OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
MTB

Brasil Ride 2012: Úspěch Horáka s Vokrouhlíkem

Závodníci BMC SAVO Racing Team si v letošním ročníku etapového závodu dvojic Brasil Ride vyjeli skvělé druhé místo. Jediné zástupce České republiky v kategorii Elite porazila jen portugalská dvojice Pinto-Ferreira.Horák s Vokrouhlíkem tak oproti minulému roku vystoupili o jednu příčku výš a opět prokázali, že i v extrémních podmínkách mohou konkurovat světové špičce.

Třetí ročník největšího MTB závodu na území Brazílie vedoucí přes magické místo Chapada Diamantina přinesl českým jezdcům další úspěch. Po sedmi etapách a více než 600 kilometrech si z rukou brazilských organizátorů převzali stříbrné poháry. „Přijeli jsme s očekáváním obhájit loňské třetí místo, takže s výsledkem jsme maximálně spokojeni. Přálo nám štěstí, ani na jedné etapě jsme neřešili větší defekt“, uvedl Martin Horák. „Závod byl náročný, ale užili jsme si to. Druhé místo je pro nás skvělou odměnou“, doplnil Vokrouhlík.

Dvojice Horák-Vokrouhlík se pravidelně také účastní etapových závodů v Maroku a Španělsku. Na jaře 2013 se opět chystají na pouštní závod Milenio Titan Desert.

3 2 4Podobné články
MTB
14. 11. 2016 Cyklon 2016 zná své vítěze!

V sobotu 5. listopadu v podvečer odstartovali organizátoři Krkonoškého survivalu od chaty Kara noční MTBO dvojic. Teploty...

Celý článek
MTB
20. 7. 2016 ISOMA 1000 Miles Adventure vyhrál Radek Musil

Vítězem šestého ročníku ultramaratonu 1000 Miles Adventure (zhruba 1600 km), který se jede na kole,...

Celý článek
MTB
15. 6. 2016 Berounská 12 hod MTB a Berounská 12 hod RUN – dva vytrvalostní...

Poslední červencovou sobotu bude Beroun patřit všem vytrvalcům a ultra maratoncům. Po roční odmlce znovu...

Celý článek
Vaše Komentáře