OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Czech Ultra Trail Tour jde do IV. ročníku

Běžecká série Czech Ultra Trail Tour si za 3 roky své existence již získala mnoho příznivců v běžecké komunitě. V roce 2017 proběhlo jejími závody přes 300 účastníků. Vyprofilovala se jako závod s domáckou atmosférou, kde si účastníci mohou dostatečně užít závodění v přírodě na 3 tratích od 15 po 65 kilometrů. Ročně se odehrají 3 závody ve třech lokalitách. Nejprve se závodí na jaře v Bílých Karpatech, které nabízí nedotčenou a neokoukanou přírodu s minimem asfaltových cest. Na konci léta se přesouvá série do Jeseníků, konkrétně na Rejvíz, kde jsme našli podporu místních a rovněž tratě v okolí rašelinových jezírek přináší nezapomenutelný zážitek. Poslední zastávkou série jsou Beskydy, které se dají označit za “Mekku” běžeckých nadšenců. Závod se odehrává každoročně 29/12 a je příjemným zpestřením mezi vánočními svátky a silvestrovskými oslavami. Všechny závody CUTT nabízí jak příjemně běhavé úseky, tak i náročnější partie, kde je třeba si sáhnout na dno. Zvlášť zimní závod je výzvou pro opravdové milovníky drsných podmínek. Výsledky roku 2017 jsou dostupné ZDE.

Série CUTT bude svým čtvrtým ročníkem pokračovat i v roce 2018. Všechny novinky a aktuality budou opět dostupné s dostatečným časovým předstihem na webu závodu www.cutt.cz. Můžeme už dnes ale zveřejnit data jednotlivých závodů:

28/4 – Karpaty, Nová Lhota – Vápenky

28/9 – Jeseníky, Rejvíz

29/12 – Beskydy, Trojanovice

Spuštění registrace se chystá na druhou polovinu února a kdo bude chtít získat výhodnější startovné, může se přihlásit rovnou na všechny 3 závody najednou.

Vítězové jednotlivých závodů i celé série opět získají zajímavé ceny našich partnerů, kteří nás tradičně podporují. Jde především o spolupořadatele Českou asociaci extrémních sportů a společnosti Salomon, Nutrend a mySASY.Podobné články
Kratší závody
5. 7. 2018 Vertikální superzážitek z dolomitské Marmolady!

Když ke mně poprvé doputovala informace o možnosti účasti někoho z redakce na „nějakém šíleném vertikalu“...

Celý článek
Ultratrail
1. 7. 2018 Na Božím Daru Rock Point – Horskou výzvu ovládl Steklý se Žaloudkem

Boží Dar – Radek Steklý a Jan Žaloudek ovládli druhý závod seriálu Rock Point –...

Celý článek
Ultratrail
28. 6. 2018 Na Božím Daru se jde pro Matěje Židlického

Boží Dar – Tento víkend odstartuje na Božím Daru druhá zastávka Rock Point – Horské...

Celý článek
Vaše Komentáře