OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Beskydská sedmička 2013 – výsledky

Čtvrtý ročník, v ČR velmi oblíbeného ultratrailu, Beskydská sedmička je historií. O víkendu se na startu závodu v Třinci sešlo na 3000 vyznavačů horského běhu/pochodu, kteří byli rozdělení do kategorií Sport (809 závodníků) a Hobby (2 226 závodníků). Trasa závodu v plném a nezkráceném stavu byla dlouhá 94 km s převýšením 5 430 metrů. Závodníci ji museli absolvovat v limitu 30 hodin.

Podobně jako v minulých letech, také letos byly povětrnostní podmínky pro běh v podstatě dokonalé. Spolu se skutečností, že se na startu sešla nebývalá konkurence, se dal tušit velmi rychlý a ostrý závod. Tato předpověď se pak zcela naplnila.

Už od začátku se ve vedení držely favorizované týmy. Na první velké občerstvovačce na Morávce se po necelých dvou a půl hodinách od startu objevil první tým kategorie Sport Jaroslav Balatka a Pavel Štryncl. Přestože se za nimi ve velmi těsném závěsu ještě na Krásné drželi Stanislav Najvert a Tomáš Svoboda, náskok dua z Liberce pomalu narůstal. V davu mezi Hobbíky se mísili s menšími rozestupy další borci kategorie Sport Filip Šilar s Michalem Čeladníkem, Libor Uher s Petrem Mílem, Pavel Paloncy s Karlem Axmannem a také pro mnohé největší favorité Zbyněk Cypra s Petrem Vabrouškem, kteří své tempo stupňovali.

Pro závodníky i pozorovatele na trati byla situace velmi nepřehledná, protože závodníci se hned po prvním kopci rozdělili (papírově pomalejší Hobby po hřebeni, Sporťáci přes údolí v Řece), a tak od Ropice šly v hustém davu obě kategorie. Vzhledem k tomu, že online výsledky na stránkách B7 měly zpoždění i více než 4 hodiny, nebylo lehké sledovat pozice jednotlivých párů.

Velký souboj s rychle se přibližující dvojici Petr VabroušekZbyněk Cypra nakonec Pavel Štryncl a Jaroslav Balatka běžící v barvách Salomon-Suunto/Leki zvládli a mohli si vychutnat příchod na náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde se objevili v rekordním čase 11:49:14 hod., jen 3 minuty před svými pronásledovateli. Pro Pavla Štryncla to bylo malé déjà vu, protože vyhrál také loni, kdy mu parťáka dělal Tomáš Petreček a stal se tak vůbec prvním účastníkem, který zvládl obhájit vítězství v hlavní kategorii. Třetí příčku vybojovali v obrovské konkurenci Filip Šilar a Michal Čeladník s časem 12:20:41 hod..

V kategorii mix nedošlo k žádnému překvapení a vítězství si odvezli Tomáš Petreček a Barbora Válková z týmu Salamon-Suunto/OpavaNet/Nutrend/Leki. S časem 13:53:35 hod. navíc obsadili krásné 13. místo v celkovém pořadí. Nejlepšími ženami byly Klára Rampírová a Kristýna Skalická z týmu ADIDAS OUTDOOR TEAM, které do Frenštátu doběhly za 15:26:10 hod.

Závod nedošlo 458 týmů z celkem 1 468.
Nejstarší ženou v závodu byla Věra Hejkrlíková (1954).
Nejstarším mužem závodu byl Ivo Pospíšil (1940).

Výsledky B7 muži:
1. Jaroslav Balatka a Pavel Štryncl 11:49:14
2. Zbyněk Cypra a Petr Vabroušek 11:52:19
3. Filip Šilar a Michal Čeladník 12:20:41

Výsledky B7 mix:
1. Petreček Tomáš a Válková Barbora 13:53:35
2. Eschler Radek a Kováčová Božena 15:22:29
3. Peter Tomáš a Čajková Anna 15:45:54

Výsledky B7 ženy:
1. Rampírová Klára a Skalická Kristyna 15:26:10
2. Adamčíková Klára a Adamčíková Johana 17:04:13
3. Vavrochova Monika a Hajkova Kristýna 18:10:09

Kompletní výsledky a další informace naleznete na oficiálních stránkách B7 www.beskydskasedmicka.czPodobné články
Ultratrail
12. 4. 2019 Rock Point – Horská výzva – povídání o nové zastávce na Vysočině

Naživo je to lepší než v televizi, říká autor závodu na Vysočině Nové město na...

Celý článek
Ultratrail
12. 4. 2019 Série CUTT zahajuje 4. ročník jarním závodem v Bílých Karpatech

Série tří závodů Czech Ultra Trail Tour (CUTT) se na domácím ultratrailovém písečku nenápadně etablovala...

Celý článek
Ultratrail
30. 3. 2019 Za měsíc startuje Horská výzva poprvé na Vysočině

Přesně měsíc zbývá do startu 9. ročníku Rock Point – Horské výzvy. Oblíbený seriál horských...

Celý článek
Vaše Komentáře