OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

LH24 2017 – po úžasných výkonech zvítězili Cypra a Beniačová

O víkendu proběhl šestý ročník extrémního vytrvalostního závodu Adidas 24 hodin na Lysé hoře. Dvojčlenné štafety i jednotlivci měli za úkol uběhnout nebo ujít co největší počet okruhů ve svazích Lysé hory. Trať vedla z obce Ostravice až na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd a pak jinou cestou zpět dolů. Přestože závod, pořádaný týmem okolo horolezce Libora Uhra, patří v naší republice k těm nejtěžším, účastní se ho široké spektrum závodníků – od ultra vytrvalců až po běžné turisty, kteří si zkouší posunout své vlastní limity.

Po celou dobu závodu panovalo v Ostravici nádherné zimní počasí se stále jasnou oblohou a teplotami lehce pod nulou. Po startu v nově upraveném areálu pily v centru obce se vydal tisícihlavý dav vstříc dalekému cíli. V závodě s vžitým názvem LH24 nehraje roli pouze fyzická připravenost, ale také psychická odolnost závodníků. Těžká stoupání, zima, tma, vlhko a pohyb pořád na jednom a tom samém okruhu. Nepodlehnout vábení chvilky strávené v teple v depu závodu a znovu se nakopnout do dalšího okruhu, je pro unavenou mysl přetěžký úkol.

Ve startovním poli se letos sešla velmi zajímavá konkurence, a tak bylo po celou dobu co sledovat. Na špici absolutního pořadí se postupně střídali Marek Novotný a Zbyněk Cypra. V nedělních ranních hodinách pak došlo k další dramatické situaci, kdy si na čele osamocený Cypra prošel krizí a stíhal jej Radek Chrobák. Dramatickou situaci komentoval také Libor Uher:  „Ještě hodinu a půl před koncem závodu nebylo vůbec jasné, kdo se bude radovat z vítězství. Zbyněk Cypra po 12. okruhu nevypadal dobře a trochu se očekávalo, že by ho Radek ještě mohl dostihnout. Zbyňa se však v posledním stoupání naprosto vydal a pár minut před limitem se objevil na vrcholu Lysé. Tím si pojistil prvenství.“

Stejně jako v roce 2016 se ani letos nenašla žádná žena, která by dokázala předčít Lindu Beniačovou. Slovenská Brňanka se tak mohla radovat z obhajoby prvenství.

Pozici jasného favorita v kategorii dvoučlenných štafet uhájili Marek Causidis a Stanislav Najvert, byť jim v první polovině závodu zdatně sekundovala i jiná dua.

Fotogalerie

V centru závodu u hotelu Sepetná bylo celý víkend velmi rušno. Neustále probíhající závodníci, podpůrné týmy a fanoušci zde vytvořili krásnou sportovní atmosféru. Provoz gastrozóny, servisu i dalších služeb byl samozřejmě nonstop. Fandilo se také na Lysé hoře. Na tu v průběhu závodu vystoupali účastníci v součtu 4 963x, což činilo 3 771 kilometrů a 3 771 880 nastoupaných metrů.

„Letošní ročník hodnotím pozitivně – neměli jsme žádné vážné úrazy, počasí vyšlo na jedničku a ještě tam byla po celou dobu napínavá sportovní zápletka,“ shrnul po slavnostním medailovém ceremoniálu ředitel závodu Libor Uher s tím, že už teď má v hlavě nápady na další možná vylepšení pro příští ročník.

MUŽI JEDNOTLIVCI:
1. Zbyněk Cypra 12,5 okruhů
2. Radek Chrobák 12
3. Marek Novotný 12

ŽENY JEDNOTLIVCI:
1. Linda Beniačová 10,5
2. Věra Vystrčilová 10
3. Petra Macurová 10

MUŽI DVOJICE:
1. Najvert / Causidis 15
2. Urbaczka / Košut 14
3. Bartík / Kučera 14

ŽENY DVOJICE:
Linderová Hollá / Navrátilová Šádková 12
Stočková / Böhmová 12
Uherková / Krplová 12

MIX DVOJICE:
Szabo / Lovrantova 13
Kuchař / Tkáčová 13
Vicher / Jenyšová 13

Kompletní výsledky a další info na www.lh24.czPodobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Kratší závody
14. 4. 2020 Jaroměřský kros 2020 se uskuteční v náhradním termínu a za podpory hvězd...

Aktuální situace organizátory donutila hledat náhradní termín a to se podařilo! Letos se tedy závod...

Celý článek
Kratší závody
11. 2. 2020 Kratochvílová, Formanová, Šebrle – Jaroměřský kros 2020 podpoří osobnosti české atletiky

Jaroměřský kros bude letos v dubnu slavit 10. narozeniny a oslavy závodu pojali organizátoři skutečně...

Celý článek