OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Horské maratony

Lesem a přes Brdy. Vydejte se na nejstarší český maraton s olympijským vítězem

Nejstarším českým maratonem je Praha – Dobříš, který v letošní obnovené podobě oslaví 112. narozeniny. Ale poběží se teprve popáté. A poprvé v životě se na trať 42, 195 km vydá i olympijský vítěz v pětiboji David Svoboda! Buďte při tom i vy. V neděli 20. října. 

Když běžci byli rychlejší než fiakry…
Kníže Jeroným Colloredo – Mansfeld (jeho vnuk Jerome nyní opět žije na dobříšském zámku), sportovní nadšenec a protektor závodu, tehdy v roce 1908 věnoval stříbrný pohár jako hlavní cenu pro nejrychlejšího běžce. Určil trať (tenkrát ještě) z Prahy-Smíchova do Dobříše v délce 40 kilometrů a dal tím podnět organizátorům závodu z S. K. Slavia. Díky tomu v nově vytvořeném závodu odstartoval legendární sportovní buditel a spoluautor olympijské charty Jiří Guth-Jarkovský, z tehdejšího kraje Prahy šest běžců doprovázených nejméně dvaceti cyklisty, dvěma automobily a čtyřmi fiakry do Dobříše. Pořadí běžců ještě lze dohledat v Národní knihovně, časy prvních dvou však bohužel nikoliv, neboť byli v cíli dříve, než to stihl oficiální časoměřič na fiakru…

Teď osmý závod Mizuno Trail Running Cupu 2019
Teď se běží v neděli 20. října jakou součást tradičního a respektovaného seriálu zážitkových běhů Mizuno Trail Running Cupu. Tudíž pořadatelská kvalita zajištěna – včetně moderní časomíry, perfektního značení trati, pěti občerstvovacích stanic nebo cílové medaile a těstovinového salátu. Startovné činí pouze velmi vstřícné čtyři stovky Kč.„U některých našich závodů jsme změnili tratě, na základě přání řady účastníků je udělali běhavější, aniž bychom snižovali převýšení. A teď navíc přidáváme novinku, která naplňuje touhu po delších výzvách, ale naplní hlavně ty zážitky,“ říká ředitel závodu i celé série MTRC Martin Dvořák.

V neděli z Braníka. Zpátky autobusem
Start je v 11 hodin z A parku v Braníku v Ledařské ulici, místa dobrého spojení tramvajemi, ale i dostatku parkovacích míst přímo v areálu.  Navíc na území Prahy 4, která dlouhodobě a tudíž smysluplně podporuje sportovní podniky. Například provozuje už pátým rokem nejstarší Běžeckou školu v metropoli, anebo se na jejím území koná nejvíc běžeckých závodů. Záštitu nad maratonem převzal místostarosta Zdeněk Kovářík, stejně jako Český atletický svaz.Trasa vede podél řek Vltavy na Zbraslav, poté okolo Lipenců do lesa pod Kopaninou k Jílovišti. Dále brdským hřebenem na vrchy Červená Hlína (467 m) a Skalku (555 m) okolo Mníšku, pak přes Kytín a Voznici až na okraj Dobříše do areálu SK Vlaška, Při tom nasbírá převýšení 584 metrů. Účastníky převezou nazpátek autobusy.Pořadatelé vítají samozřejmě všechny běžce, ale hledají ještě i dobrovolníky na pomoc s organizací závodu.


Svoboda se připravuje v Kataru
„Užívám si teď další pestré sportovní výzvy, na které jsem v době vrcholové kariéry neměl čas. Skoro každý týden jsem někde po závodech. A běžet maraton v terénu a v lese považuji za lepší než někde v davu po městě,“ říká David Svoboda, který poslední dny přípravy strávil v Kataru, kde doprovázel bratra-dvojče Tomáše na prvních Světových plážových hrách.


Mizuno nabídne výjimečné ceny
Hlavním partnerem je Mizuno, které zde ve svém stánku nabídne běžecký materiál za výjimečné ceny. „Je to běžecká značka a my chceme být také součástí běžcova vývoje. Většinu z nich časem silnice omrzí a míří do terénu a tam pak ještě dál a výš, k trailům,“ vyjadřuje filozofii Petr Veselý, marketinkový a PR manažer firmy Levelsportkoncept, která japonskou značku na českém trhu zastupuje.


Více informací i přihlášky najdete na www.trailrunningcup.czPodobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Kratší závody
14. 4. 2020 Jaroměřský kros 2020 se uskuteční v náhradním termínu a za podpory hvězd...

Aktuální situace organizátory donutila hledat náhradní termín a to se podařilo! Letos se tedy závod...

Celý článek
Kratší závody
11. 2. 2020 Kratochvílová, Formanová, Šebrle – Jaroměřský kros 2020 podpoří osobnosti české atletiky

Jaroměřský kros bude letos v dubnu slavit 10. narozeniny a oslavy závodu pojali organizátoři skutečně...

Celý článek