OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Triatlon

Bobr cup 2011

Letos se na startu sešel rekordní počet 262 týmů. Slunečné počasí a suché tratě slibovaly i hodně rychlé časy a možnost překonání traťového rekordu. Očekávání skvělých výkonů se potvrdilo, rekord však nepadl. Čas vítězného tria Nutrend – Frei, Hruška, Lagner v cíli činil 2:02:27 a za historickým zápisem z roku 2009 letošní vítězové zaostali o 97 vteřin.

O vítězi se tentokrát rozhodovalo až v závěrečných metrech, kdy kajakář Václav Lagner takticky lépe zvládl doběh do cíle, kde se odpoutal Michaelu Odvárkovi z týmu Hodinky Legend Team a dojel svému družstvu pro titul. Velká smůla potkala asi největší favority z družstva Pivovar Litovel. Trojice Roman Skalský, Robert Novotný a Kamil Mrůzek skončila už po pár minutách. Běžec Roman Skalský si ošklivě podvrtl kotník a závod pro něj skončil již na třetím kilometru a Bobra vůbec nedokončil.

Zajímavé jsou výsledky jednotlivých disciplín. Ani v jedné ze tří disciplín nedosáhl až na vrchol nikdo z vítězného tria Nutrend. V běhu si s patnáctikilometrovou tratí poradil nejlépe Martin Gerych (InSportLine trener A), který zvládl běžecký úsek v čase 49:46 a jako jediný se vešel pod padesát minut. Na horském kole pro změnu dominoval Ondra Fojtík z družstva Hodinky Legend Team. Pro zajímavost čas vítěze MTB je 49:47 tedy o jedinou sekundu více než čas nejlepšího běžce. Na vodě pak vypálil všem rybník Karel Slepica z Treku, který velmi rychlým časem 21:20 posunul své družstvo na konečné čtvrté místo.

V kategorii žen se stejně jako mezi muži rozhodlo až v posledním, kajakovém úseku. Klára Paďourová z týmu Ski Klub Jablonec předjela Petru Halaškovou z družstva CK Bartoněk tým a rozhodla o vítězství svého týmu. Spolu s Paďourovou se z prvenství radovaly kolegyně Klára Moravcová (běh) a Adéla Boudíková (MTB).

Reportáž České televize můžete sledovat zde:
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10311269307-bobr-cup/

Zdroj: press Bobr CupPodobné články
Triatlon
20. 12. 2018 Darujte startovné na Gigathlon 2019

Jsi nadšený sportovec a nevíš co s víkendem na přelomu srpna a září? Můžeš se...

Celý článek
Triatlon
12. 10. 2018 3. ROČNÍK ZÁVODU GIGATHLON CZECH REPUBLIC 2018 OVLÁDLI ČEŠI

Unikátní multisportovní akce Gigathlon, která má svůj původ ve Švýcarsku, si dala letos své zastaveníčko...

Celý článek
Triatlon
12. 8. 2018 PILSENMAN 2018 zná své vítěze

V sobotu 11. srpna se uskutečnil 16. ročník terénního závodu PILSENMAN 2018. Sportovní akce se...

Celý článek
Vaše Komentáře