OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Triatlon

Bobr cup 2011

Letos se na startu sešel rekordní počet 262 týmů. Slunečné počasí a suché tratě slibovaly i hodně rychlé časy a možnost překonání traťového rekordu. Očekávání skvělých výkonů se potvrdilo, rekord však nepadl. Čas vítězného tria Nutrend – Frei, Hruška, Lagner v cíli činil 2:02:27 a za historickým zápisem z roku 2009 letošní vítězové zaostali o 97 vteřin.

O vítězi se tentokrát rozhodovalo až v závěrečných metrech, kdy kajakář Václav Lagner takticky lépe zvládl doběh do cíle, kde se odpoutal Michaelu Odvárkovi z týmu Hodinky Legend Team a dojel svému družstvu pro titul. Velká smůla potkala asi největší favority z družstva Pivovar Litovel. Trojice Roman Skalský, Robert Novotný a Kamil Mrůzek skončila už po pár minutách. Běžec Roman Skalský si ošklivě podvrtl kotník a závod pro něj skončil již na třetím kilometru a Bobra vůbec nedokončil.

Zajímavé jsou výsledky jednotlivých disciplín. Ani v jedné ze tří disciplín nedosáhl až na vrchol nikdo z vítězného tria Nutrend. V běhu si s patnáctikilometrovou tratí poradil nejlépe Martin Gerych (InSportLine trener A), který zvládl běžecký úsek v čase 49:46 a jako jediný se vešel pod padesát minut. Na horském kole pro změnu dominoval Ondra Fojtík z družstva Hodinky Legend Team. Pro zajímavost čas vítěze MTB je 49:47 tedy o jedinou sekundu více než čas nejlepšího běžce. Na vodě pak vypálil všem rybník Karel Slepica z Treku, který velmi rychlým časem 21:20 posunul své družstvo na konečné čtvrté místo.

V kategorii žen se stejně jako mezi muži rozhodlo až v posledním, kajakovém úseku. Klára Paďourová z týmu Ski Klub Jablonec předjela Petru Halaškovou z družstva CK Bartoněk tým a rozhodla o vítězství svého týmu. Spolu s Paďourovou se z prvenství radovaly kolegyně Klára Moravcová (běh) a Adéla Boudíková (MTB).

Reportáž České televize můžete sledovat zde:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10311269307-bobr-cup/

Zdroj: press Bobr Cup



Podobné články
Triatlon
8. 9. 2020 Doksy Race 2020 se blíží!

V neděli 13. září 2020 se opět uskuteční DoksyRace 2020 - tradiční závod v polovičním ironmanu. Tento...

Celý článek
Triatlon
12. 8. 2019 Závod PILSENMAN 2019 vyhrál Brož

Již 17. ročník terénního závodu PILSENMAN 2019 se konal o uplnynulém víkendu. Sportovní akce se...

Celý článek
Triatlon
9. 8. 2019 Závod PILSENMAN již tuto sobotu

Tradiční terénní závod PILSENMAN 2019 se bude konat již tuto sobotu 10. srpna v Plzni-Doubravce...

Celý článek