OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Triatlon

Bobr cup 2011

Letos se na startu sešel rekordní počet 262 týmů. Slunečné počasí a suché tratě slibovaly i hodně rychlé časy a možnost překonání traťového rekordu. Očekávání skvělých výkonů se potvrdilo, rekord však nepadl. Čas vítězného tria Nutrend – Frei, Hruška, Lagner v cíli činil 2:02:27 a za historickým zápisem z roku 2009 letošní vítězové zaostali o 97 vteřin.

O vítězi se tentokrát rozhodovalo až v závěrečných metrech, kdy kajakář Václav Lagner takticky lépe zvládl doběh do cíle, kde se odpoutal Michaelu Odvárkovi z týmu Hodinky Legend Team a dojel svému družstvu pro titul. Velká smůla potkala asi největší favority z družstva Pivovar Litovel. Trojice Roman Skalský, Robert Novotný a Kamil Mrůzek skončila už po pár minutách. Běžec Roman Skalský si ošklivě podvrtl kotník a závod pro něj skončil již na třetím kilometru a Bobra vůbec nedokončil.

Zajímavé jsou výsledky jednotlivých disciplín. Ani v jedné ze tří disciplín nedosáhl až na vrchol nikdo z vítězného tria Nutrend. V běhu si s patnáctikilometrovou tratí poradil nejlépe Martin Gerych (InSportLine trener A), který zvládl běžecký úsek v čase 49:46 a jako jediný se vešel pod padesát minut. Na horském kole pro změnu dominoval Ondra Fojtík z družstva Hodinky Legend Team. Pro zajímavost čas vítěze MTB je 49:47 tedy o jedinou sekundu více než čas nejlepšího běžce. Na vodě pak vypálil všem rybník Karel Slepica z Treku, který velmi rychlým časem 21:20 posunul své družstvo na konečné čtvrté místo.

V kategorii žen se stejně jako mezi muži rozhodlo až v posledním, kajakovém úseku. Klára Paďourová z týmu Ski Klub Jablonec předjela Petru Halaškovou z družstva CK Bartoněk tým a rozhodla o vítězství svého týmu. Spolu s Paďourovou se z prvenství radovaly kolegyně Klára Moravcová (běh) a Adéla Boudíková (MTB).

Reportáž České televize můžete sledovat zde:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10311269307-bobr-cup/

Zdroj: press Bobr CupPodobné články
Triatlon
12. 8. 2019 Závod PILSENMAN 2019 vyhrál Brož

Již 17. ročník terénního závodu PILSENMAN 2019 se konal o uplnynulém víkendu. Sportovní akce se...

Celý článek
Triatlon
9. 8. 2019 Závod PILSENMAN již tuto sobotu

Tradiční terénní závod PILSENMAN 2019 se bude konat již tuto sobotu 10. srpna v Plzni-Doubravce...

Celý článek
Triatlon
16. 6. 2019 Tomáš Matera jako první zvládl medvědí porci kilometrů Grizzlymana

Historicky prvním vítězem beskydského ultra triatlonu GRIZZLYMAN, který byl součástí sportovního festivalu FmsportFEST 2019 na...

Celý článek
Vaše Komentáře