OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Blíží se 3. závod Rock Point – Horské výzvy

Již v pátek 2.srpna odstartuje 3.závodem seriál Rock Point – Horská výzva 2013 do svého závěrečného dílu, který se uskuteční již tradičně v Krkonoších.

Na start ve Špindlerově Mlýnu do areálu ve Svatém Petru se sjede z celé ČR, ale i Slovenska na 650 závodníků, kteří si zazávodí v horském běhu a trekingu v průběhu pátku a soboty na trasách Long a Half.

Do závodu se přihlásil oproti minulému roku cca dvojnásobný počet startujících, což slibuje perfektní zážitky a atmosféru pro závodníky a všechny přihlížející, avšak ne už pro zástupce správy Krkonošského národního parku. Ti byli při jednáních ohledně udržení původní trasy závodu neoblomní a především z důvodů velkého počtu startujících, termínu letních prázdnin a výstavby nové lanovky na Sněžku, průchod přes nejvyšší vrchol České republiky nepovolili…

2

„I přes veškerou snahu o udržení stejné trasy jako v loňských ročnících se nám při jednáních se zástupci Krkonošského národního parku nepodařilo prosadit náš záměr a původně navrhovaná trasa přes Sněžku nám byla zamítnuta. Důvodů, kterými správa NP odůvodňovala své rozhodnutí bylo více: velký počet návštěvníků v době letních prázdnin, výstavba nové lanovky na Sněžku, poničení některých cest nedávnými povodněmi, ochrana 1.zóny NP apod. I když nás to mrzí, nezbývá, než se s rozhodnutím správy KRNAP smířit. Věříme však, že jsme pro závodníky nachystali i tak pěknou a možná ještě náročnější trať, která jim bude určitou satisfakcí za nepovolený přechod přes Sněžku.“ řekl Pavel Zitta, ředitel seriálu.

Přichystány jsou jako obvykle pro závodníky trasy dvou délek Long a Half.

Trasa Long měří 69 km a odstartuje hlavní kategorií v pátek 2.srpna ve 23:30 hod., kategorie Dogtrekking poté ve 23:55 hod.

Trasa Half startuje v sobotu 3. srpna v 9:30 hod., kategorie Dogtrekking pak v rovných 10:00 hod.

Online registrace do 3. závodu je již ukončena, avšak přihlásit se můžete na místě 2. či 3. srpna v areálu ve Sv.Petru.

Více informací k závodu i změnách na trati lze nalézt na webu www.horskavyzva.czPodobné články
Ultratrail
11. 12. 2018 Už tento víkend startuje legendární Pražská stovka!

Přesně o půlnoci z pátku 14. na sobotu 15. 12. odstartuje už 25. ročník legendárního dálkového...

Celý článek
Ultratrail
7. 12. 2018 Rock Point – Horská výzva se rozšíří o závod na Vysočině

Šumperk/ČR – Rock Point – Horská výzva už zná termíny závodů pro rok 2019. A...

Celý článek
Ultratrail
28. 11. 2018 Beskydská sedmička v roce 2019 také pro jednotlivce!

Jubilejní 10. ročník RENAULT – KILPI BESKYDSKÁ SEDMIČKA 2019 bude průlomový. Poprvé v historii extrémního...

Celý článek
Vaše Komentáře