OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Do Krkonoš míří i extrémista Paloncý

Pec pod Sněžkou – Poslední závod a poslední body do celkového hodnocení seriálu Rock Point – Horská výzva se rozdělí už tento víkend. V Krkonoších v pátek pět minut před půlnocí startuje královská trasa Long populárního závodu série horských běhů a trekingu. V sobotu dopoledne se pak na trať vydají zbývající kategorie. Kdo bude chybět, může přijít o důležité bodíky. A kdo nechce závodit, stále může pomoci dobré věci v rámci nesoutěžního benefičního Pochodu s Mixitkou. Finále je prostě tady a bude u něj i český extrémista Pavel Paloncý.

„Krkonoše jako královna českých hor náš seriál uzavírají, dnes už se dá říci, tradičně. Finále v Peci pod Sněžkou má svoji symboliku – mnozí to se sem mají férově stejně daleko, kdy nikdo nemusí přejíždět přes celou republiku, běžíme kolem nejvyšší české hory, takže to vnímání závěrečného podniku je pro řadu účastníků skutečně silným zážitkem. Stále musím opakovat, že nás mrzí, že ani letos jsme se nedostali na Sněžku, ale atraktivita tratí to běžcům zcela jistě vynahradí,“ těší se do Krkonoš Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva.

Poslední závodní štace 8. ročníku běžecké série je neměnná, takže na běžce čekají obligátní tři délky tras Long (67 km), Half (35 km) nebo Short (17 km) a také nesoutěžní Pochod s Mixitkou, z něhož polovina startovného je věnována malému Kubíkovi Peckovi, který od narození trpí svalovou dystrofií. Letošní sedmikilometrový pochod má přitom zcela novou trasu. „Ambasador závodu Pavel Brýdl trasu postavil opravdu parádně a účastníci si budou i na tak krátkém úseku moci užít krásy Krkonoš,“ podotkl Zitta.

Závodníci se nudit rozhodně nebudou. Přestože karty do celkového ranku jsou nyní již slušně rozdány, jakékoli zaváhání může ještě znamenat posut v konečném zúčtování. Velkým překvapením však bude start běžeckého extrémisty Pavla Paloncýho. Paloncý je vítěz dřívější extrémní Rock Point – Zimní výzvy nebo i trojnásobný vítěz Montane Spine Race v severní Anglii – jednoho z nejbrutálnějších závodů dlouhého 440 km! Paloncý prožene běžce na nejdelší trase Long. „Zrovna mám volno a na Horské výzvě jsem už dlouho nebyl. Krkonoše jsou ale krásné, takže se chci trochu proběhnout,“ potvrdil svůj start Pavel Paloncý, který tentokrát poběží v kategorii Mix týmů spolu s Magdou Čejkovou. „Není to závod, na který bych se ladil, ale určitě poběžím, jak nejlépe umím. Určitě se nejdu jen vyklusat,“ vyvrátil legendární extrémní běžec spekulace, že do Krkonoš míří jen jako host, který v sobotních odpoledních hodinách bude účastníkům před vyhlášením vyprávět o svých zážitcích z extrémních závodů po celém světě. „Věřím, že návštěva Pavla bude velkým zpestřením. Tenhle kluk toho má za sebou už opravdu hodně a jsem velmi rád, že dorazí do Krkonoš nejen podělit se o své běžecké zážitky, ale přímo také aktivně, kdy všichni na trase Long se s ním budou moci poměřit. V Krkonoších se dá najít spoustu výzev, tak neseďte doma,“ zve na závěrečný podnik seriálu Pavel Zitta, když současně připomněl, že i na místě je možné se k závodu přihlásit.

Přestože je krkonošská zastávka poslední pátou bodovanou, úplné finále Rock Point – Horské výzvy je na programu za měsíc na Pálavě (13.10.), kde pořadatelé připravili šestý nadstavbový závod. Ten už se nezapočítává do celkového ranku, ale bude předcházet slavnostnímu vyhlášen letošního 8. ročníku.Podobné články
Ultratrail
19. 8. 2019 Tatranská Šelma ULTRA: Marcela Vašínová výrazně zlepšila ženský traťový rekord!

Veľmi žiadaný Ultra SkyMarathon, Tatranská Šelma ULTRA 2019 (50km, 3000m+), úspešne dokončilo 152 pretekárov. Príjemné...

Celý článek
Skyrunning
13. 8. 2019 Hynek a Hortobágyiová se postarali o nové traťové rekordy na BEAR FOOT...

Už po tretí krát ožila vyhasnutá sopka Poľana pretekmi do vrchu: BEAR Foot Poľana Skyrace...

Celý článek
Ultratrail
12. 8. 2019 RP HV: Klimša s Chlupáčem stanovili rekord Jeseníků

Bývalý cyklista pražské Dukly a Favoritu Brno Dominik Chlupáč se svým parťákem Tomášem Klimšou ovládl...

Celý článek
Vaše Komentáře