OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Triatlon

Krkonošský survival 2013 – výsledky

22.-23.3. proběhl Krkonošský survival – 20 hodinový závod za účasti několika mistryň a mistrů republiky v některé z vytrvalostních outdoorových disciplín. Hlavním sponzorem akce byl The North Face. Tříčlenné týmy za pomoci běžek a sněžnic (někteří jen pěšky) sbíraly body za kontroly v terénu. Výrazné převýšení a nízká teplota (během noci až -15°C) v kombinaci se silným větrem na hřebenech udělala ze závodu opravdový survival.

Závod začal v pátek ve 22:00. Po úvodním prologu, kdy měly týmy za úkol najít v předepsaném pořadí (každý jinak) 4 kontroly v relativní blízkosti startu, se závodníci vydali směrem k první vložené disciplíně, kterou byl krátký noční orienťák. Protože prolog výrazně rozptýlil startovní pole a další kontroly kromě vložených disciplín nebyly povinné, týmy se jen zřídka potkávaly s dalšími soupeři. Což lze vidět i z dat s časy ve výsledcích.

1

Dvě třetiny účastníků se ukázaly i na nejvzdálenější kontrole na Labské boudě. Odtud se pak dle kondice vydali různě velkými oklikami ke Hnědým skalám nad Strážným, kde byla disciplína lezení. Poblíž někteří „vzali“ i kontrolu na konci 135 m dlouhé bývalé chodby do dolu. Komu zbyl čas a síly, viděl i kontrolu na zřícenině hradu Horní Štěpanice a přes závěrečnou disciplínu (lanovka) přes potok dorazil do cíle. Díky bodování a tomu, že každý tým si volí svoji cestu (a může tak urazit třeba jen poloviční vzdálenost než vítězové), si mohli všichni vyzkoušet, co znamená 20 hodin na nohou v zimních horách.

Absolutními vítězi letošního KS jsou P. Bloudek, J. Krajník a J. Lorenz z týmu SCAR Berghaus (vítězové Evropského poháru v Adventure Race). Druzí byli Salomon-Suunto a ty krysáci (všichni tři mistři ČR), třetí skončil Termální zábal. Ve smíšených týmech se vítězem stal tým Salewa Trail, m.j. současní mistři Evropy v AR. Druhá skončila mladá čeká trojice od Beskyd Czech Adidas AR team, třetí byli EPO PEPO. V ženské kategorii zvítězil tým EPO-Stand up před dívkami z týmu Čekáme na zkušené borce. Třetí byly Jezinky.

Mapu závodu včetně podrobné výsledkové listiny a jmen členů jednotlivých týmů najdete na webu závodu.

Tímto všechny zveme na další akci, kterou pořádáme na stejném místě 4. května. Je jí celodenní šifrovací hra 2-4 členných družstev, kdy účastníky bývají osoby ve věku kojenců až 70 let. Opět si celý výlet uděláte tak náročný, jak sami budete chtít.

Michal Peitz
organizátor KS

Fotogalerie


Podobné články
Triatlon
20. 12. 2018 Darujte startovné na Gigathlon 2019

Jsi nadšený sportovec a nevíš co s víkendem na přelomu srpna a září? Můžeš se...

Celý článek
Triatlon
12. 10. 2018 3. ROČNÍK ZÁVODU GIGATHLON CZECH REPUBLIC 2018 OVLÁDLI ČEŠI

Unikátní multisportovní akce Gigathlon, která má svůj původ ve Švýcarsku, si dala letos své zastaveníčko...

Celý článek
Triatlon
12. 8. 2018 PILSENMAN 2018 zná své vítěze

V sobotu 11. srpna se uskutečnil 16. ročník terénního závodu PILSENMAN 2018. Sportovní akce se...

Celý článek
Vaše Komentáře