OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

LH24 2013 – výsledky

Jedna z nejprestižnějších zimních akcí je za námi. Závod 24 hodin na Lysé hoře prověřil o víkendu 26.-27. ledna více než 600 účastníků, kteří měli za cíl jediné – zdolat během čtyřiadvaceti hodin co nejvíckrát nejvyšší horu Beskyd. Okruh o délce 11,4 km s převýšením 764 m nabídl několik velmi drsných stoupání, které v mrazivém počasí kolo co kolo ubíraly spoustu sil.

Zázemí akce bylo po loňských problémech s malenovickým hotelem Petr Bezruč přesunuto do obce Ostravice, konkrétně do rekreačních zařízení Sluníčko a Sepetná. Podle čerstvých ohlasů závodníků to byl krok správným směrem a akci se vyhnuly určité negativní emoce, které byly kaňkou minulého ročníku.

Před startem závodu se hojně diskutovalo, jak v závodě obstojí český fenomenální ultra-maratonec Dan Orálek, který se podobných extrému s tak velkým převýšením dosud neúčastnil. Mezi další favority se před startem zmiňovaly jména jako Libor Uher, Jan Kotyk či Honza Zemaník. A právě posledně jmenovaný tyto prognózy jednoznačně naplnil.

0
Již během prvního kola se dostal Jan Zemaník na špici a stylem start-cíl jasně zvítězil. Na 13 okruhů mu postačilo dokonce jen 23 hodin a 6 minut. Přepočítáme-li okruhy na klasickou trať, dostaneme úžasná čísla – 148,2 km s převýšením 9932 m.

Domácí borec (Honza bydlí v Ostravici a na Lysé často trénuje) hájící barvy týmu Salomon-run.cz/OpavaNet za sebou nechal všech 414 účastníků kategorie jednotlivců a před druhým Martinem Mazurem měl náskok celého kola, což v hrubém přepočtu činí 1h 45 min. O druhé místo se sváděl mnohem napínavější souboj, který pro sebe rozhodl až závěrečným seběhem již zmíněný Martin Mazur z Českého Těšína. Třetí příčku pak obsadilLibor Uher a obhájil své vynikající umístění z loňského roku.

Dan Orálek, ačkoliv se po prvních kolech stále pohyboval na medailových příčkách, ze závodu odstoupil těsně před jednou hodinou ranní. Na svém kontě měl v tu chvíli 7 okruhů, což ve výsledku stačilo na 74 pozici.

Nejlepší ženou, tedy Mistryní České republiky v horském maratonu jednotlivců je Klára Rampírová, která v 10:20 hodin měla na svém kontě 10 uzavřených okruhů. Druhá se umístila Božena Kováčová s 9 okruhy, které uzavřela v 9:35 hodin. Třetí je Petra Bielinová, která v 9:02 uzavřela 8. okruh.

MUŽI – jednotlivci
1. Jan Zemaník (Salomon-run.cz/OpavaNet)- 13 okruhů
2. Martin Mazur (Pro) – 12 okruhů
3. Libor Uher (Czech adidas team) – 12 okruhů

ŽENY – jednotlivci
1. Klára Rampírová (Czech adidas team) – 10 okruhů
2. Božena Kováčová (The Power of BOŽKOV) – 9 okruhů
3. Petra Bielinová (TERC) – 8 okruhů

MUŽI – štafety
1. Aleš Velička + Stanislav Najvert (Julbo way) – 15 okruhů

ŽENY – štafety
1. Sylva Ditrichová + Markéta Nowaková (Sleepers) – 10 okruhů

MIX – štafety
1. Jiří Martikán + Alice Martikánová (Horolezci FM) – 13 okruhů

Kompletní výsledková listina: www.lh24.czPodobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Ultratrail
21. 1. 2020 Štverák a Ševčíková králem a královnou Lysé hory 2020!

Extrémní vytrvalostní závod KILPI 24 hodin na Lysé hoře (LH24) s pořadovým číslem 9 je...

Celý článek
Ultratrail
14. 1. 2020 Lysá hora nedá účastníkům LH24 ani metr zadarmo!

Těžký a tvrdý závod čeká letos všechny odvážlivce 9. ročníku extrémního závodu KILPI 24 hodin...

Celý článek