OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Kratší závody

BĚŽECKÁ PORADNA: Robert Krupička odpoví na vaše dotazy

Jedním z nejvýraznějších českých běžců poslední dekády je bezesporu Robert Krupička z týmu Salomon. Robert je specialista na běhy do vrchu a skyrunning, nicméně jeho běžecká kariéra je mnohem bohatší. Zeptejte se Roberta na dotazy týkající se tréninku, výživy nebo vybavení. Přesně týden bude Robert na vaše dotazy odpovídat.

UPDATE: Termín pro vkládání dotazů vypršel. Děkujeme Vám za zajímavé dotazy a Robertovi za konkrétní a smysluplné odpovědi!

Představení Roberta Krupičky

Robertova cesta k vytrvalostním sportům vedla v devadesátých letech přes dnes tolik populární biatlon. V roce 1998 byl dokonce vyhlášen nejlepším českým juniorem a v sezóně 1999-2000 to dotáhl do seniorské reprezentace. Od biatlonu jeho kroky vedly k běžeckému lyžování, přičemž do roku 2003 byl členem reprezentačního B týmu. Ovšem již během jeho lyžařské kariéry se Robert začal čím dál více věnovat běhům do vrchu.

První výrazný běžecký úspěch si Krupička zapsal již v roce 2000, kdy se stal historicky prvním českým závodníkem, který ovládl běžecký úsek na legendárním Dolomitenmanovi v Itálii. Extrémním štafetovým závodům se ostatně Robert věnuje až do současnosti

20160908_162901

Od roku 2003 se Robert začal čistě běhání věnovat již více a výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat. Jako jediný český běžec v poslední dekádě dokázal opakovaně vozit umístění v první desítce z vrchařských závodů evropské i světové konkurence. Jedním z jeho nejvýraznějších výsledků je titul Mistra Evropy ve skyrunningu z roku 2011. Od roku 2013 je také členem týmu Salomon. I na klasickém maratonu se Robert již několikrát blýskl. To dokazuje čas z jeho vůbec prvního maratonského startu v životě. Bylo to v roce 2005 ve Wroclavi a Robert tehdy dosáhl času 2:17:47.

V nadsázce lze ovšem konstatovat, že když se Robert Krupička objeví v trailovém či vrchařském závodě na domácí půdě, většinou nemá konkurenci. Pojďme si tedy jmenovat některé z jeho letošních úspěchů: 2. místo v týmech na ME v běhu do vrchu (společně s Fejfarem, Lichým a Janů), 1. místo Adrenalincup, 4. místo Dolomitenmann, 1. místo KTRC Dolní Morava, 1. místo na Trail Run Hostivař, a Trial Run Vysočina Arena. Co se týká silničního běhu, ani ten letos nezanedbal. 2. místo na MČR v silničním maratonu v čase 2:24 mluví za samo sebe.

Sledovat výkony Roberta Krupičky můžete na webu www.behdovrchu.cz

13923751_1261786727167011_1086167001959786257_o

Robert Krupička odpovídá na vaše dotazy

Robert je velmi zkušený a léty prověřený běžec, který dokáže vyniknout jak v trailových závodech, tak i v silničních maratonech. Připravili jsme pro vás tedy běžeckou poradnu, kde mu můžete klást podrobné dotazy týkající se tréninku, výživy a všeho s tímto souvisejícím.

Pravidla:

Dotazy pište do komentářů přímo pod článkem.

Pokládejte konkrétní dotazy, ideálně podložené nějakými fakty, aby Robert mohl odpovědět a mělo to smysl nejen pro vás, ale třeba i pro ostatní čtenáře. Nepokládejte tedy dotazy typu: „Jak se mám zlepšit v běhu do kopce.“

Poradna bude aktivní od  24. 10. 2016  do 28. 10. 2016. Veškeré dotazy položené v tomto termínu Robert zodpoví.

Fotogalerie


Podobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Kratší závody
14. 4. 2020 Jaroměřský kros 2020 se uskuteční v náhradním termínu a za podpory hvězd...

Aktuální situace organizátory donutila hledat náhradní termín a to se podařilo! Letos se tedy závod...

Celý článek
Kratší závody
11. 2. 2020 Kratochvílová, Formanová, Šebrle – Jaroměřský kros 2020 podpoří osobnosti české atletiky

Jaroměřský kros bude letos v dubnu slavit 10. narozeniny a oslavy závodu pojali organizátoři skutečně...

Celý článek