OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Mezinárodní Moravský Ultramaraton

Představujeme Vám další extrémně náročný etapový závod, který se uskuteční 1.-7. července v Lomnici u Tišnova.

MUM (Moravský UltraMaraton) je mezinárodní běžecký etapový závod na 301 km, což prakticky znamená 7 krát 43 km v 7 po sobě následujících dnech. Je to nejdelší a nejtěžší běžecký etapový závod pořádaný na území České republiky.

Každá etapa, tzv. maraton+ (vzhledem k délce přesahující klasických 42 195 m), probíhá členitým terénem a její profil zahrnuje v průměru 900 m stoupání. Běžci si mohou vybrat, zda absolvují celý 7 etapový závod, nebo zda poběží jen některé, nebo dokonce jen 1 etapu podle zhodnocení své aktuální výkonnosti a časových možností. Novinkou nadcházejícího ročníku pak je tzv. Mini MUM, čili soutěž, do níž se započítají pouze výsledky 1., 5. a 7. etapy.

Takže pokud chcete zahájit prázdniny něčím osvěžujícím a pročistit si hlavu, přijďte si mezi nás zaběhat. Čekají vás bohaté zážitky v pěkné přírodě, ve společnosti zajímavých lidí. Jak píší propozice z uplynulých ročníků: “Můžete závod pojmout jako tréninkový tábor spojený s rodinnou dovolenou v krásných oblastech Českomoravské i Drahanské vysočiny”.

V roce 2012 se uskuteční jubilejní 20. ročník tohoto závodu. Tím naváže na svou dlouhodobou tradici. V posledních ročnících tohoto ultramaratonu sloužila jako zázemí škola v městysi Lomnice (u Tišnova, 25 km severozápadně od Brna) a všechny etapy závodu měly cíl právě před hlavním vchodem do této školy. U organizování MUMu byl v předchozích letech úspěšný ultramaratonec Tomáš Rusek, organizování 20. ročníku zaštiťuje Česká asociace ultramaratonců a organizační výbor, jehož členem je mj. známý brněnský ultramaratonec Daniel Orálek.

ZDROJ:
převzato z http://mum.ultracau.czPodobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Ultratrail
21. 1. 2020 Štverák a Ševčíková králem a královnou Lysé hory 2020!

Extrémní vytrvalostní závod KILPI 24 hodin na Lysé hoře (LH24) s pořadovým číslem 9 je...

Celý článek
Ultratrail
14. 1. 2020 Lysá hora nedá účastníkům LH24 ani metr zadarmo!

Těžký a tvrdý závod čeká letos všechny odvážlivce 9. ročníku extrémního závodu KILPI 24 hodin...

Celý článek