OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Krkonošské body zakončí letošní Rock Point – Horskou výzvu

Rock Point – Horská výzva jde do finiše. Už tento víkend (20. – 21. 9.) se odehraje poslední bodovaná zastávka. Letošní 9. ročník seriálu horských běhů a trekingu skončí už tradičně v Krkonoších, kde běžci mohu získat poslední body a tím zlepšit své celkové hodnocení. To bude vyhlášeno za měsíc na Pálavě při bonusovém běhu.

„Jak už jsme dříve informovali, na poslední chvíli se nám podařilo udělat ještě několik změn na trati, díky kterým věřím, že letošní Krkonoše budou mít rozhodně víc šťávy. Zatím vnímám jen pozitivní reakce, ale nejvíce se těším na ty, které přijdou po závodě. Jsem si vědom toho, že to bude hodně těžký závod, ale trasa jako taková je nejlepší dle aktuálních možností. Co jsme mohli ovlivnit, se nám povedlo. Do Krkonoš se proto sám hodně těším,“ je jako na trní Pavel Brýdl, vynikající běžec a zejména ambasador a autor závodních tratí nadcházející krkonošské zastávky.

Na běžce čekají obligátní tři délky tras – Long 66 km, Half 31 km a Short 17 km. Královská trať startuje pět minut před páteční půlnocí a stále je možné se na místě na kteroukoli trasu přihlásit. Standardně by ti nejrychlejší běžci Longu byli v cílovém prostoru v sobotu kolem sedmé hodiny ranní, ale změna podoby letošní tratě je cílovou Pecí pod Sněžkou provede už během noci. Long má totiž vizuální podobu osmičky. Pecí tudíž účastníci budou probíhat dvakrát. „To beru jako své vnitřní vítězství. Od začátku jsem byl zastáncem udělat Long na dvou různých okruzích s průběhem přes místo startu. Je to fajn z hlediska bezpečnosti a závodníci díky tomu mají možnost si připravit své občerstvení, případně nějaké věci na výměnu.  V neposlední řadě je mohou povzbudit jejich blízcí a přátelé bez nutnosti někam dojíždět. No a to se povedlo,“ je spokojený ambasador Brýdl.

Mimo trojice standardních závodních tras je nachystán i nesoutěžní benefiční Pochod s Mixitkou, který se v Krkonoších jde tradičně pro malého Kubíka Pecku. Ten od narození trpí svalovou dystrofií a příspěvek z poloviny startovného z pochodu je určený zejména na jeho rehabilitaci. „Rock Point – Horská výzva je pro mě už tradiční běžecký seriál, kde se potkává super parta organizátorů, běžců a jejich doprovod. Já osobně se nejvíce těším na tu atmosféru, která je u tohoto seriálu specifická, taková rodinná a to mám rád. Letošní Krkonoše vznikaly trošku hekticky, ale teď už jsou celé připravené před námi a účastníci mají opět šanci podívat se na krásná místa Krkonoš a přitom udělat něco pro sebe i pro druhé. Byla by škoda zůstat doma,“ zve na poslední zastávku zkušený běžec Pavel Brýdl.               

Přestože je krkonošská štace poslední bodovanou, úplné finále Rock Point – Horské výzvy je na programu za měsíc na Pálavě (12. 10.), kde pořadatelé připravili v pořadí sedmý, nadstavbový závod. Ten už se nezapočítává do celkového ranku, ale bude předcházet slavnostnímu vyhlášen letošního 9. ročníku.Podobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Kratší závody
14. 4. 2020 Jaroměřský kros 2020 se uskuteční v náhradním termínu a za podpory hvězd...

Aktuální situace organizátory donutila hledat náhradní termín a to se podařilo! Letos se tedy závod...

Celý článek
Kratší závody
11. 2. 2020 Kratochvílová, Formanová, Šebrle – Jaroměřský kros 2020 podpoří osobnosti české atletiky

Jaroměřský kros bude letos v dubnu slavit 10. narozeniny a oslavy závodu pojali organizátoři skutečně...

Celý článek