OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Běžecký seriál Rock Point – Horská výzva povedou zkušení ambasadoři

V novém kabátě letos odstartuje 7. ročník Rock Point – Horské výzvy. Pětidílný seriál horských běhů a trekingu pro širokou veřejnost totiž dostává nové, velmi atraktivní trasy. Ubyly asfaltové pasáže a naopak přibyly oblíbené trailové. Za každou zastávkou navíc bude stát zkušený ambasador, který oblíbenou sérii běžeckých závodů v horském prostředí posouvá do vyšší kategorie a zvyšuje její atraktivitu i prestiž. Běžci se poprvé na start postaví koncem května v Beskydech, aby následně každý měsíc až do září poznávali ta nejkrásnější zákoutí českých hor. Tour skončí v září v Krkonoších. Letošní rok se navíc nese v duchu hesla: Dej Výzvu!

„Každý rok se snažíme být více a více profesionální, aby závodníci měli co nejlepší komfort, zázemí, ceny, ale hlavně, aby si odváželi nezapomenutelné zážitky. Snažíme se účastníkům naslouchat. I když není snadné zavděčit se každému, neustále pracujeme na tom, abychom byli lepší. To je také důvod, proč za jednotlivými zastávkami letos poprvé budou stát zkušení ambasadoři,“ sdělil Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Účastníky jistě potěší spojení s nestorem a vyhlášeným českým ultraběžcem Zbyňkem Cyprou nebo s Tomášem Bystřickým. Tomáš Bystřický se přímo aktivně podílel na přípravě tras v Krušných horách a na Šumavě, kterým vtiskl atraktivní trailovou podobu. Svůj podíl na přípravě má i náčelník horské služby Šumava Michal Janďura. Zbyněk Cypra, který vyhrál i čtyřiadvacítku v Koutech nad Desnou, která je pořadatelskou nadstavbou seriálu Rock Point – Horská výzva, bude zkušeně dohlížet na moravskou část série v Beskydech a Jeseníkách. „Máme odběhanou slušnou porci kilometrů, a nebojím se říci, že za ta léta už víme, co závodník potřebuje, takže se společnými silami budeme snažit, aby účastníci Rock Point – Horské výzvy měli co nejlepší běžecké podmínky a to po všech stránkách. Běhání není jen o tom vyběhnout, běhání musí bavit a dělat radost, i když to často hodně bolí,“ podotkl s úsměvem odborník na slovo vzatý Zbyněk Cypra.

Pořadatelský tým musel dokonce pohnout s původní termínovkou. Podle prvotních plánů měla letošní série začít už v dubnu na Šumavě, ale nakonec odstartuje koncem května v Beskydech. „V dubnu na Šumavě opravdu není možné připravit tak atraktivní trasu. V podstatě by to bylo ještě horší než loni a to samozřejmě nikdo nechtěl. Troufám si říci, že šumavská zastávka byla loni tou nejslabší. Teď se její podoba hodně změnila. Běžci nyní Šumavu poznají jinou, pěknou a náročnou, a osobně budu velmi rád, když si ji přijdou zkusit,“ těší se na novou podobu Tomáš Bystřický, když současně nastínil, na co se závodníci mohou těšit. „Trať se poběží v opačném směru. Zatímco loni se do cíle sbíhalo z Pancíře, letos se začne výběhem. Rámcová podoba zůstala zachována, ale místa jsou propojena lepšími cestami. Určitě se nám podařilo o nějakých padesát procent stáhnout asfalt. Jsou tam prakticky jen nezbytné přeběhy. Těm se nedá zcela vyvarovat, ale sám se na letošní závod těším,“ popsal změny Bystřický.

Seriál tak odstartuje v Beskydech 26.-27.5., pokračuje se v Krušných horách (30.6.-1.7.). Šumavský díl je třetí v pořadí (21.-22.7.). Následovat budou Jeseníky (11.-12.8.) a sérii uzavřou Krkonoše (22.-23.9.). „Přestože jsme šumavský závod jen přesunuli, stále je mezi zastávkami spoustu času a několik týdnů volna. Nikomu by to nemělo příliš narušit přípravu a já jsem přesvědčený, že ta změna za to stála,“ řekl ředitel seriálu Pavel Zitta.
Do všech pěti závodů série Rock Point – Horská výzva se již účastníci mohou přihlásit. Na webu www.horskavyzva.cz jsou zavěšeny kompletní informace včetně nových tras k prohlédnutí.

Mimo nových tratí přinese sedmý ročník i několik dalších novinek. Tou zásadní je vypsání kategorie dvojic na všechny tři přichystané trasy. Pořadatelé se tak vrací k původní myšlence avšak s tím rozdílem, že na trasách Short a Half budou soupeřit spolu s dvojicemi také jednotlivci. Koncepce nového ročníku Rock Point – Horské výzvy se tudíž nemění. Pět závodních zastávek v pěti horách Česka vždy se třemi délkami tras – Short, Half a Long o průměrných délkách 68, 31 a 16 kilometrů. Na každé distanci budou soutěžit muži, ženy a dogtrekaři a dogtrekařky a pak dvoučlenné týmy s možností kombinace mix. Jednotlivci nejsou pouze na Longu. „Důvodem je zajištění bezpečnosti na dlouhé trase. Ta jako každý rok bude startovat pět minut před páteční půlnocí. Starty ostatních kategorií budou opět během sobotního dopoledne. Chybět nebude ani nesoutěžní Pochod s Mixitkou, který si udrží svůj benefiční charakter,“ připomněl Pavel Zitta. Ten současně upozornil, že hlavním materiálním partnerem se nově stává společnost Salewa, takže se běžci mohou těšit na další mimořádně zajímavé ceny a odměny.

Nový ročník odstartuje s novým mottem: Dej Výzvu! a také s novým symbolem prstů do „viktorky“, který bude zdobit propagační materiály i památeční trika. Rock Point – Horská výzva tedy dál naplňuje svoji myšlenku – pomoci široké veřejnosti najít důvod ke zdravému pohybu. „Naší snahou je přimět veřejnost trochu rozproudit krev v žilách. Každý si může najít svoji vlastní výzvu. Každý výkon se počítá. Nejde jen o čas a vítězství. Vždyť v uplynulém roce s námi několikrát šla třeba i téměř osmdesátiletá paní Marie Dokladalová. Měli jsme tu slepého běžce. Přesně tito lidé všem ukazují, že limity má každý ukryty jen sám v sobě a každý je může překonat. Chceme i nadále motivovat. Vstaňte z gauče a DEJTE VÝZVU,“ burcuje ředitel série Pavel Zitta, který se s novými ambasadory a novými trasami těší na start nového ročníku Rock Point – Horské výzvy.Podobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Kratší závody
14. 4. 2020 Jaroměřský kros 2020 se uskuteční v náhradním termínu a za podpory hvězd...

Aktuální situace organizátory donutila hledat náhradní termín a to se podařilo! Letos se tedy závod...

Celý článek
Kratší závody
11. 2. 2020 Kratochvílová, Formanová, Šebrle – Jaroměřský kros 2020 podpoří osobnosti české atletiky

Jaroměřský kros bude letos v dubnu slavit 10. narozeniny a oslavy závodu pojali organizátoři skutečně...

Celý článek