OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

LH24 2017 – po úžasných výkonech zvítězili Cypra a Beniačová

O víkendu proběhl šestý ročník extrémního vytrvalostního závodu Adidas 24 hodin na Lysé hoře. Dvojčlenné štafety i jednotlivci měli za úkol uběhnout nebo ujít co největší počet okruhů ve svazích Lysé hory. Trať vedla z obce Ostravice až na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd a pak jinou cestou zpět dolů. Přestože závod, pořádaný týmem okolo horolezce Libora Uhra, patří v naší republice k těm nejtěžším, účastní se ho široké spektrum závodníků – od ultra vytrvalců až po běžné turisty, kteří si zkouší posunout své vlastní limity.

Po celou dobu závodu panovalo v Ostravici nádherné zimní počasí se stále jasnou oblohou a teplotami lehce pod nulou. Po startu v nově upraveném areálu pily v centru obce se vydal tisícihlavý dav vstříc dalekému cíli. V závodě s vžitým názvem LH24 nehraje roli pouze fyzická připravenost, ale také psychická odolnost závodníků. Těžká stoupání, zima, tma, vlhko a pohyb pořád na jednom a tom samém okruhu. Nepodlehnout vábení chvilky strávené v teple v depu závodu a znovu se nakopnout do dalšího okruhu, je pro unavenou mysl přetěžký úkol.

Ve startovním poli se letos sešla velmi zajímavá konkurence, a tak bylo po celou dobu co sledovat. Na špici absolutního pořadí se postupně střídali Marek Novotný a Zbyněk Cypra. V nedělních ranních hodinách pak došlo k další dramatické situaci, kdy si na čele osamocený Cypra prošel krizí a stíhal jej Radek Chrobák. Dramatickou situaci komentoval také Libor Uher:  „Ještě hodinu a půl před koncem závodu nebylo vůbec jasné, kdo se bude radovat z vítězství. Zbyněk Cypra po 12. okruhu nevypadal dobře a trochu se očekávalo, že by ho Radek ještě mohl dostihnout. Zbyňa se však v posledním stoupání naprosto vydal a pár minut před limitem se objevil na vrcholu Lysé. Tím si pojistil prvenství.“

Stejně jako v roce 2016 se ani letos nenašla žádná žena, která by dokázala předčít Lindu Beniačovou. Slovenská Brňanka se tak mohla radovat z obhajoby prvenství.

Pozici jasného favorita v kategorii dvoučlenných štafet uhájili Marek Causidis a Stanislav Najvert, byť jim v první polovině závodu zdatně sekundovala i jiná dua.

Fotogalerie

V centru závodu u hotelu Sepetná bylo celý víkend velmi rušno. Neustále probíhající závodníci, podpůrné týmy a fanoušci zde vytvořili krásnou sportovní atmosféru. Provoz gastrozóny, servisu i dalších služeb byl samozřejmě nonstop. Fandilo se také na Lysé hoře. Na tu v průběhu závodu vystoupali účastníci v součtu 4 963x, což činilo 3 771 kilometrů a 3 771 880 nastoupaných metrů.

„Letošní ročník hodnotím pozitivně – neměli jsme žádné vážné úrazy, počasí vyšlo na jedničku a ještě tam byla po celou dobu napínavá sportovní zápletka,“ shrnul po slavnostním medailovém ceremoniálu ředitel závodu Libor Uher s tím, že už teď má v hlavě nápady na další možná vylepšení pro příští ročník.

MUŽI JEDNOTLIVCI:
1. Zbyněk Cypra 12,5 okruhů
2. Radek Chrobák 12
3. Marek Novotný 12

ŽENY JEDNOTLIVCI:
1. Linda Beniačová 10,5
2. Věra Vystrčilová 10
3. Petra Macurová 10

MUŽI DVOJICE:
1. Najvert / Causidis 15
2. Urbaczka / Košut 14
3. Bartík / Kučera 14

ŽENY DVOJICE:
Linderová Hollá / Navrátilová Šádková 12
Stočková / Böhmová 12
Uherková / Krplová 12

MIX DVOJICE:
Szabo / Lovrantova 13
Kuchař / Tkáčová 13
Vicher / Jenyšová 13

Kompletní výsledky a další info na www.lh24.czPodobné články
Ultratrail
12. 4. 2019 Rock Point – Horská výzva – povídání o nové zastávce na Vysočině

Naživo je to lepší než v televizi, říká autor závodu na Vysočině Nové město na...

Celý článek
Ultratrail
12. 4. 2019 Série CUTT zahajuje 4. ročník jarním závodem v Bílých Karpatech

Série tří závodů Czech Ultra Trail Tour (CUTT) se na domácím ultratrailovém písečku nenápadně etablovala...

Celý článek
Ultratrail
30. 3. 2019 Za měsíc startuje Horská výzva poprvé na Vysočině

Přesně měsíc zbývá do startu 9. ročníku Rock Point – Horské výzvy. Oblíbený seriál horských...

Celý článek
Vaše Komentáře