OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Triatlon

Liberecký Vesec hostil náročný survival

Závodníci z různých koutů republiky se sjeli ve dnech 29. a 30. června do libereckého Vesce. Zde se totiž konal již druhý ročník extrémního závodu – Liberecký survival. Více jak stovka přihlášených účastníků musela čelit zajímavým nástrahám, které si pro ně připravili organizátoři.

Závod byl rozdělen do tří pilířů a na závodníky čekalo hned sedmnáct disciplín, ve kterých mohli získat až šestasedmdesát bodů. Aktéři absolvovali noční a denní MTBO, orientační běh, in-line brusle, plavání, kajak, lanové překážky, ručkování, pramice, zkoušku resuscitace, střelbu z praku, běh, lezení po skalách, koloběžky a také tajnou disciplínu. Závodník mohl sám určit, v jakém pořadí se na ně vydá.

Celá akce odstartovala v pátek večer, kdy se přesně ve 22.00 hodin vydala na trať první dvojice. Organizátoři zvolili oproti předešlému ročníku mnohem těžší trať, někteří závodníci se do základního táboru vraceli až po více než sedmi hodinách. „Chtěli jsme vyhovět i náročnějším závodníkům, tudíž jsme letos vymysleli o něco náročnější trať,“ konstatoval jeden z hlavních organizátorů survivalu Jan Farář.

Jestliže si někdo myslel, že si po náročné noční etapě odpočine, řádně se spletl. Hned v 9.00 hodin sobotního slunného rána se devětačtyřicet dvojic opět vydalo do terénu. Ve hře bylo dalších 55 bodů, po kterých ti nejvytrvalejší prahli jako člověk po vodě na poušti.

3

Každá závodní dvojice si mohla zvolit cestu libovolně, někteří tak nejprve nazuli brusle a následně se vydali na kolo, mnozí se přiklonili k opačné variantě.

Leckoho zcela jistě zajímalo, co se bude skrývat pod názvem „tajná disciplína“. V průběhu sobotního dne měli zvířata liberecké ZOO nečekanou návštěvu. Závodníci totiž na jejich území absolvovali orientační běh.

„Dlouho jsme přemýšleli, jakou variantu zvolit a nakonec nás napadlo toto. Alespoň měli někteří návštěvníci ZOO trošku povyražení,“ smál se organizátor Lukáš Netík. „V žádném případě tam ale účastníci závodu netrávili celý den, disciplína byla zhruba na dvacet minut, ale vše záleželo na nich (klidně tam celý den zůstat mohli“ dodal vzápětí. Co mohlo být pro někoho zážitkem v zoo? Závodníci si povídali po závodě o cvičení tuleňů, jak vykonávají potřebu sloni nebo o autogramiadě-hokeji

Po čtvrté hodině už do cíle doráželi první závodníci. Někteří z nich následně lapali po dechu, mnozí z nich však byli spokojeni. „Trať byla super, už se těšíme na příští rok,“ komentovala jedna ze závodnic.

Jako první pomyslnou cílovou pásku proťala dvojice ze SalomonSuunto / Sanasport, a to pánové Roman Šinkovský a Tomáš Petreček. Mezi ženami uspěla Modrobílá síla ve složení Simona Karochová a Kamila Foglarová. Kategorii Mix opanoval tým EPO Extra v čele s Petrem Prunerem a Martinou Štursovou. Kancelářské krysy pak uspěly v amatérské kategorii Open, první místo patřilo Tomáši Doubětovi a Pavlu Kolajtovi.

2Podobné články
Triatlon
20. 12. 2018 Darujte startovné na Gigathlon 2019

Jsi nadšený sportovec a nevíš co s víkendem na přelomu srpna a září? Můžeš se...

Celý článek
Triatlon
12. 10. 2018 3. ROČNÍK ZÁVODU GIGATHLON CZECH REPUBLIC 2018 OVLÁDLI ČEŠI

Unikátní multisportovní akce Gigathlon, která má svůj původ ve Švýcarsku, si dala letos své zastaveníčko...

Celý článek
Triatlon
12. 8. 2018 PILSENMAN 2018 zná své vítěze

V sobotu 11. srpna se uskutečnil 16. ročník terénního závodu PILSENMAN 2018. Sportovní akce se...

Celý článek
Vaše Komentáře