OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Triatlon

Bobr cup 2011

Letos se na startu sešel rekordní počet 262 týmů. Slunečné počasí a suché tratě slibovaly i hodně rychlé časy a možnost překonání traťového rekordu. Očekávání skvělých výkonů se potvrdilo, rekord však nepadl. Čas vítězného tria Nutrend – Frei, Hruška, Lagner v cíli činil 2:02:27 a za historickým zápisem z roku 2009 letošní vítězové zaostali o 97 vteřin.

O vítězi se tentokrát rozhodovalo až v závěrečných metrech, kdy kajakář Václav Lagner takticky lépe zvládl doběh do cíle, kde se odpoutal Michaelu Odvárkovi z týmu Hodinky Legend Team a dojel svému družstvu pro titul. Velká smůla potkala asi největší favority z družstva Pivovar Litovel. Trojice Roman Skalský, Robert Novotný a Kamil Mrůzek skončila už po pár minutách. Běžec Roman Skalský si ošklivě podvrtl kotník a závod pro něj skončil již na třetím kilometru a Bobra vůbec nedokončil.

Zajímavé jsou výsledky jednotlivých disciplín. Ani v jedné ze tří disciplín nedosáhl až na vrchol nikdo z vítězného tria Nutrend. V běhu si s patnáctikilometrovou tratí poradil nejlépe Martin Gerych (InSportLine trener A), který zvládl běžecký úsek v čase 49:46 a jako jediný se vešel pod padesát minut. Na horském kole pro změnu dominoval Ondra Fojtík z družstva Hodinky Legend Team. Pro zajímavost čas vítěze MTB je 49:47 tedy o jedinou sekundu více než čas nejlepšího běžce. Na vodě pak vypálil všem rybník Karel Slepica z Treku, který velmi rychlým časem 21:20 posunul své družstvo na konečné čtvrté místo.

V kategorii žen se stejně jako mezi muži rozhodlo až v posledním, kajakovém úseku. Klára Paďourová z týmu Ski Klub Jablonec předjela Petru Halaškovou z družstva CK Bartoněk tým a rozhodla o vítězství svého týmu. Spolu s Paďourovou se z prvenství radovaly kolegyně Klára Moravcová (běh) a Adéla Boudíková (MTB).

Reportáž České televize můžete sledovat zde:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10311269307-bobr-cup/

Zdroj: press Bobr CupPodobné články
Triatlon
18. 7. 2018 Tradiční závod Pilsenman se blíží

Necelý měsíc zbývá sportovcům na přípravu k tradičnímu závodu Pilsenman, který se v polovině srpna...

Celý článek
Triatlon
9. 3. 2016 Letošní Císař Challenge zavítá také do Prahy!

Série tří závodů v přírodním víceboji dvojic začíná 9. dubna v Ostrově u Tisé první akcí...

Celý článek
Triatlon
11. 1. 2016 Blíží se tradiční březnový víceboj trojic – Krkonošský survival 2016

Nemáte chuť zkusit tak trochu pestřejší ultramaraton v zimních Jizerkách a Krkonoších? Jestli ano, tak...

Celý článek
Vaše Komentáře