OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
MTB

Cyklon 2015 – podzimní MTBO v Krkonoších

Možná jste po prázdninách už vyzávodění a nemáte chuť na další závody, kterých je v kalendářích na září či říjen ještě stále mnoho. V listopadu ale psychická i fyzická únava většinou přejde, a tak pokud byste přece jen dostali chuť v závěru roku vyzkoušet ještě MTBO, můžete si v kalendáři poznačit 7. listopadu. To budou zrovna pořadatelé (zimního) Krkonošského survivalu od 17 hod u horské chaty Kara nad Vítkovicemi startovat Cyklon, noční MTB orienťák dvojic.

Jedná se o závod dvojic na 5 hodin. Vaším úkolem bude během této doby navštívit kontroly v terénu a vrátit se s co nejvyšším počtem bodů. Je na každém, jak jednotlivá stanoviště nakombinuje. Jejich bodová hodnota bude rozdílná, a např. při rozdílu nadmořských výšek mezi nejvyšším a nejnižším, který činí 650 m, nebude volba té správné kombinace postupu jednoduchá. Závodníci nebudou startovat všichni stejně, čímž se i možnost „opisování“ výrazně omezí. Další zvláštností je bonifikace za rychlost navštívení daných bodů. Týmy posílají po přijetí ke stanovišti jedinečný kód, na jehož základě mohou dostat ještě pár procent navíc. Systém samozřejmě počítá s časovým posunem mezi týmy na startu. Ne vždy se dá naplánovat postup mezi stanovišti přesně na minuty, a tak je třeba průběžně improvizovat a zkracovat nebo prodlužovat. To hlavně proto, že kontrolní body jsou navržené tak, aby se nedaly všechny během Vzhledem k nízkému startovnému bude ale třeba přispět na jeho použití. V rámci startovného dostane dvojice voděodolnou mapu se zakreslenými stanovišti. Bodovou hodnotu stanovišť se dozvíte na startu, za překročení limitu je penalizace v závislosti na délce zpoždění.

Pokud byste měli zájem o GPS záznam trasy a online zobrazení pro Vaše přátele (nebo pro zpětnou kontrolu), je možno o GPS čidlo požádat. Takže jestli si myslíte, že přemluvíte nějakého parťáka (parťačku) a chcete si na noční MTBO troufnout, vyplňte přihlášku a přijeďte na Karu. Navštívíte Krkonoše i Podkrkonoší, hradní zříceninu a mnoho zajímavých míst. A vše uvidíte v tak trochu jiné dimenzi. Kromě toho je šance pro toto období už docela pravděpodobné sněhové nadílky. Ale není třeba mít strach, vyzkoušet se má všechno. A lepší začít hned, než později litovat, co všechno Vám uteklo. Ale když to člověk nezažije, tak vlastně neví, o co přišel.

Další informace naleznete na webu http://orientacni-hra.cz/info.php?game=cykloPodobné články
MTB
16. 4. 2020 BIKE HERO jede i v této době dál!

Nelehké časy teď zažívají hobby cyklistické závody u nás. Celosvětová pandemie COVID-19 jim dočasně vystavila...

Celý článek
MTB
31. 10. 2019 Nenechte si ujít Cyklon 2019!

Jezdíte na kole celý rok a svého miláčka nedáváte s prvními nočními mrazíky přezimovat do...

Celý článek
MTB
24. 9. 2019 Portugalská pohádka se zlatým koncem!

Nikol Flašarová (BIKE HERO team) se dnes vrátila na Letiště Václava Havla v Praze z Portugalského města...

Celý článek