OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Blíží se 3. závod Rock Point – Horské výzvy

Již v pátek 2.srpna odstartuje 3.závodem seriál Rock Point – Horská výzva 2013 do svého závěrečného dílu, který se uskuteční již tradičně v Krkonoších.

Na start ve Špindlerově Mlýnu do areálu ve Svatém Petru se sjede z celé ČR, ale i Slovenska na 650 závodníků, kteří si zazávodí v horském běhu a trekingu v průběhu pátku a soboty na trasách Long a Half.

Do závodu se přihlásil oproti minulému roku cca dvojnásobný počet startujících, což slibuje perfektní zážitky a atmosféru pro závodníky a všechny přihlížející, avšak ne už pro zástupce správy Krkonošského národního parku. Ti byli při jednáních ohledně udržení původní trasy závodu neoblomní a především z důvodů velkého počtu startujících, termínu letních prázdnin a výstavby nové lanovky na Sněžku, průchod přes nejvyšší vrchol České republiky nepovolili…

2

„I přes veškerou snahu o udržení stejné trasy jako v loňských ročnících se nám při jednáních se zástupci Krkonošského národního parku nepodařilo prosadit náš záměr a původně navrhovaná trasa přes Sněžku nám byla zamítnuta. Důvodů, kterými správa NP odůvodňovala své rozhodnutí bylo více: velký počet návštěvníků v době letních prázdnin, výstavba nové lanovky na Sněžku, poničení některých cest nedávnými povodněmi, ochrana 1.zóny NP apod. I když nás to mrzí, nezbývá, než se s rozhodnutím správy KRNAP smířit. Věříme však, že jsme pro závodníky nachystali i tak pěknou a možná ještě náročnější trať, která jim bude určitou satisfakcí za nepovolený přechod přes Sněžku.“ řekl Pavel Zitta, ředitel seriálu.

Přichystány jsou jako obvykle pro závodníky trasy dvou délek Long a Half.

Trasa Long měří 69 km a odstartuje hlavní kategorií v pátek 2.srpna ve 23:30 hod., kategorie Dogtrekking poté ve 23:55 hod.

Trasa Half startuje v sobotu 3. srpna v 9:30 hod., kategorie Dogtrekking pak v rovných 10:00 hod.

Online registrace do 3. závodu je již ukončena, avšak přihlásit se můžete na místě 2. či 3. srpna v areálu ve Sv.Petru.

Více informací k závodu i změnách na trati lze nalézt na webu www.horskavyzva.czPodobné články
Ultratrail
22. 9. 2019 Krkonošská RP-Horská výzva zná své vítěze

Nové trasy, nové tváře a zejména nádherné počasí. Závěrečná bodovaná zastávka seriálu Rock Point –...

Celý článek
Ultratrail
20. 9. 2019 Krkonošské body zakončí letošní Rock Point – Horskou výzvu

Rock Point – Horská výzva jde do finiše. Už tento víkend (20. - 21. 9.)...

Celý článek
Ultratrail
19. 8. 2019 Tatranská Šelma ULTRA: Marcela Vašínová výrazně zlepšila ženský traťový rekord!

Veľmi žiadaný Ultra SkyMarathon, Tatranská Šelma ULTRA 2019 (50km, 3000m+), úspešne dokončilo 152 pretekárov. Príjemné...

Celý článek
Vaše Komentáře