OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT

Moje vertikální kilo – celoroční bodování zaměřené na výškové metry

Moje vertikální kilo je závod volně navazující na Moravskou stovku a v roce 2016 odstartoval celkově již třetí ročník, který je jedinečný svého druhu v České republice.

Jde o celoroční závod, během kterého mají závodníci za úkol nastoupat co nejvíce výškových metrů na předem dané vrcholy, které najdou na internetových stránkách závodu – www.m100.cz. Pomyslnou metou a cílem všech závodníků je pokoření vertikálního kila, tedy sta tisíc výškových metrů. Pro závodníky máme také doplňkovou soutěž Souboj Čechy vs. Morava, kdy sčítáme nastoupané metry všech závodníků, kteří se rozhodli reprezentovat Čechy a těch, jejichž srdce bije pro Moravu.

Závod je jedinečný v tom, že nejde o rychlost a je určen pro širokou veřejnost bez rozdílu věku. Ať už je závodník fanda běhu, cyklistiky nebo vášnivý turista, může se závodu účastnit. Nemusí být vrcholový sportovec, protože nám jde o smysluplné trávení volného času a pokusit se překonat sama sebe. Jedinou podmínkou je zdolat vrchol vlastní silou a zaslat nám GPS záznam z trasy výstupu.

Poslední lednovou neděli roku 2016 proběhlo v komplexu hotelu Sepetná vyhlášení a předání cen těm nejlepším v roce 2015. Absolutním vítězem se stejně jako v roce 2014 stal Tomáš Peter, který nastoupal 183 095 výškových metrů. Během tohoto stoupání urazil vzdálenost 2 740,6km, za 342 hodin s průměrným stoupáním 6,68%. Kategorii žen ovládla Veronika Tuhovčáková se 160 261 výškovými metry.

v100

Mezi závodníky, kteří se dostali přes 40 000 výškových metrů, ušel nejdelší vzdálenost Adam Kajánek (2 929,3 km), nejdéle se na horách zdržela Veronika Tuhovčáková (451 hodin) a nejvyšší průměr stoupání měl Lukáš Podolák (11,41%). Umístěným závodníků jsme předali ceny, které jsme pro ně připravili díky pořádajícímu občanskému sdružení SK-JIMM a partnerů závodu.

Jedinou změnou v ročníku 2016, oproti předcházejícím, je pevně dané startovné 250 Kč, které použijeme na provoz a drobné ceny do závodu.

Pro letošní třetí ročník jsme připravili pro řadu závodníků potěšující novinku – Bonusové vrcholy. Jde o zahraniční vrcholy, které nejsou předem dány. Záleží čistě na závodníkovi, který zahraniční vrchol si pro svůj výstup vybere. Dalším důvodem zařazení Bonusových vrcholů do závodu byla možnost započítání metrů ze zahraničních závodů nebo z dovolenkových výšlapů. Samozřejmě zařazení vrcholu do závodu se řídí určitými pravidly.

Proto, pokud máte rádi hory a smysluplně strávený čas, neváhejte a zaregistrujte se do tohoto jedinečného projektu. Do konce března uznáváme i lednové výstupy!

Za organizátory Martin NadymáčekPodobné články
Kratší závody
20. 2. 2019 Mizuno Trail Running Cup otvírá registrace, nově zamíří i do Brd

Na brdský hřeben po stopách nejstaršího maratonu v zemi zamíří poprvé účastníci Mizuno Trail Running Cup....

Celý článek
Horské maratony
5. 2. 2019 World Marathon Challenge 2019 je za námi, Petr i Filip Vabrouškovi si...

Běžet maraton je pro leckoho velká výzva. Běžet během jedné sezóny 7 maratonů už je...

Celý článek
Kratší závody
29. 1. 2019 Blíží se Lipno Ice Marathon, letos na ledu!

Lipno Ice Marathon, jediný a jedinečný ledový maraton nejen v České republice, ale i ve střední...

Celý článek
Vaše Komentáře