OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Co plánují v roce 2016 běžci ze Salomon Teamu

Ladíte si termínovku na letošní rok? Přemýšlíte, jaký závod vám přinese neopakovatelné zážitky a prověří vaši formu? Možná najdete inspiraci v následujích řádcích, kde přibližují svoje plány na letošní rok naši přední sportovci.

Kamila Gregorová – návrat na Velkou Kunratickou

Kamila dokazuje, že i s třemi dětmi může mít člověk svěží běžecké plány.

„Jelikož pracuji na poloviční úvazek a další celý úvazek mám doma s dvěma školáky a jednou téměř předškolačkou, tak mám skromné cíle. Chtěla bych mít pěkné výsledky na trailových sériích v Čechách a na podobných závodech v zahraničí. A to spíše na kratších tratích, nejsem příznivkyně velmi dlouhých trailů, raději běhám svižněji. Kdyby se mi podařil návrat na Velkou Kunratickou, tak budu ráda. Pak bych chtěla dobře běhat i orienťáky v Čechách, kde se v posledních letech velmi zvýšila konkurence a kde bych chtěla ukázat, že ještě nepatřím do starého železa. :-)“

Jan Zemaník – běhání je pro mě především zábava

Honza má zatím mám jasno o třech hlavních závodech na jaro-léto 2016:

7.5. Perun SkyMarathon – závod skoro domácí, na který se chci po roční odmlce vrátit a zabojovat o nějaké hezké umístění na tomto domácím Mistrovství. Technická trať ve spojení s ideálním počasím (mlha, zima, déšť, bahno …) mi snad opět sedne.

4.-5.6. Madeira Ultra Skymarathon (55 km) – ani maraton ani ultra, sám jsem zvědav, závod je prý dost technický a nemělo by tam být ani moc teplo, takže se hodně těším!

22.- 24.7. Buff Epic Trail – závod v Pyrenejích, letos je vypsán jako MS ve Skyrunningu. Startovat bych měl na maratonské distanci, která bude dle všeho nesmírně náročná, jak profilově, tak i díky velké konkurenci.

Běhání je pro mě především zábava, takže chci samozřejmě startovat i na jiných, zejména horských závodech jak v ČR, tak i v zahraničí, které to konkrétně budou si, ale zatím nechám pro sebe.

Tomáš Bystřický – jasný záměr

Tomáš nám prozradil svůj cíl a trochu i sen.

„Dobře se připravit, nominovat a co nejlépe absolvovat Mistrovství světa ve Skyrunningu ve Španělsku.“

Pavla Zahálková – hlavně chci mít ze závodění radost

Pavla vystihla, co je při sportu nejdůležitější.

“Po loňské sezoně, kdy se mi závodně nedařilo tak, jak bych si představovala, mám jediný cíl, a to mít ze závodění radost. A s tím třeba přijdou i úspěchy.”

Marek Navrátil – především silné zážitky

Marek bude za závody cestovat po celém světě – prozradil plány a přidal i pozvánku.

„Protože mou hlavní disciplínou je Adventure Race, soustředím se v první řadě na české mistrovství, které proběhne v září na Šumavě. Dále také nemohu vynechat účast na Mistrovství Evropy v červenci ve Španělsku a společně s týmem budeme naše úsilí směřovat především k účasti na Mistrovství Světa, které proběhne v listopadu v Austrálii. Dalším cílem na závodech v Česku bude hlavně M ČR jednotlivců v outdoor extrem sportu s názvem eXtrememan – jesenický tvrďák. Určitě se i rozběhnu po trati některého z ultramaratonů, které se pořádají celý rok. Nemalé úsilí bude stát i příprava vlastní série 3 běžeckých závodů s názvem Czech Ultra Trail Tour, která začíná už 21.5. závodem v Bílých Karpatech, pokračuje zářijovým závodem v Jeseníkách a finále proběhne na konci prosince v Beskydech. Všechny milovníky běhu v přírodě tímto zvu k účasti a můžu slíbit krásné tratě v horách, poznání zajímavých míst a především silné zážitky!“

Robert Krupička – závodit bohužel nelze každý víkend

Robert plánuje zaběhnout pražský maraton a pak hlavně kopce, kopce a kopce

„Pro letošní sezonu toho mám v hlavě hodně, ale vše bude záviset, tak na tom budu zdravotně. Podle toho budu vybírat závody a přípravu k nim. Na jaře bych rád běžel maraton v Praze, dále už bych se chtěl soustředit pouze na kopce s vrcholy na ME, MS, Sierre-Zinal, Dolomitenmann… a další… Je tam i hodně závodu ve skyrunningu, které bych rád ještě někdy běžel, ale nelze závodit každý víkend:-)

No a na podzim bych se chtěl připravit na MČR v krosu, které se bude konat na mně blízké kopcovité trati v Motole.“

Roman Skalský – vše záleží na zdraví

Roman si v loňském roce vyzkoušel, že plány nemusí vždy vyjít.

“Loňský rok jsem se trochu trápil z důvodu natrženého svalu. Proto nechci nijak předbíhat na letošní rok. Určitě mám v plánu seriál závodů STRC, který by měl mít v letošním roce novou podobu. Také zahraniční závody mám v plánu, jako Švýcarský Neirivue- Moleson nebo Montreux-Larosche.”

Pavla Schorná – chci předvést takový výkon, abych byla spokojená

Pavlu v loňském roce potrápily ostruhy patní kosti.

“Hlavním cílem je pro mne zůstat zdravá a od toho se pak odvíjí to ostatní. Je to samozřejmě účast na ME a MS v běhu do vrchu a předvést takový výkon, se kterým bych byla spokojená. No a pak další závody zahraničí i u nás v rámci STRC.”

Jan Mrázek – hory, terén, vrchy, maratony a orieňťáky

Honza momentálně ladí svoji termínovku, ale představu o roce 2016 už má.

“Určitě to ale zase bude kombinace terénních běhů, horských maratonů, běhů do vrchu a orienťáků. Jsem zvědavý, jaké budou závody STRC 2016.”Podobné články
Kratší závody
29. 10. 2019 SLOVENSKO: Horský běh Smolník uzavře trailovým běžcům závodní sezónu

Horský beh Smolník (HBS) aj tento rok bude dávať pomyselnú bodku za pretekárskou sezónou trailových...

Celý článek
Horské maratony
15. 10. 2019 Lesem a přes Brdy. Vydejte se na nejstarší český maraton s olympijským...

Nejstarším českým maratonem je Praha – Dobříš, který v letošní obnovené podobě oslaví 112. narozeniny. Ale...

Celý článek
Ultratrail
22. 9. 2019 Krkonošská RP-Horská výzva zná své vítěze

Nové trasy, nové tváře a zejména nádherné počasí. Závěrečná bodovaná zastávka seriálu Rock Point –...

Celý článek
Vaše Komentáře