OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Na letošní LH24 padaly rekordy!

Lehce přes 1000 závodníků se rozhodlo strávit víkend ve svazích Lysé hory v Moravskoslezských Beskydech. Probíhal zde 7. ročník extrémního závodu LH24, kde se po dobu 24 hodin soutěží v počtu absolvovaných okruhů s parametry 11,2 km / 764 m+, přičemž trasa vede přes samotný vrchol Lysé hory. Jeden z nejtěžších zimních závodů u nás byl už před startem dávno vyprodán a už v pátek praskala akreditace ve švech.

Nebyla to letos žádná lednová idyla, spíše takové listopadové počasí, kdy ještě dole není sníh a nahoře panuje zima. Už po prvních okruzích bylo jasné, že půjde o hodně rychlý závod. Jestli si loni závodníci stěžovali na pomalý postup zasněženým traverzem, letos si stav trasy všichni pochvalovali. “Podmínky jsou super, nahoře nefouká a pod nohama je to pevné, jen dole trochu ledu, ale dá se po tom dobře běžet”, upřesnil Tomáš Klím, který letos závodil ve dvojici s ředitelem závodu Liborem Uherem.

Na špici se od prvních kol dostal Zdeněk Hruška, který si jako jeden z mála nevzal trekové hůlky a vypadal, že si šel jen tak na pohodu zaběhat. V prvních dvanácti hodinách před sebe nikoho nepouštěl. Za ním postupně řídlo startovní pole – z čelních pozic ze závodu odstoupili Standa Najvert, Martin Nytra i Petr Žákovský. Situace na čele se změnila až v noci, kdy se do vedení dostal Radek Chrobák. Ač si už v podvečer prvního dne stěžoval na drobné křeče, stále nacházel další a další síly. Dobře si však vedli také Jaroslav Vicher, Kamil Bezděk a Marek Novotný, kteří soupeřili o třetí příčku. Radek Chrobák nakonec v závodě zvítězil a vylepšil své loňské druhé místo. Po emotivním doběhu 14. kola, kterým stanovil nový rekord závodu, zhodnotil moderátorovi závod jediným slovem: “Těžké”.

Velmi silná konkurence se sešla také v kategorii žen. O to větší překvapení bylo, jakým stylem závod rozběhla Petra Ševčíková, která se v prvních okruzích držela s nejlepšími muži. Postupně se k ní však dotahovala Ivana Šlachtová a nakonec to bylo pořádné drama. Obě zvládly 11 koleček a o vítězství Petry Ševčíkové rozhodl nižší čas, který k jejich absolvování potřebovala. Třetí příčku nakonec obsadila dobře připravená Kateřina Klepáčová.

Rekordy padaly i ve štafetách. 17 okruhů, které mají na svědomí Vít Otevřel s Tomášem Svobodou asi jen tak někdo nepřekoná. V prvních kolech se zdálo, že si závod spletli s Lysacupem :) Vysoký standard nakonec drželi až do konce. Zřejmě nejvyrovnanější byl závod štafet žen, kde se nakonec radovaly Martina Dvořáková a Barbora Cichá (13,5 okruhů). První místo za skvělý výkon v kategorii smíšených štafet získali manželé Gabriela a Martin Plačkovi ze Slovenska (15 okruhů).

 

Foto: Lukáš Podolák (LH24)Podobné články
Ultratrail
18. 3. 2018 Jarní běžecké závody, které byste si neměli nechat ujít

Start jarních závodů se rychle blíží! Většina běžců už se jistě těší na trochu teplejší...

Celý článek
Ultratrail
14. 3. 2018 Do nové Rock Point – Horské výzvy motivuje i legendární Miloš Škorpil

Zahájení 8. ročníku Rock Point – Horské výzvy se pomalu blíží. Oblíbený šestidílný seriál horských...

Celý článek
Ultratrail
1. 3. 2018 Radek Chrobák: V ultra závodech nám za simulaci nikdo penaltu neodpíská

Už v minulém roce houževnatě bojoval o prvenství v závodě 24 hodin na Lysé hoře,...

Celý článek
Vaše Komentáře