OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Triatlon

Jaroslav Krajník: AŽ NA DNO – Eco-quadriathlon

Tým Salomon/Accom/OpavaNet se v září zúčastnil extrémního Eco-quadriatlonu v Číně. Sestava českého týmu: Dagmar Svěráková, Tomáš Petreček, Roman Šinkovský, Jaroslav Krajník.

Je 6.00 (půlnoc našeho času), stojíme na malé pláži v neoprenech. Raději jsme před závodem testovali vodu a máme jasno, na 2,5 km určitě neopren pomůže. Výstřel. Stovka závodníků zběsile běží k jezeru. Nemohu uvěřit, že z vody vylézáme na 3. místě. Čeká nás kajak 22 km. Zde se projevuje kvalita zahraničních týmů. Propadáme se na 9. místo. Rychlé depo nás posouvá o dvě příčky dopředu. Rychlá inline etapa na 20 km nás posouvá dokonce na 6. příčku. Věříme si. Vyrážíme na bike 48 km. Tým pracuje bezchybně. Nalepeni jeden na druhého se pravidelně střídáme na špici. Ostré tempo držíme až do depa. Odsud běžíme na slanění. Vybíháme 28 pater výškové budovy. Krátká čekačka než slaní švédská Silva. Po dvojicích nastupujeme do 103 m dlouhého slanění. Zpět do depa dobíháme společně s Black Dirt adventure (Nový Zéland).

2

Vyrážíme na kajak 38 km. Cestou sledujeme vedoucí týmy a počítáme, kolik nám na ně chybí. Mnohem horší je však pohled na trojici týmů v blízkém závěsu za námi. Pádlujeme ze všech sil. Na kolo vyrážíme na sedmé pozici. Dotahujeme se zpět na tým Black Dirt (zpětně zjišťujeme, že na této etapě jsme zajeli nejlepší čas ze všech týmů). Čeká nás závěrečná etapa. Běh 40 km na tvrdém povrchu a téměř bez převýšení. Alespoň je již v noci a lehce orientační. Začíná se projevovat únava. Musíme však vydržet a obhájit dosavadní skvělý výkon. Bohužel u kontroly č. 17 děláme mapovou chybu a propadáme se na 8. místo. Navíc se na nás dotáhly další týmy. Nesmíme to pustit! Dobrým postupem si opět polepšujeme na posledních dvou kontrolách. Vybíháme z poslední kontroly a jsme opět sedmí. Musíme se kousnout až do cíle. Všichni to víme a jdeme až na dno svých sil.

3

Je po jedenácté večer čínského času a my ukrajujeme poslední kilometry 240 km trati v okolí Seqian a Louma lake. Ostré tempo celého závodu se citelně projevuje v závěrečné běžecké etapě na 40 km. Máme toho už všichni opravdu dost a makáme na doraz. Nabíháme do křižovatky, ze které máme závěrečnou rovinku 1,8 km do cíle. Šinky (Roman Šinkovský) oznamuje, že pokud tady už jiný tým neuvidíme, mohli bychom trochu zvolnit. Ostrá levá. Cílová rovina před námi. Ohlížíme se přes rameno. Do křižovatky nabíhá ze severu novozélandský tým. Nechce se mi ani věřit, ale jsou tam. Máme na ně jenom asi 70 metrů. Zrychlujeme. Jdou po nás! Zrychlujeme ještě víc. Rozestup je pořád stejný! Musíme to tempo vydržet. Náš tým funguje skvěle a každý do toho dává úplně vše, co ještě zbylo. Šinky v čele nás vede k cíli. Stále je však nemůžeme setřást. Jdeme úplně na doraz. Už vidíme cíl. Dokázali jsme to! Je to tam! Z posledních sil objímám všechny členy týmu a lehám si na zem.

Sedmé místo je pro nás velkou odměnou za skvělý výkon celého týmu.

1. Raw adventure (Francie + Austrálie)
2. Team NZ adventure (Nový Zéland)
3. Haglofs Silva (Švédsko)
4. Peak adventure (Austrálie)
5. Team Multisport (Finsko)
6. Black Dirt adventure (Nový Zéland)
7. Salomon/Accom/OpavaNet (Česká republika)
8. TBC (Nový zéland)
9. Columbia Vidaraid (Španělsko)

A jaký bude další závodní program? Vše nyní směřuje k MS v Ekvádoru. Sestava ještě není definitivní, ale zřejmě se v ní objeví Tomáš Petreček a Pavel Kurz (stejně jako na ME).

JAROSLAV KRAJNÍK
Salomon/Accom/OpavaNetPodobné články
Triatlon
8. 9. 2020 Doksy Race 2020 se blíží!

V neděli 13. září 2020 se opět uskuteční DoksyRace 2020 - tradiční závod v polovičním ironmanu. Tento...

Celý článek
Triatlon
12. 8. 2019 Závod PILSENMAN 2019 vyhrál Brož

Již 17. ročník terénního závodu PILSENMAN 2019 se konal o uplnynulém víkendu. Sportovní akce se...

Celý článek
Triatlon
9. 8. 2019 Závod PILSENMAN již tuto sobotu

Tradiční terénní závod PILSENMAN 2019 se bude konat již tuto sobotu 10. srpna v Plzni-Doubravce...

Celý článek