OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Blíží se 3. závod Rock Point – Horské výzvy

Již v pátek 2.srpna odstartuje 3.závodem seriál Rock Point – Horská výzva 2013 do svého závěrečného dílu, který se uskuteční již tradičně v Krkonoších.

Na start ve Špindlerově Mlýnu do areálu ve Svatém Petru se sjede z celé ČR, ale i Slovenska na 650 závodníků, kteří si zazávodí v horském běhu a trekingu v průběhu pátku a soboty na trasách Long a Half.

Do závodu se přihlásil oproti minulému roku cca dvojnásobný počet startujících, což slibuje perfektní zážitky a atmosféru pro závodníky a všechny přihlížející, avšak ne už pro zástupce správy Krkonošského národního parku. Ti byli při jednáních ohledně udržení původní trasy závodu neoblomní a především z důvodů velkého počtu startujících, termínu letních prázdnin a výstavby nové lanovky na Sněžku, průchod přes nejvyšší vrchol České republiky nepovolili…

2

„I přes veškerou snahu o udržení stejné trasy jako v loňských ročnících se nám při jednáních se zástupci Krkonošského národního parku nepodařilo prosadit náš záměr a původně navrhovaná trasa přes Sněžku nám byla zamítnuta. Důvodů, kterými správa NP odůvodňovala své rozhodnutí bylo více: velký počet návštěvníků v době letních prázdnin, výstavba nové lanovky na Sněžku, poničení některých cest nedávnými povodněmi, ochrana 1.zóny NP apod. I když nás to mrzí, nezbývá, než se s rozhodnutím správy KRNAP smířit. Věříme však, že jsme pro závodníky nachystali i tak pěknou a možná ještě náročnější trať, která jim bude určitou satisfakcí za nepovolený přechod přes Sněžku.“ řekl Pavel Zitta, ředitel seriálu.

Přichystány jsou jako obvykle pro závodníky trasy dvou délek Long a Half.

Trasa Long měří 69 km a odstartuje hlavní kategorií v pátek 2.srpna ve 23:30 hod., kategorie Dogtrekking poté ve 23:55 hod.

Trasa Half startuje v sobotu 3. srpna v 9:30 hod., kategorie Dogtrekking pak v rovných 10:00 hod.

Online registrace do 3. závodu je již ukončena, avšak přihlásit se můžete na místě 2. či 3. srpna v areálu ve Sv.Petru.

Více informací k závodu i změnách na trati lze nalézt na webu www.horskavyzva.czPodobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Ultratrail
21. 1. 2020 Štverák a Ševčíková králem a královnou Lysé hory 2020!

Extrémní vytrvalostní závod KILPI 24 hodin na Lysé hoře (LH24) s pořadovým číslem 9 je...

Celý článek
Ultratrail
14. 1. 2020 Lysá hora nedá účastníkům LH24 ani metr zadarmo!

Těžký a tvrdý závod čeká letos všechny odvážlivce 9. ročníku extrémního závodu KILPI 24 hodin...

Celý článek