OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
MTB

Brasil Ride 2012: Úspěch Horáka s Vokrouhlíkem

Závodníci BMC SAVO Racing Team si v letošním ročníku etapového závodu dvojic Brasil Ride vyjeli skvělé druhé místo. Jediné zástupce České republiky v kategorii Elite porazila jen portugalská dvojice Pinto-Ferreira.Horák s Vokrouhlíkem tak oproti minulému roku vystoupili o jednu příčku výš a opět prokázali, že i v extrémních podmínkách mohou konkurovat světové špičce.

Třetí ročník největšího MTB závodu na území Brazílie vedoucí přes magické místo Chapada Diamantina přinesl českým jezdcům další úspěch. Po sedmi etapách a více než 600 kilometrech si z rukou brazilských organizátorů převzali stříbrné poháry. „Přijeli jsme s očekáváním obhájit loňské třetí místo, takže s výsledkem jsme maximálně spokojeni. Přálo nám štěstí, ani na jedné etapě jsme neřešili větší defekt“, uvedl Martin Horák. „Závod byl náročný, ale užili jsme si to. Druhé místo je pro nás skvělou odměnou“, doplnil Vokrouhlík.

Dvojice Horák-Vokrouhlík se pravidelně také účastní etapových závodů v Maroku a Španělsku. Na jaře 2013 se opět chystají na pouštní závod Milenio Titan Desert.

3 2 4Podobné články
MTB
16. 4. 2020 BIKE HERO jede i v této době dál!

Nelehké časy teď zažívají hobby cyklistické závody u nás. Celosvětová pandemie COVID-19 jim dočasně vystavila...

Celý článek
MTB
31. 10. 2019 Nenechte si ujít Cyklon 2019!

Jezdíte na kole celý rok a svého miláčka nedáváte s prvními nočními mrazíky přezimovat do...

Celý článek
MTB
24. 9. 2019 Portugalská pohádka se zlatým koncem!

Nikol Flašarová (BIKE HERO team) se dnes vrátila na Letiště Václava Havla v Praze z Portugalského města...

Celý článek