OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Na Božím Daru se jde pro Matěje Židlického

Boží Dar – Tento víkend odstartuje na Božím Daru druhá zastávka Rock Point – Horské výzvy. Seriál horských běhů a trekingu pro širokou veřejnost se po úvodním dílu v Jeseníkách přesouvá na druhý konec Česka – do Krušných hor. Nadcházející běžecký víkend se však ponese v duchu myšlenek na mladého Matěje Židlického, kterému pořadatelé už pravidelně postupují polovinu startovného z nesoutěžního Pochodu s Mixitkou.

„Matějův otec nám sdělil velmi nepříjemnou zprávu, že Matěj měl o víkendu ošklivý úraz, kdy si po nekoordinovaném pádu zlomil tři hrudní obratle. V úterý podstoupil čtyřhodinovou operaci páteře ve fakultní nemocnici v Brně, a nyní se bude čekat, jak se bude stav vyvíjet dál. Smutné na tom všem je, že Matěj před časem absolvoval intenzivní třítýdenní rehabilitaci, ale úraz ho teď zase posunul zpět. Pro nás je to impuls mu dále pomoci. Tato zpráva nás všechno moc zasáhla, a proto věřím, že se nám podaří Matějovi opět přispět zajímavou částkou na druhé kolo této rehabilitace, která má přijít na podzim,“ sdělil nepříjemnou zprávu Pavel Zitta, ředitel seriálu Rock Point – Horská výzva s tím, že příspěvky pro Matěje je možné poslat také na účet číslo: 8904930207/0100 (do zprávy pro příjemce vždy uvádějte: “Dar pro Matěje”) nebo právě startem na benefičním Pochodu s Mixitkou už tuto sobotu na Božím Daru.

Zmíněný nesoutěžní pochod je pravidelnou součástí každého závodního víkendu. Co zastávku Horská výzva věnuje polovinu startovného některému z vybraných hendikepovaných dětí. Krušnohorský podnik je spojen právě s Matějem Židlickým, který trpí Angelmanovým syndromem, tedy vrozeným nevyléčitelným genetickým onemocněním, u kterého zejména pohybové problémy může zmírnit vhodná péče a rehabilitace. Šestikilometrový Pochod s Mixitkou startuje v sobotu ve čtvrt na jedenáct. Předchází mu ale starty na třech vypsaných závodních trasách. Královská distance Long (68 km) vybíhá už v pátek pět minut před půlnocí. V sobotu v 9 a v 10 hodin je pak na programu start kategorií Half (42 km) a Short (18,2 km). Stále je možné se na každou trať na místě zapsat. Pořadatelé mají připraveny na dvě desítky kategorií – startují jednotlivci i dvojice – muži, ženy a dogtrekaři. „Loňské nové trasy od našeho ambasadora Tomáše Bystřického přinesly velmi atraktivní traily a účastníkům se moc líbily, takže věřím, že i tentokrát to bude na Božím Daru opravdu boží. Každý si totiž v sobě může najít tu správnou Výzvu,“ zve do Krušných hor Pavel Zitta, když upozornil na novinku, která se týká nejrychlejších běžců. „Vyslyšeli jsme přání vítězů a domluvili s Rock Pointem, že poukázky bude nově možné použít na veškeré zboží Salewa. Věřím, že to přispěje spokojenosti závodníků, když si budou moci vybrat z kompletního sortimentu bez jakéhokoli omezení.“

(Foto: Patrik Pátek/PatRESS.cz)Podobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Kratší závody
14. 4. 2020 Jaroměřský kros 2020 se uskuteční v náhradním termínu a za podpory hvězd...

Aktuální situace organizátory donutila hledat náhradní termín a to se podařilo! Letos se tedy závod...

Celý článek
Kratší závody
11. 2. 2020 Kratochvílová, Formanová, Šebrle – Jaroměřský kros 2020 podpoří osobnosti české atletiky

Jaroměřský kros bude letos v dubnu slavit 10. narozeniny a oslavy závodu pojali organizátoři skutečně...

Celý článek