OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Mezinárodní Moravský Ultramaraton

Představujeme Vám další extrémně náročný etapový závod, který se uskuteční 1.-7. července v Lomnici u Tišnova.

MUM (Moravský UltraMaraton) je mezinárodní běžecký etapový závod na 301 km, což prakticky znamená 7 krát 43 km v 7 po sobě následujících dnech. Je to nejdelší a nejtěžší běžecký etapový závod pořádaný na území České republiky.

Každá etapa, tzv. maraton+ (vzhledem k délce přesahující klasických 42 195 m), probíhá členitým terénem a její profil zahrnuje v průměru 900 m stoupání. Běžci si mohou vybrat, zda absolvují celý 7 etapový závod, nebo zda poběží jen některé, nebo dokonce jen 1 etapu podle zhodnocení své aktuální výkonnosti a časových možností. Novinkou nadcházejícího ročníku pak je tzv. Mini MUM, čili soutěž, do níž se započítají pouze výsledky 1., 5. a 7. etapy.

Takže pokud chcete zahájit prázdniny něčím osvěžujícím a pročistit si hlavu, přijďte si mezi nás zaběhat. Čekají vás bohaté zážitky v pěkné přírodě, ve společnosti zajímavých lidí. Jak píší propozice z uplynulých ročníků: “Můžete závod pojmout jako tréninkový tábor spojený s rodinnou dovolenou v krásných oblastech Českomoravské i Drahanské vysočiny”.

V roce 2012 se uskuteční jubilejní 20. ročník tohoto závodu. Tím naváže na svou dlouhodobou tradici. V posledních ročnících tohoto ultramaratonu sloužila jako zázemí škola v městysi Lomnice (u Tišnova, 25 km severozápadně od Brna) a všechny etapy závodu měly cíl právě před hlavním vchodem do této školy. U organizování MUMu byl v předchozích letech úspěšný ultramaratonec Tomáš Rusek, organizování 20. ročníku zaštiťuje Česká asociace ultramaratonců a organizační výbor, jehož členem je mj. známý brněnský ultramaratonec Daniel Orálek.

ZDROJ:
převzato z http://mum.ultracau.czPodobné články
Ultratrail
12. 4. 2019 Rock Point – Horská výzva – povídání o nové zastávce na Vysočině

Naživo je to lepší než v televizi, říká autor závodu na Vysočině Nové město na...

Celý článek
Ultratrail
12. 4. 2019 Série CUTT zahajuje 4. ročník jarním závodem v Bílých Karpatech

Série tří závodů Czech Ultra Trail Tour (CUTT) se na domácím ultratrailovém písečku nenápadně etablovala...

Celý článek
Ultratrail
30. 3. 2019 Za měsíc startuje Horská výzva poprvé na Vysočině

Přesně měsíc zbývá do startu 9. ročníku Rock Point – Horské výzvy. Oblíbený seriál horských...

Celý článek
Vaše Komentáře