Trail Tour jde do IV. ročníku

Běžecká série Czech Ultra Trail Tour si za 3 roky své existence již získala mnoho...

Celý článek
Vaše Komentáře