OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Co plánují v roce 2016 běžci ze Salomon Teamu

Ladíte si termínovku na letošní rok? Přemýšlíte, jaký závod vám přinese neopakovatelné zážitky a prověří vaši formu? Možná najdete inspiraci v následujích řádcích, kde přibližují svoje plány na letošní rok naši přední sportovci.

Kamila Gregorová – návrat na Velkou Kunratickou

Kamila dokazuje, že i s třemi dětmi může mít člověk svěží běžecké plány.

„Jelikož pracuji na poloviční úvazek a další celý úvazek mám doma s dvěma školáky a jednou téměř předškolačkou, tak mám skromné cíle. Chtěla bych mít pěkné výsledky na trailových sériích v Čechách a na podobných závodech v zahraničí. A to spíše na kratších tratích, nejsem příznivkyně velmi dlouhých trailů, raději běhám svižněji. Kdyby se mi podařil návrat na Velkou Kunratickou, tak budu ráda. Pak bych chtěla dobře běhat i orienťáky v Čechách, kde se v posledních letech velmi zvýšila konkurence a kde bych chtěla ukázat, že ještě nepatřím do starého železa. :-)“

Jan Zemaník – běhání je pro mě především zábava

Honza má zatím mám jasno o třech hlavních závodech na jaro-léto 2016:

7.5. Perun SkyMarathon – závod skoro domácí, na který se chci po roční odmlce vrátit a zabojovat o nějaké hezké umístění na tomto domácím Mistrovství. Technická trať ve spojení s ideálním počasím (mlha, zima, déšť, bahno …) mi snad opět sedne.

4.-5.6. Madeira Ultra Skymarathon (55 km) – ani maraton ani ultra, sám jsem zvědav, závod je prý dost technický a nemělo by tam být ani moc teplo, takže se hodně těším!

22.- 24.7. Buff Epic Trail – závod v Pyrenejích, letos je vypsán jako MS ve Skyrunningu. Startovat bych měl na maratonské distanci, která bude dle všeho nesmírně náročná, jak profilově, tak i díky velké konkurenci.

Běhání je pro mě především zábava, takže chci samozřejmě startovat i na jiných, zejména horských závodech jak v ČR, tak i v zahraničí, které to konkrétně budou si, ale zatím nechám pro sebe.

Tomáš Bystřický – jasný záměr

Tomáš nám prozradil svůj cíl a trochu i sen.

„Dobře se připravit, nominovat a co nejlépe absolvovat Mistrovství světa ve Skyrunningu ve Španělsku.“

Pavla Zahálková – hlavně chci mít ze závodění radost

Pavla vystihla, co je při sportu nejdůležitější.

“Po loňské sezoně, kdy se mi závodně nedařilo tak, jak bych si představovala, mám jediný cíl, a to mít ze závodění radost. A s tím třeba přijdou i úspěchy.”

Marek Navrátil – především silné zážitky

Marek bude za závody cestovat po celém světě – prozradil plány a přidal i pozvánku.

„Protože mou hlavní disciplínou je Adventure Race, soustředím se v první řadě na české mistrovství, které proběhne v září na Šumavě. Dále také nemohu vynechat účast na Mistrovství Evropy v červenci ve Španělsku a společně s týmem budeme naše úsilí směřovat především k účasti na Mistrovství Světa, které proběhne v listopadu v Austrálii. Dalším cílem na závodech v Česku bude hlavně M ČR jednotlivců v outdoor extrem sportu s názvem eXtrememan – jesenický tvrďák. Určitě se i rozběhnu po trati některého z ultramaratonů, které se pořádají celý rok. Nemalé úsilí bude stát i příprava vlastní série 3 běžeckých závodů s názvem Czech Ultra Trail Tour, která začíná už 21.5. závodem v Bílých Karpatech, pokračuje zářijovým závodem v Jeseníkách a finále proběhne na konci prosince v Beskydech. Všechny milovníky běhu v přírodě tímto zvu k účasti a můžu slíbit krásné tratě v horách, poznání zajímavých míst a především silné zážitky!“

Robert Krupička – závodit bohužel nelze každý víkend

Robert plánuje zaběhnout pražský maraton a pak hlavně kopce, kopce a kopce

„Pro letošní sezonu toho mám v hlavě hodně, ale vše bude záviset, tak na tom budu zdravotně. Podle toho budu vybírat závody a přípravu k nim. Na jaře bych rád běžel maraton v Praze, dále už bych se chtěl soustředit pouze na kopce s vrcholy na ME, MS, Sierre-Zinal, Dolomitenmann… a další… Je tam i hodně závodu ve skyrunningu, které bych rád ještě někdy běžel, ale nelze závodit každý víkend:-)

No a na podzim bych se chtěl připravit na MČR v krosu, které se bude konat na mně blízké kopcovité trati v Motole.“

Roman Skalský – vše záleží na zdraví

Roman si v loňském roce vyzkoušel, že plány nemusí vždy vyjít.

“Loňský rok jsem se trochu trápil z důvodu natrženého svalu. Proto nechci nijak předbíhat na letošní rok. Určitě mám v plánu seriál závodů STRC, který by měl mít v letošním roce novou podobu. Také zahraniční závody mám v plánu, jako Švýcarský Neirivue- Moleson nebo Montreux-Larosche.”

Pavla Schorná – chci předvést takový výkon, abych byla spokojená

Pavlu v loňském roce potrápily ostruhy patní kosti.

“Hlavním cílem je pro mne zůstat zdravá a od toho se pak odvíjí to ostatní. Je to samozřejmě účast na ME a MS v běhu do vrchu a předvést takový výkon, se kterým bych byla spokojená. No a pak další závody zahraničí i u nás v rámci STRC.”

Jan Mrázek – hory, terén, vrchy, maratony a orieňťáky

Honza momentálně ladí svoji termínovku, ale představu o roce 2016 už má.

“Určitě to ale zase bude kombinace terénních běhů, horských maratonů, běhů do vrchu a orienťáků. Jsem zvědavý, jaké budou závody STRC 2016.”Podobné články
Skyrunning
28. 8. 2019 Tatranská Šelma ULTRA – V Tatrách bije moje české srdce jinak než...

Hned v úvodu si dovolím malou dávku patosu, shovívavý čtenář, doufám, odpustí. Dobu, kdy jsme...

Celý článek
Skyrunning
28. 8. 2019 Beskydská sedmička 2019 – letos po desáté a s jednotlivci!

Svátek horského běhu je tady. Konec prázdnin je už deset let ve znamení Renault-Kilpi Beskydské...

Celý článek
Ultratrail
19. 8. 2019 Tatranská Šelma ULTRA: Marcela Vašínová výrazně zlepšila ženský traťový rekord!

Veľmi žiadaný Ultra SkyMarathon, Tatranská Šelma ULTRA 2019 (50km, 3000m+), úspešne dokončilo 152 pretekárov. Príjemné...

Celý článek
Vaše Komentáře