OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
MTB

ISOMA 1000 Miles Adventure vyhrál Radek Musil

Vítězem šestého ročníku ultramaratonu 1000 Miles Adventure (zhruba 1600 km), který se jede na kole, pěšky nebo na koloběžce napříč Českem a Slovenskem, se stal Radek Musil. Ačkoliv se dlouho zdálo, že v tomto ročníku padne magická hranice přejezdu 1000 mil za 8 dní, nestalo se tak. Vítěz závodu totiž musel respektovat zákaz vjezdu během noci do lesního úseku, kde se vyskytují medvědi. Dojezdy dalších účastníků i jejich první dojmy je možné sledovat na www.1000miles.cz.

Vítěz letošního ročníku Radek Musil patřil mezi velké favority, již před dvěma roky měl reálnou šanci zvítězit. Povedlo se mu to ale až letos, 1 000 mil absolvoval za 8 dní, 2 hodiny a 23 minut. Druhý byl Štěpán Stránský, toho od vítěze dělily více jak dvě hodiny. „I přesto, že rekord nepadl, závodníci v tomto ročníku neskutečně zrychlili,“ říká Jan Kopka, zakladatel závodu, jablonecký biker a dobrodruh, který zvítězil v několika extrémních ultramaratónech od Aljašky po Skalisté hory.

Ti nejrychlejší nevezli téměř nic

„Představte si, že si s sebou nevezmete mimo kola téměř nic a máte přežít přes týden v přírodě bez podpory. Tak to funguje u těch nejrychlejších,“ popisuje Jan Kopka. „Jejich kola s kompletní výbavou váží lehce nad 10 kilo. To ale samozřejmě nestačí. Tady rozhoduje fyzička, tah na branku a zkušenosti z minulých ročníků,” dodává.

Jede i žena ze zásahové jednotky

Závod má vedle vítěze i spoustu zajímavých účastníků, které dojezd teprve čeká. V minulých ročnících dojížděli účastníci i po 22 dnech. Nejstaršímu účastníkovi, Janu Vlasákovi z Moravské Knínice, bude těsně po závodu 71 let a závod už jede potřetí. Celkově nejmladší účastník, osmnáctiletý Aleksander Matusiński z Polska, jede s otcem. Plní si tak sen, který nemohl v minulém roce realizovat, protože ještě nesplňoval věkový limit pro účast v tak extrémním závodě. Jede i Petr Ozogán, který se zúčastnil všech ročníků závodu. Jede i další zajímavá účastnice, Marie Krhánková Jehličková z útvaru rychlého nasazení Jindřichův Hradec. Jména Aleše Procházky a Václava Fišera jsou zase zajímavá proto, že oba jedou na tandemovém kole, přitom druhý jmenovaný je nevidomý.

Více informací a kompletní výsledky najdete na www.1000miles.cz.

Foto na Instagramau – https://www.instagram.com/1000milesadventure/Podobné články
MTB
16. 4. 2020 BIKE HERO jede i v této době dál!

Nelehké časy teď zažívají hobby cyklistické závody u nás. Celosvětová pandemie COVID-19 jim dočasně vystavila...

Celý článek
MTB
31. 10. 2019 Nenechte si ujít Cyklon 2019!

Jezdíte na kole celý rok a svého miláčka nedáváte s prvními nočními mrazíky přezimovat do...

Celý článek
MTB
24. 9. 2019 Portugalská pohádka se zlatým koncem!

Nikol Flašarová (BIKE HERO team) se dnes vrátila na Letiště Václava Havla v Praze z Portugalského města...

Celý článek