OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ostatní

Extrémní Emos Inline24 prověřila silná bouřka

Víkendový extrémní závod EMOS inline24 kolem Olešné byl opravdu extrémní. Zpočátku závodníci bojovali s vysokými teplotami, které se na rozpálené trase šplhaly až k čtyřiceti stupňům. V podvečer naopak bojovali pořadatelé se silným větrem, který byl doprovázen krátkou, ale o to silnější bouřkou. V neděli dopoledne závod předčasně ukončila další bouřka. Přesto všechno se závod vydařil. Vzdalo ho jen pět týmů ze sto třiceti pěti. Závodníci najeli celkem 12 207 okruhů, tedy 54 931,5 km. Mistři ČR v Emos Inline24 maratonu dvojic Martin Labuz a Rostislav Švrček měli v nohách 133 okruhů, což je 598,5 kilometrů.

Rozmary počasí si letos pěkně pohrály nejen se závodníky, ale i s pořadateli a vynutily si rychlé akce. Už pár hodin po startu byli závodníci schváceni vedrem, proto pořadatelé rychle vybudovali provizorní Emos aqua stan se zahradními sprchami, které nabídly zchlazení. V podvečer se naopak závody málem proměnily v drakiádu. Silný vítr, který doprovázel bouřku, nadzvedával stany pořadatelů, kteří spolu se závodníky viseli na konstrukcích stanů a bránili je před odfouknutím. Vše se podařilo uchránit a závod po zhruba hodinové pauze pokračoval. Bohužel, v neděli dopoledne se přihnala další bouřka. Závod byl předčasně ukončen v 9:45 hodin, tedy jednu a čtvrt hodiny před stanoveným koncem závodu.

Zdravotníci ošetřili desítky odřenin po pádech, ale také puchýře a otlaky, které se díky vysokým teplotám a následnému dešti tvořily na nohách závodníků mnohem rychleji než obvykle. Při předávce štafety upadla jedna závodnice nešťastně na záda a udeřila se do hlavy, naštěstí je v pořádku.  Menšímu počtu zranění napomohla i prodloužená šikana před předávací zónou, která nutila závodníky k podstatnému zpomalení.

DSC_0855

V závodech jsou dekorováni absolutní vítězové jednotlivých kategorií, což znamená, že na bednu se postaví a cenu si odnese 108 závodníků. Mimo to je vyhlášen i bruslař s největším počtem okruhů a nejrychlejší bruslař.

Mistři ČR v inline maratonu dvojic: Martin Labuz a Rostislav Švrček – 133 okruhů – 598,5 km

Mistři ČR v inline maratonu čtveřic: Vojtěch Pospíšilík, Jiří Engl, Vladimír Hladík, Lukáš Trnavský – 139 okruhů – 625,5 km

Nejrychlejší hobby tým: dvojice Petr Pitron a Ivo Mutl – 116 okruhů – 522 km

Nejrychlejší hobby tým: čtveřice Ondřej Horváth, Martin Svoboda, Radim Vančo-Minařík, Marek Heczko  – 131 okruhů – 589,5 km

Největší počet okruhů: Matěj Hloušek – 79 okruhů (355,5 km), Nikola Šimonidesová – 66 okruhů (297 km)

Nejrychleji zajeté kolo: Vojtěch Pospíšilík – 7:47 min., Erika Pavelková – 8:31 min.

 

Další výsledky http://www.inline24.cz/inline24/vysledkova-listina/Podobné články
Ostatní
12. 3. 2020 Vláda vyhlásila stav nouze – závodní sezóna je pozastavena

Bohužel, přišlo to rychle a v posledních dnech bylo přijato několik opatření, která organizátorům ani...

Celý článek
Ostatní
8. 10. 2019 SNOW FILM FEST 2019 – parádní filmy ve vašem městě!

Zažij dobrodružství na plátně tvého kina! Jsme dobrodruzi a sportovci, cestujeme do ciziny i po...

Celý článek
Ostatní
20. 7. 2017 Přes Alpy po svých jen s padákem? Stanislav Mayer desátý v extrémním...

Jednatřicet odvážlivců se po dvouleté pauze vydalo na trasu jednoho z nejnáročnějších závodů na světě Red...

Celý článek