OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Nové běžecké závody v roce 2015

Obliba trailového běhání, včetně jeho ultra varianty, má u nás stále vzestupnou tendenci. Svědčí o tom jak vznik nových specializovaných běžeckých serverů a rozmach prodejců trailového vybavení, tak především neustálý nárůst počtu nově vznikajících závodů. Na rok 2015 bylo ohlášeno několik zajímavých akcí, které se budou snažit získat své pevné místo v už tak nabitých kalendářích závodníků. Podobně jako v jiných odvětvích, by se zvýšená konkurence mohla v budoucnu promítnout do kvality organizace a samotným závodníkům přinést ještě lepší zážitek z akcí.

STRC KRKONOŠE MARATON 2015

 

V sobotu 8. srpna se uskuteční 1. ročník horského běhu s parametry 47 km / 2 800 m+. Akce je zařazena do série Salomon Trail Running Cup, a díky těžkému profilu si závodníci rozdělí body také v rámci rankingu Skyrunner® Czech Series. Start i cíl tohoto horského maratonu je situován ve Špindlerově Mlýně.

http://www.strc.cz/

CZECH ULTRA TRAIL TOUR 2015

 

Nová série tří ultra-trailových závodů jednotlivců o délce cca 70 km. Proč vlastně vzniká? Pro koho je určena? Co chce přinést nového do současného nabitého kalendáře běžců? Čím chce upoutat? Na tyto otázky odpovídá na webu série její hlavní organizátor Marek Návrátil následovně:

“Sám se každý rok účastním několika běžeckých závodů v přírodě, preferuji delší závody – ultra-maratony a mnohé mne baví, takže se účastním i opakovaně. Jenže mi na nich něco chybělo. Některé závody jsou moc dlouhé, jiné krátké, některé můžete jít jen ve dvojici, jiné se běhají na okruzích atd. A tak jsem si za dlouhých zimních večerů řekl, že by stálo za to připravit závody, které budou dlouhé, ale ne vyčerpávající, které povedou terénem i horami, ale nebudou to „choďáky“ a kde bude dostatek občerstvení, aby si závodník nemusel nosit veškeré jídlo s sebou.

Především nabízíme pouze kategorii jednotlivců, protože není pro nikoho příjemné, když mu parťák na trati odstoupí za závodu. Také není jednoduché vždycky k sobě do závodu vhodného parťáka najít. Zvýšíme tím pravděpodobnost, že mnoho závodníků bude moci dokončit trasu a být klasifikováno. Samozřejmě vím, že závodníci při ultra-trailech spolu během závodu vytvářejí neformální dvojice či jiné skupinky, to ale k těmhle dlouhým a náročným akcím patří. Vznikají tak často zcela nová kamarádství a to je na tomto sportu hezké.”

V tuto chvíli je známá trasa 1. závodu, který bude mít centrum ve Vrbně pod Pradědem a na účastníky čeká 73 km s převýšením 3 690 m+. Na běžce čekají klasické jesenické vrcholy Praděd, Velký Máj, Vysoká hole i zajímavé úseky jako např. údolí Bílé Opavy (modrou tur. značkou) a méně známé cestičky u Vrbna pod Pradědem (Vysoká hora, 1031 m n. m.).

16.-17. května 2015 – CUTT Jeseníky
15.-16. srpna 2015 – CUTT Krkonoše
28.-29. prosince – CUTT Beskydy

www.cutt.cz

VÝCHODNIARSKÁ STOVKA

 

Pro vyznavače dlouhých ultra-trailů je to jistě skvělá zpráva! Vznik nové stovky ohlásili na východním Slovensku. Premiéru si 8.-9. srpna odbude ultra trail / dálkový pochod pro jednotlivce i štafety, jehož trasa spojí dvě největší města na východním Slovensku (Prešov a Košice). Trasa dlouhá 115 km vede východní části Slovenského rudohoří, převážně částí Volovské vrchy.

FB událostPodobné články
Ultratrail
14. 10. 2018 Pálavský závodem vyvrcholila letošní Rock Point – Horská výzva

Mikulov – Opravdu luxusně vyvrcholil 8. ročník seriálu Rock Point – Horská výzva. Po loňském...

Celý článek
Ultratrail
12. 10. 2018 Rock Point – Horská výzva finišuje na Pálavě

Mikulov – Vrchol přichází už tuto sobotu! Rock Point – Horská výzva uzavře letošní 8....

Celý článek
Ultratrail
3. 10. 2018 Podzimní Slapy Trail Maniacs lákají k proběhnutí

V sobotu 20. října vyběhne přes 120 účastníků závodu Slapy Trail Maniacs na tratě o délkách 61,...

Celý článek
Vaše Komentáře