OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Extrémní akce LH24 je opět tady!

Závod 24 hodin na Lysé hoře je jednou z nejsledovanějších akcí v kategorii ultratrail, extrémní závod či extrémní štafeta u nás. Startovní pole bude i letos čítat lehce přes tisíc závodníků a zájem je tradičně vyšší než kapacita závodu.

Pořadatelský tým, který má na svědomí také slavnou Beskydskou sedmičku, nemusel pro letošní rok dělat žádné výrazné změny. Zhruba 11 km dlouhý okruh s převýšením 800 m zůstává totožný jako v minulém roce, a tak se závodníci mohou opět těšit na velmi náročná stoupání vedoucí kolmo k vrstevnicím, zdlouhavý traverz k Malchoru i ikonické serpentinky na severním svahu nejvyšší hory Moravskoslezských Beskyd. Seběh bývá pro mnohé v první části závodu za odměnu, letos však  zřejmě bude od začátku hodně tvrdý… Sněhová pokrývka v Beskydech v posledních dnech mizí, kameny vystupují a lehký došlap po zasněžených cestách je ve spodní části zcela vyloučen.

To, že LH24 láká elitní běžce jako Najverta,  Hrušku, Žákovského, Chrobáka, Novotného, Bezděka, ale také mnoho skvělých závodnic, to už je ohraná písnička. Nebyl snad jediný rok, kdyby se na kopci “nepralo” více medailových adeptů. Stejně tak se každý rok povede někomu novému zviditelnit a vklínit se na přední místa. Co však stoji za výraznou zmínku, tak to je počet nováčků, kteří se každoročně odhodlávají k nové výzvě. Pro někoho je cíl 10 okruhů, pro druhého 8 a někdo je šťastný za 3 vrcholy. Liboru Uhrovi, řediteli závodu, se musí nechat, že dokáže sportující veřejnost vždy dobře namotivovat a umožní jim opravdu nevšední zážitek v zimních horách.

Stejně jako v minulosti se závodí ve dvou kategoriích, v jednotlivcích (statut Zimní MČR v horském maratonu pod patronátem ČAES) a dvojicích-štafetách.

Nejvýraznější novinkou pro rok 2018 je změna generálního partnera, kdy se na místo Adidasu posunul Renault. Změn dostává také akreditační centrum, které se přesouvá z tělocvičny do WoodArény v areálu Na Pile v Ostravici.

Užijte si závod!!!

 

Galerie 2017:

Fotogalerie


Podobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Kratší závody
14. 4. 2020 Jaroměřský kros 2020 se uskuteční v náhradním termínu a za podpory hvězd...

Aktuální situace organizátory donutila hledat náhradní termín a to se podařilo! Letos se tedy závod...

Celý článek
Kratší závody
11. 2. 2020 Kratochvílová, Formanová, Šebrle – Jaroměřský kros 2020 podpoří osobnosti české atletiky

Jaroměřský kros bude letos v dubnu slavit 10. narozeniny a oslavy závodu pojali organizátoři skutečně...

Celý článek