OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
MTB

Mistrovství ČR Berounská 24 hod MTB zná své vítěze

O uplynulém víkendu proběhl v Berouně další ze závodů MTB 24 hodinovek, kterého se zúčastnilo více jak 300 závodníků.

Horké letní počasí přes den a přívalový déšť, který přišel asi dvě hodiny před půlnocí a intenzivně skrápěl celou trať i závodníky další hodinu, udělalo ze závodu jak pro jednotlivce, dvojice, tak i čtyřčlenné týmy, opravdovou zkoušku ohněm. Kombinace tmy, klouzající mokré a rozbahněné trati prověřila nejen všechny závodníky, ale i jejich stroje. Vítězem proto byl každý, komu se v tomto počasí podařilo závod v pořádku dokončit.

I přes nepříznivé počasí si většina závodníků pochvalovala perfektně připravenou trať a hlavně úsek singltreků zvaný “můstky“, jenž berounský okruh odlišuje od těch ostatních.

1

Jako na každém dvacetičtyřhodinovém závodě rozhoduje především noc a ráno. Proto ten, kdo vydržel v noci kroužit po rozbahněné trati a dokázal zvládat své kolo v klouzajících sjezdech získával náskok nad závodníky, které únava a nevlídné počasí zahnalo do jejich provizorních bivaků. Za ranního rozbřesku už ale znovu většina závodníků seděla na kole a postupně ukrajovala další metry z 15 km okruhu jehož převýšení bylo 322 m.

Na Berounské MTB 24 hodinovce startovalo i několik borců a borkyň, kteří před časem absolvovali závod Craft 1000 miles. Jedna z nich (vítězka kategorie ženy a celkově 11. na Craft 1000 miles) Markéta “Peggy“ Marvanová startující za Černé koně po závodě prohlásila, že jízda po rozbahněné trati nebyla nic jednoduchého a ani ona se nevyhla několika pádům.

Příští rok se můžete opět těšit na Berounskou 24 hodinovku MTB, která se tentokrát uskuteční o víkendu 25.-26. 7. 2015. Pevně věříme, že i v příštím ročníku tento závod díky nasazení všech pořadatelů, dobrovolníků, města Berouna, sponzorů atd. bude znovu velkou výzvou pro všechny vyznavače extrémních bikových závodů.” řekl hlavní pořadatel závodu Petr Šírer z cyklo hobby teamu More Than Bikers.

3

Výsledky 24 hodin jednotlivci muži OPEN
1. KECHRT Tomáš (PELLS TEAM) 394.42 km
2. ZEMAN David (CYKLOFIT LIBEREC MTB TEAM) 394.42 km
3. HANYK Milan (Praha) 379.25 km

Výsledky 24 hodin jednotlivci ženy OPEN
1. Marvanová Markéta (Černí koně) 288.23 km
2. KOPECKÁ Dana (Team Bike Březová) 242.72 km
3. DOLEŽALOVÁ Jana (Ski a Bike Centrum Radotín) 242.72 km

Kompletní výsledky všech kategorií naleznete na www.sportsoft.czPodobné články
MTB
16. 4. 2020 BIKE HERO jede i v této době dál!

Nelehké časy teď zažívají hobby cyklistické závody u nás. Celosvětová pandemie COVID-19 jim dočasně vystavila...

Celý článek
MTB
31. 10. 2019 Nenechte si ujít Cyklon 2019!

Jezdíte na kole celý rok a svého miláčka nedáváte s prvními nočními mrazíky přezimovat do...

Celý článek
MTB
24. 9. 2019 Portugalská pohádka se zlatým koncem!

Nikol Flašarová (BIKE HERO team) se dnes vrátila na Letiště Václava Havla v Praze z Portugalského města...

Celý článek