OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Kratší závody

BĚŽECKÁ PORADNA: Robert Krupička odpoví na vaše dotazy

Jedním z nejvýraznějších českých běžců poslední dekády je bezesporu Robert Krupička z týmu Salomon. Robert je specialista na běhy do vrchu a skyrunning, nicméně jeho běžecká kariéra je mnohem bohatší. Zeptejte se Roberta na dotazy týkající se tréninku, výživy nebo vybavení. Přesně týden bude Robert na vaše dotazy odpovídat.

UPDATE: Termín pro vkládání dotazů vypršel. Děkujeme Vám za zajímavé dotazy a Robertovi za konkrétní a smysluplné odpovědi!

Představení Roberta Krupičky

Robertova cesta k vytrvalostním sportům vedla v devadesátých letech přes dnes tolik populární biatlon. V roce 1998 byl dokonce vyhlášen nejlepším českým juniorem a v sezóně 1999-2000 to dotáhl do seniorské reprezentace. Od biatlonu jeho kroky vedly k běžeckému lyžování, přičemž do roku 2003 byl členem reprezentačního B týmu. Ovšem již během jeho lyžařské kariéry se Robert začal čím dál více věnovat běhům do vrchu.

První výrazný běžecký úspěch si Krupička zapsal již v roce 2000, kdy se stal historicky prvním českým závodníkem, který ovládl běžecký úsek na legendárním Dolomitenmanovi v Itálii. Extrémním štafetovým závodům se ostatně Robert věnuje až do současnosti

20160908_162901

Od roku 2003 se Robert začal čistě běhání věnovat již více a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Jako jediný český běžec v poslední dekádě dokázal opakovaně vozit umístění v první desítce z vrchařských závodů evropské i světové konkurence. Jedním z jeho nejvýraznějších výsledků je titul Mistra Evropy ve skyrunningu z roku 2011. Od roku 2013 je také členem týmu Salomon. I na klasickém maratonu se Robert již několikrát blýskl. To dokazuje čas z jeho vůbec prvního maratonského startu v životě. Bylo to v roce 2005 ve Wroclavi a Robert tehdy dosáhl času 2:17:47.

V nadsázce lze ovšem konstatovat, že když se Robert Krupička objeví v trailovém či vrchařském závodě na domácí půdě, většinou nemá konkurenci. Pojďme si tedy jmenovat některé z jeho letošních úspěchů: 2. místo v týmech na ME v běhu do vrchu (společně s Fejfarem, Lichým a Janů), 1. místo Adrenalincup, 4. místo Dolomitenmann, 1. místo KTRC Dolní Morava, 1. místo na Trail Run Hostivař, a Trial Run Vysočina Arena. Co se týká silničního běhu, ani ten letos nezanedbal. 2. místo na MČR v silničním maratonu v čase 2:24 mluví za samo sebe.

Sledovat výkony Roberta Krupičky můžete na webu www.behdovrchu.cz

13923751_1261786727167011_1086167001959786257_o

Robert Krupička odpovídá na vaše dotazy

Robert je velmi zkušený a léty prověřený běžec, který dokáže vyniknout jak v trailových závodech, tak i v silničních maratonech. Připravili jsme pro vás tedy běžeckou poradnu, kde mu můžete klást podrobné dotazy týkající se tréninku, výživy a všeho s tímto souvisejícím.

Pravidla:

Dotazy pište do komentářů přímo pod článkem.

Pokládejte konkrétní dotazy, ideálně podložené nějakými fakty, aby Robert mohl odpovědět a mělo to smysl nejen pro vás, ale třeba i pro ostatní čtenáře. Nepokládejte tedy dotazy typu: „Jak se mám zlepšit v běhu do kopce.“

Poradna bude aktivní od  24. 10. 2016  do 28. 10. 2016. Veškeré dotazy položené v tomto termínu Robert zodpoví.

Fotogalerie


Podobné články
Ultratrail
12. 4. 2019 Rock Point – Horská výzva – povídání o nové zastávce na Vysočině

Naživo je to lepší než v televizi, říká autor závodu na Vysočině Nové město na...

Celý článek
Ultratrail
12. 4. 2019 Série CUTT zahajuje 4. ročník jarním závodem v Bílých Karpatech

Série tří závodů Czech Ultra Trail Tour (CUTT) se na domácím ultratrailovém písečku nenápadně etablovala...

Celý článek
Ultratrail
30. 3. 2019 Za měsíc startuje Horská výzva poprvé na Vysočině

Přesně měsíc zbývá do startu 9. ročníku Rock Point – Horské výzvy. Oblíbený seriál horských...

Celý článek
Vaše Komentáře