OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Běžci z Beskyd úspěšní na 100 miles of Istria

První letošní velké úspěchy v ultra-trailu přivezla trojice Petr Žákovský, Marek Causidis a Petr Míl z Chorvatska.  V rámci 100 miles of Istria se Češi prosadili na stomílovce (Petr Míl) a v závodě na 110 km (Petr Žákovský, Marek Causidis).

Hlavní závod na 100 mil (+7120 m / -7400 m) startoval v pátek 15. dubna v 16:00 hod. na východě Istrie, ve městě Labin a cíl čekal běžce v západní části poloostrova, ve městě Umag.

Na startu nechyběli dva naši skvělí ultra běžci Zdeněk Kříž a Petr Míl, který se po loňských zdravotních patáliích opět vrací na závodní scénu.

Zdenda neodjel na Istrii v úplné top formě, na závod se však těšil a organizátoři závodu ho označil za jednoho z favoritů, takže měl o motivaci postaráno! Zdeněk bojoval od začátku na čele, bohužel však musel po čase ze závodu kvůli zdravotním komplikacím odstoupit…

Takto okomentoval své vystoupení na FB:

,,Nezapomeň, že je lepší bejt živej, než první!!! To mi řekl doktor, když mě pouštěl po kontrole ledvin na tenhle závod. K tomu dodal, že pokud začnou v oblasti ledvin jakékoli potíže, musím to okamžitě zabalit. Zabalil jsem…. jen asi o dvě občerstvovačky a 35 km dál, než by si to určitě představoval. Když mně se běželo tak krásně…. Ale potvory bolet začaly kolem 40 km a jen ledvinami to bohužel neskončilo, časem mě bolelo úplně všechno, co k nim patří. Úplně všechno… Tak jsem si aspoň vyzkoušel tempo světové špičky (kam loňský vítěz TDG Patrick Bohard určitě patří) na stomílovce a musím říct, že jsem překvapenej, že mi nebylo úplně nepříjemný. Takže z toho pro mě vylezl docela pěknej trénink – 75 km, +4000, čas 8:04.

Pro Petra Míla to byla jeho první stomílovka, ale kdo zná ,,Pepra,, tak ví, že čím delší a čím víc kopců, tím líp pro jeho konečný výsledek. Závod byl dlouhý a těžký, ale dost běžecký, což Peprovi až tak nevoní, přesto vybojoval hezký výsledek, kterým je 12.místo v čase 23:20 hod. “Na 30 km mi došlo palivo. Od 70 km mi docházel kyslík. Na 130 km už mi bylo všechno fuck . Ale nakonec Apollo 13 po 170 km přistálo v cíli.12. místo beru vzhledem k tomu, že se dalo 90 % běžet a já běhat neumím. Chyběli mi kopce kde si dokážu spočnout.” Uvedl Petr Míl na svém Facebooku.

Další z českých běžců v cíli stomílovky: Jakub Hájek (19. místo), Pavel Fenyk (143. místo) a z žen Kateřina Ondrušová (16. místo).

istria1

To hlavní z českého pohledu se však odehrálo na kratší trati. Petr Žákovský podal fantastický výkon a zcela ovládl kratší závod na 110 km (+4470m/-4480m) dokonce v novém traťovém rekordu 11:57 hod. Parádní představení beskydských běžců podtrhl výborným třetím místem Marek Causidis v čase 12:23.hod, který to na FB shrnul stručně, jasně a výstižně: Díky všem za podporu, výsledky nad očekávání, Žaky parádní výkon – 1.místo!! Já velká spokojenost, posledních 30 km trápení, ale zvládl jsem to.

Další z českých běžců a běžkyň v cíli 110 km: Martin Nytra (6. místo), Radek Eschler (27. místo), Olga Puchkareva (3. místo), Jan Hájek (43. místo), Vladimir Diatka (116. místo), Lída Filipová (17. místo)

Report vítěze si můžete přečíst na webu CZSA: http://skyrunning.cz/2016/04/21/beskydska-stopa-na-110-km-of-istria/

Oficiální web závodu: http://www.istria100.com/Podobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Kratší závody
14. 4. 2020 Jaroměřský kros 2020 se uskuteční v náhradním termínu a za podpory hvězd...

Aktuální situace organizátory donutila hledat náhradní termín a to se podařilo! Letos se tedy závod...

Celý článek
Kratší závody
11. 2. 2020 Kratochvílová, Formanová, Šebrle – Jaroměřský kros 2020 podpoří osobnosti české atletiky

Jaroměřský kros bude letos v dubnu slavit 10. narozeniny a oslavy závodu pojali organizátoři skutečně...

Celý článek