OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Krkonoše o víkendu uzavřou letošní sérii Rock Point – Horské výzvy

V Krkonoších se už tento víkend odehraje poslední zastávka Rock Point – Horské výzvy. Oblíbený seriál horských běhů a trekingu pro veřejnost tak vyvrcholí svým pátým dílem pod nejvyšší českou horou. V Peci pod Sněžkou se o víkendu budou rozdávat poslední body do celkového hodnocení, ale i účastníci, kteří nejdou na celkové umístění, mají před sebou poslední letošní možnost najít v sobě chuť překonat sami sebe a najít si v sobě svou výzvu.

„Letošní šestý ročník se nám pomalu chýlí ke konci. V tomto roce jsme seriál o jednu zastávku rozšířili, takže milovníci trailů a běhů v přírodě mají v pořadí už pátou příležitost vyběhnout do hor a najít v sobě motivaci proč se hýbat a proč se snažit. Krkonoše na závěr věřím, že budou pro všechny velkou odměnou,“ pronesl Pavel Zitta, ředitel závodu Rock Point – Horská výzva, když současně ihned upozornil, že stále se každý může v den konání závodu na místě přihlásit.

Každá zastávka série Rock Point – Horská výzva se pravidelně sestává ze tří tras. Pro nejzkušenější běžce je v Krkonoších připravena trať Long o délce 70,1 km. Ta jako jediná odstartuje v pátek za pět minut půlnoc a určená je výhradně pro dvojice v kategoriích muži, ženy, mix, ale také pro ženský a mužský dogtreking, tedy běžce se psem. Startovní pole se za svitu „čelovek“ vydá ze startu od Javoru na Tetřeví boudy, Liščí cestu, Klínové boudy, Špindlerův mlýn, Vodovodní cestou na Horní Mísečky, pak zamíří na Labskou boudu, Mužské kameny, Pod Petrovkou na Lužickou boudu, Luční boudu přes Obří důl do Pece pod Sněžku, kde ale trať pokračuje na Růžohorky, Portašovy boudy a přes Velkou Úpu už do cíle v Peci pod Sněžkou. Na trase jsou hned čtyři občerstvovací stanice ve Špindlerově Mlýně, na Labské a Luční boudě a pak v Peci pod Sněžkou U Kapličky.

1509_rp-hv-krko_004

V sobotu dopoledne se na trať vydávají běžci – jednotlivci na kratších distancích. V 9 hodin startuje závod Half na 34,8 km a o hodinu později nejkratší Short na 18,3 km. „Pro ty, kteří nechtějí závodit, ale hledají motivaci přijet za námi do Krkonoš, je tu ještě nesoutěžní Pochod s Mixitkou, který má už tradičně benefiční charakter. Polovina výtěžku ze startovného totiž putuje do rukou vybraného postiženého dítěte jako podpora léčby,“ upozornil Pavel Zitta.

Krkonošská výzva pomáhá malému Kubíkovi Peckovi trpícího vrozenou svalovou dystrofií. Nesoutěžní pochod měří pouze 5,2 km a dospělí jako startovné platí sto korun a děti od 7 do 15 let přesně polovinu. Pochod startuje v sobotu v 10:15 hodin. A stejně jako v Jeseníkách a na Šumavě se ani v Krkonoších se sbírkou nezačne od nuly. Společnost Synlab s.r.o. se opět rozhodla přidat dalších 10 tisíc korun.

I když se tento víkend v Krkonoších rozdají poslední body do celkového hodnocení a bude již zřejmé, kdo se stane vítězem letošního ročníku, pořadatelé připravují slavnostní vyhlášení na akademické půdě. Vyhlašovací ceremoniál se totiž odehraje stejně jako loni v rámci cestovatelského festivalu Obzory v Praze na Filozofické fakultě UK v sobotu 12. listopadu. „Pro ty, které horský běh doslova pohltil a nebojí se extrému, chystáme poslední říjnový víkend v Jeseníkách další ročník běžecké čtyřiadvacítky, kde startují i štafety,“ připomněl další akce po skončení seriálu Rock Point – Horská výzva ředitel Pavel Zitta.



Podobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Kratší závody
14. 4. 2020 Jaroměřský kros 2020 se uskuteční v náhradním termínu a za podpory hvězd...

Aktuální situace organizátory donutila hledat náhradní termín a to se podařilo! Letos se tedy závod...

Celý článek
Kratší závody
11. 2. 2020 Kratochvílová, Formanová, Šebrle – Jaroměřský kros 2020 podpoří osobnosti české atletiky

Jaroměřský kros bude letos v dubnu slavit 10. narozeniny a oslavy závodu pojali organizátoři skutečně...

Celý článek