OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Beskydská sedmička v roce 2019 také pro jednotlivce!

Jubilejní 10. ročník RENAULT – KILPI BESKYDSKÁ SEDMIČKA 2019 bude průlomový. Poprvé v historii extrémního závodu se na start postaví jednotlivci.

Beskydská sedmička (B7) se v příštím roce uskuteční v termínu 30.8. až 1.9.2019 a ponese status Mistrovství České republiky v Ultra SkyMarathonu 2019 pod hlavičkou České skyrunninogové asociace. Organizátoři umožní start 400 jednotlivcům, které čeká náročných 95 kilometrů přes celé Beskydy, z Třince až do Frenštátu pod Radhoštěm.

„Z prvních reakcí víme, že je o závod jednotlivců velký zájem a že se do Beskyd navrátí opět velmi silné startovní pole. Atraktivní novinka sice zvýší nároky na organizátory, ale chceme závod posouvat dál i po sportovní stránce a bereme to jako velkou výzvu,“ říká ředitel závodu Libor Uher. Čtyři sta startovních čísel v kategorii jednotlivců bude rozděleno podle těchto podmínek a kvalifikačních kritérií:

50 míst je vyhrazeno pro členy České skyrunningové asociace a jejich distribuce bude probíhat pravě skrz tuto asociaci, dle kritérií, které si sami určí,

–  50 míst bude volně k dispozici v rámci lednové registrace,

– 250 míst je vyhrazeno pro úspěšné absolventy B7 2018, 2017 a 2016, kteří absolvovali trasu LONG za 20 a méně hodin, nebo SHORT za 19 a méně hodin,

– 50 míst bude vyhrazeno pro partnery B7, divoké karty a soutěže (nevyužité sloty pak budou uvolněny do běžné registrace později).

Změny se v příštím ročníku dotknou také závodu dvojic, který i nadále zůstává hlavní součástí B7. Organizátoři sjednotili kategorie LONG a SHORT. Párové týmy se tak vydají na horský ultramaraton  v délce 95 kilometrů a přibudou hodnocené věkové kategorie. Tříčlenné týmy na startu, který by se měl po letošní úspěšné premiéře i v roce 2019 uskutečnit na atletickém oválu Městského stadionu v Třinci, již nebudou.

Jubilejní 10. ročník B7 přinese zároveň významný posun v pořadatelské činnosti a bude mít také ekologičtější charakter. „Definitivně se oprostíme od používání jednorázových plastových kelímků na občerstvovacích stanicích i v bufetech v cílovém prostoru,“ potvrzuje Libor Uher.

Registrace na jubilejní 10. ročník RENAULT – KILPI BESKYDSKÁ SEDMIČKA 2019 pro kategorii jednotlivců bude spuštěna na webu www.beskydskasedmicka.cz v pondělí 7.1.2019 ve 20.00 hod., registrace do kategorie dvojic pak ve středu 9.1.2019. V ceně startovného, jak se stalo tradicí na B7, budou zahrnuty i příspěvky na vybrané charitativní projekty.Podobné články
Kratší závody
29. 10. 2019 SLOVENSKO: Horský běh Smolník uzavře trailovým běžcům závodní sezónu

Horský beh Smolník (HBS) aj tento rok bude dávať pomyselnú bodku za pretekárskou sezónou trailových...

Celý článek
Horské maratony
15. 10. 2019 Lesem a přes Brdy. Vydejte se na nejstarší český maraton s olympijským...

Nejstarším českým maratonem je Praha – Dobříš, který v letošní obnovené podobě oslaví 112. narozeniny. Ale...

Celý článek
Ultratrail
22. 9. 2019 Krkonošská RP-Horská výzva zná své vítěze

Nové trasy, nové tváře a zejména nádherné počasí. Závěrečná bodovaná zastávka seriálu Rock Point –...

Celý článek
Vaše Komentáře