OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Běžci na Šumavě uzavřou letošní sérii Rock Point – Horská výzva

Seriál Rock Point – Horská výzva jde do finiše. Tento víkend je na programu letošní závěrečná zastávka. Čtyřdílná “tour” horských běhů a trekingu dvojic skončí v Že-lezné Rudě na Šumavě. Milovníci běhu a horského prostředí se však mohou k jedné ze tří závodních tras na místě stále přihlásit. Na programu je navíc opět i nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou.

“Kdo se nestihl přihlásit dopředu, určitě zoufat nemusí. Každý se stále může registrovat na místě v kanceláři závodu, protože každý si tu může najít svůj cíl a svoji výzvu. Vždyť jde o finálový závod, takže tu budeme svědky opravdu litých soubojů o poslední body do celkového hodnocení,” nabádá k účasti v závěrečném čtvrtém závodě letošní série Rock Point – Horská výzva její ředitel Pavel Zitta.

Na Šumavě na běžce čekají tradiční tři délky tras – Long (75 km), Half (43 km) a Short (18 km). Parametry jednotlivých tratí jsou přitom nejdelšími v letošním ročníku, když o několik kilometrů převyšují průměry ostatních zastávek. Součástí akce je také benefiční nesoutěžní osmnáctikilometrový Pochod s Mixitkou, kde je polovina startovného věnována osmileté Elišce Vachtlové. “Každou zastávku se snažíme pomáhat některému z vytipovaných dětí z regionu, v němž se závod koná. Tentokrát jdeme či běžíme pro Elišku z Tupadel u Klatov, u která došlo kvůli nedostatku kyslíku při porodu k těžkému poškození mozku. Eliška je ,stejně jako její rodiče, velkou bojovnicí, a proto bychom rádi přispěli na její léčbu. Věřím proto, že se v Železné Rudě sejde široké startovní pole,” přeje si ředitel Zitta.

Závod letos odstartuje netradičně z fotbalového hřiště v Železné Rudě, kde bude také veškeré zázemí. “Mezi parkovištěm na Špičáku a fotbalovým hřištěm bude stále pendlovat autobus. Nezapomněli jsme tedy i na logistiku a ani pohodlí účastníků,” připomněl Zitta.

První běžci se na trasu vydají obligátně pět minut před páteční půlnocí, kdy je na programu start královské nejdelší trasy. Další vybíhají se sobotním dopolednem – “halfisté” v devět a hodinu po nich na trať vyběhnou “shortisté”. Pochod s Mixitkou jde ve čtvrt na jedenáct. Všichni budou moci detailně poznat krásy šumavských zákoutí. ”Velmi si vážím natolik úzké spolupráce se zástupci národního parku a Lesů ČR. Společně pracujeme na tom, aby závod stále mohl být v atraktivních horských lokalitách. I proto se závěrečná zastávka koná až v tomto pozdějším termínu, jelikož jsme brali ohled na dobu centrální říje. K horám se snažíme být maximálně šetrní, což jen potvrzuje náš společný projekt Green Way se sdružením Progressum, které mimo jiných aktivit po závodě čistí trať a vytipované turistické lokality od nepořádku a odpadků,” podotkl Zitta.

Na Šumavě se ale nudit nebude ani doprovod závodníků či běžní hosté. Na sobotu totiž pořadatelé připravili také kulturní doprovod. V poledne na pódiu vystoupí kapela A.M.Úlet se svým dřevěným rockem a po nich koncert odehraje world a ethno skupina Folklorica. “Na místě pak budeme vyhlašovat tentokrát jen vítěze a nejrychlejší účastníky dané zastávky. Pro dekorování celkových vítězů jsme letos poprvé zvolili slavnostnější ráz, kdy dekorování absolutního pořadí proběhne při pražském outdoorovém festivalu Obzory v neděli 8. listopadu,” dodal ředitel seriálu, když současně upozornil na navazující akci pro dobrodruhy:“Poslední den v říjnu jsme v Koutech nad Desnou přichystali extrémní čtyřiadvacetihodinovku, kam jsou samozřejmě zváni ti, kteří nebojí dalších výzev,” zmínil Pavel Zitta.

Program Rock Point – Horská výzva Šumava:
pátek 9. 10.:
23:55 – start závodu Long

sobota 10. 10.:
09:00 – start závodu Half
10:00 – start závodu Short
10:15 – Pochod s Mixitkou
12:00 – 14:00 kapela A.M.Úlet (dřevěný rock)
14:00 – 16:00 kapela Folklorica (world, ethno)
16:00 – 17:00 Vyhlášení výsledků závoduPodobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Kratší závody
14. 4. 2020 Jaroměřský kros 2020 se uskuteční v náhradním termínu a za podpory hvězd...

Aktuální situace organizátory donutila hledat náhradní termín a to se podařilo! Letos se tedy závod...

Celý článek
Kratší závody
11. 2. 2020 Kratochvílová, Formanová, Šebrle – Jaroměřský kros 2020 podpoří osobnosti české atletiky

Jaroměřský kros bude letos v dubnu slavit 10. narozeniny a oslavy závodu pojali organizátoři skutečně...

Celý článek