OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Czech Ultra Trail Tour připravila pro letošní rok řadu novinek

Po loňské, závodníky dobře hodnocené, premiéře série horských běhů jednotlivců Czech Ultra Trail Tour (CUTT) přichází další ročník. Tři závody pořádané českým reprezentantem v Adventure race Markem Navrátilem jsou naplánovány a těšit se můžete na řadu novinek.

Tou hlavní novinkou je stěhování závodu z Krkonoš do Bílých Karpat inspirované Markovou vzpomínkou na svou účast v závodě orientačního běhu, který se tam konal někdy před 2-3 lety. “Tehdy se mi tam moc líbilo a hlavně to pro mně byl takový zapomenutý kout, který si zaslouží, aby byl více vidět. Rekreační středisko Vápenky je ideálním místem pro pořádání podobných akcí a místa na trase jako vrchol Velké Javořiny, Lopeníku a další, jsou odsud dobře dosažitelná. Také je tu možno naplánovat trať s velmi malým podílem asfaltu. Možná právě proto, že tu není tolik živo jako třeba v Krkonoších či jinde, a tak tu nemají tolik vyasflatováno.” Závod CUTT Bílé Karpaty bude 21. května celou sérii otevírat.

Druhé zastavení čeká běžce v Jeseníkách. Také zde dochází oproti loňsku ke změně a centrum závodu se přemístí z Vrbna pod Pradědem na jih do klidného Třemešku. Trasa tentokrát povede po méně známých stezkách, nemine však nádherné místa jako Velký Rabštejn, Jelení studánku, Petrovy kameny či Kamenný vrch. Závod CUTT Jeseníky se uskuteční v sobotu 24. září.

Finále se stejně jako loni bude konat před Silvestrem v Beskydech. Zázemí bude pravděpodobně opět v Trojanovicích.

Důležité proměny doznaly také pravidla – zásadní je, že se závody konají na dvou délkách tratí. Kratší, vždy kolem 35 km, a hlavní ultra o délce cca 65 km. “Ano, letos bude oficiální jak dlouhá, tak kratší trať a obě se budou vyhodnocovat po každém závodě. Protože jsme ale “Ultra Tour”, budeme celkové výsledky na konci roku vyhlašovat jen na dlouhé trati”, potvrzuje ředitel závodu Marek Navrátil.

V minulém roce se z celkového vítězství a velmi hodnotných cen radoval Stanislav Najvert. Shrnutí posledního závodu a celého loňského ročníku naleznete v článku Czech Ultra Trail Tour 2015 má za sebou 1. ročník. Celkovým vítězem se stal Najvert.

Registraci a kompletní informace o závodě naleznete na www.cutt.cz

 Podobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Kratší závody
14. 4. 2020 Jaroměřský kros 2020 se uskuteční v náhradním termínu a za podpory hvězd...

Aktuální situace organizátory donutila hledat náhradní termín a to se podařilo! Letos se tedy závod...

Celý článek
Kratší závody
11. 2. 2020 Kratochvílová, Formanová, Šebrle – Jaroměřský kros 2020 podpoří osobnosti české atletiky

Jaroměřský kros bude letos v dubnu slavit 10. narozeniny a oslavy závodu pojali organizátoři skutečně...

Celý článek