OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Triatlon

Krkonošský survival 2013 – výsledky

22.-23.3. proběhl Krkonošský survival – 20 hodinový závod za účasti několika mistryň a mistrů republiky v některé z vytrvalostních outdoorových disciplín. Hlavním sponzorem akce byl The North Face. Tříčlenné týmy za pomoci běžek a sněžnic (někteří jen pěšky) sbíraly body za kontroly v terénu. Výrazné převýšení a nízká teplota (během noci až -15°C) v kombinaci se silným větrem na hřebenech udělala ze závodu opravdový survival.

Závod začal v pátek ve 22:00. Po úvodním prologu, kdy měly týmy za úkol najít v předepsaném pořadí (každý jinak) 4 kontroly v relativní blízkosti startu, se závodníci vydali směrem k první vložené disciplíně, kterou byl krátký noční orienťák. Protože prolog výrazně rozptýlil startovní pole a další kontroly kromě vložených disciplín nebyly povinné, týmy se jen zřídka potkávaly s dalšími soupeři. Což lze vidět i z dat s časy ve výsledcích.

1

Dvě třetiny účastníků se ukázaly i na nejvzdálenější kontrole na Labské boudě. Odtud se pak dle kondice vydali různě velkými oklikami ke Hnědým skalám nad Strážným, kde byla disciplína lezení. Poblíž někteří „vzali“ i kontrolu na konci 135 m dlouhé bývalé chodby do dolu. Komu zbyl čas a síly, viděl i kontrolu na zřícenině hradu Horní Štěpanice a přes závěrečnou disciplínu (lanovka) přes potok dorazil do cíle. Díky bodování a tomu, že každý tým si volí svoji cestu (a může tak urazit třeba jen poloviční vzdálenost než vítězové), si mohli všichni vyzkoušet, co znamená 20 hodin na nohou v zimních horách.

Absolutními vítězi letošního KS jsou P. Bloudek, J. Krajník a J. Lorenz z týmu SCAR Berghaus (vítězové Evropského poháru v Adventure Race). Druzí byli Salomon-Suunto a ty krysáci (všichni tři mistři ČR), třetí skončil Termální zábal. Ve smíšených týmech se vítězem stal tým Salewa Trail, m.j. současní mistři Evropy v AR. Druhá skončila mladá čeká trojice od Beskyd Czech Adidas AR team, třetí byli EPO PEPO. V ženské kategorii zvítězil tým EPO-Stand up před dívkami z týmu Čekáme na zkušené borce. Třetí byly Jezinky.

Mapu závodu včetně podrobné výsledkové listiny a jmen členů jednotlivých týmů najdete na webu závodu.

Tímto všechny zveme na další akci, kterou pořádáme na stejném místě 4. května. Je jí celodenní šifrovací hra 2-4 členných družstev, kdy účastníky bývají osoby ve věku kojenců až 70 let. Opět si celý výlet uděláte tak náročný, jak sami budete chtít.

Michal Peitz
organizátor KS

Fotogalerie


Podobné články
Triatlon
8. 9. 2020 Doksy Race 2020 se blíží!

V neděli 13. září 2020 se opět uskuteční DoksyRace 2020 - tradiční závod v polovičním ironmanu. Tento...

Celý článek
Triatlon
12. 8. 2019 Závod PILSENMAN 2019 vyhrál Brož

Již 17. ročník terénního závodu PILSENMAN 2019 se konal o uplnynulém víkendu. Sportovní akce se...

Celý článek
Triatlon
9. 8. 2019 Závod PILSENMAN již tuto sobotu

Tradiční terénní závod PILSENMAN 2019 se bude konat již tuto sobotu 10. srpna v Plzni-Doubravce...

Celý článek