OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

LH24 2013 – výsledky

Jedna z nejprestižnějších zimních akcí je za námi. Závod 24 hodin na Lysé hoře prověřil o víkendu 26.-27. ledna více než 600 účastníků, kteří měli za cíl jediné – zdolat během čtyřiadvaceti hodin co nejvíckrát nejvyšší horu Beskyd. Okruh o délce 11,4 km s převýšením 764 m nabídl několik velmi drsných stoupání, které v mrazivém počasí kolo co kolo ubíraly spoustu sil.

Zázemí akce bylo po loňských problémech s malenovickým hotelem Petr Bezruč přesunuto do obce Ostravice, konkrétně do rekreačních zařízení Sluníčko a Sepetná. Podle čerstvých ohlasů závodníků to byl krok správným směrem a akci se vyhnuly určité negativní emoce, které byly kaňkou minulého ročníku.

Před startem závodu se hojně diskutovalo, jak v závodě obstojí český fenomenální ultra-maratonec Dan Orálek, který se podobných extrému s tak velkým převýšením dosud neúčastnil. Mezi další favority se před startem zmiňovaly jména jako Libor Uher, Jan Kotyk či Honza Zemaník. A právě posledně jmenovaný tyto prognózy jednoznačně naplnil.

0
Již během prvního kola se dostal Jan Zemaník na špici a stylem start-cíl jasně zvítězil. Na 13 okruhů mu postačilo dokonce jen 23 hodin a 6 minut. Přepočítáme-li okruhy na klasickou trať, dostaneme úžasná čísla – 148,2 km s převýšením 9932 m.

Domácí borec (Honza bydlí v Ostravici a na Lysé často trénuje) hájící barvy týmu Salomon-run.cz/OpavaNet za sebou nechal všech 414 účastníků kategorie jednotlivců a před druhým Martinem Mazurem měl náskok celého kola, což v hrubém přepočtu činí 1h 45 min. O druhé místo se sváděl mnohem napínavější souboj, který pro sebe rozhodl až závěrečným seběhem již zmíněný Martin Mazur z Českého Těšína. Třetí příčku pak obsadilLibor Uher a obhájil své vynikající umístění z loňského roku.

Dan Orálek, ačkoliv se po prvních kolech stále pohyboval na medailových příčkách, ze závodu odstoupil těsně před jednou hodinou ranní. Na svém kontě měl v tu chvíli 7 okruhů, což ve výsledku stačilo na 74 pozici.

Nejlepší ženou, tedy Mistryní České republiky v horském maratonu jednotlivců je Klára Rampírová, která v 10:20 hodin měla na svém kontě 10 uzavřených okruhů. Druhá se umístila Božena Kováčová s 9 okruhy, které uzavřela v 9:35 hodin. Třetí je Petra Bielinová, která v 9:02 uzavřela 8. okruh.

MUŽI – jednotlivci
1. Jan Zemaník (Salomon-run.cz/OpavaNet)- 13 okruhů
2. Martin Mazur (Pro) – 12 okruhů
3. Libor Uher (Czech adidas team) – 12 okruhů

ŽENY – jednotlivci
1. Klára Rampírová (Czech adidas team) – 10 okruhů
2. Božena Kováčová (The Power of BOŽKOV) – 9 okruhů
3. Petra Bielinová (TERC) – 8 okruhů

MUŽI – štafety
1. Aleš Velička + Stanislav Najvert (Julbo way) – 15 okruhů

ŽENY – štafety
1. Sylva Ditrichová + Markéta Nowaková (Sleepers) – 10 okruhů

MIX – štafety
1. Jiří Martikán + Alice Martikánová (Horolezci FM) – 13 okruhů

Kompletní výsledková listina: www.lh24.czPodobné články
Ultratrail
29. 1. 2019 Radek Chrobák obhájil titul na LH24 2019!

Obhájit loňské prvenství se podařilo na RENAULT KILPI 24 HODIN NA LYSÉ HOŘE 2019 (LH24)...

Celý článek
Ultratrail
10. 12. 2018 Už tento víkend startuje legendární Pražská stovka!

Přesně o půlnoci z pátku 14. na sobotu 15. 12. odstartuje už 25. ročník legendárního dálkového...

Celý článek
Ultratrail
7. 12. 2018 Rock Point – Horská výzva se rozšíří o závod na Vysočině

Šumperk/ČR – Rock Point – Horská výzva už zná termíny závodů pro rok 2019. A...

Celý článek
Vaše Komentáře