OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
MTB

O víkendu proběhly extrémní závody Renault INLINE24 a Author PH24

Třetí červnový víkend už tradičně obsazují areál u přehrady Olešná účastníci extrémního závodu na kolečkových bruslích Renault INLINE24. V krásném prostředí podhůří Beskyd absolvují náročný vytrvalostní závod, ve kterém jde o jediné, urazit co nejvíce 4,5 km dlouhých okruhů kolem přehrady. Svou premiéru měl letos souběžně konaný závod na horských kolech Author PH24 – jak napovídá název i zde se jednalo o náročnou 24hodinovku.

Kromě souboje s únavou museli letos účastníci překonávat i rozmary počasí, kdy je během soboty a neděle několikrát vydatně zkropil déšť a noční teploty klesly k chladným 8°C. Asfaltový okruh pro inline bruslaře byl navíc téměř permanentně mokrý, což zvyšovalo nároky na pozornost. Podle slov organizátoru ale naštěstí nedošlo k žádnému vážnému zranění a řešily se převážně jen drobné oděrky. Mokro však velmi ztížilo trasu cyklistům, kteří se pohybovali na 14 km dlouhém okruhu vedoucím od Olešné k Palkovickým hůrkám. Tam byly terénní cestičky hodně blátivé. Však to také na projíždějících závodních bylo okamžitě vidět.

Už před startem hlavního závodu si inline brusle nazuly děti. Na akci zvané OKOLEČKO si mezi sebou poměřili síly kluci a holky ve třech věkových kategoriích v rozmezí 6 až 15 let. Po poledni navíc proběhl LASER RUN (disciplína kombinující běh a střelbu ze světelné pistole), kterého se zúčastnili jak děti, tak i dospělí. Sobota byla na Olešné skutečně multisportovní!

Téměř 400 odvážlivců z řad bruslařů závodilo na INLINE24 v kategoriích čtyřčlenných štafet, dvojic a jednotlivců. A právě tato královská kategorie obnášela opravdu vynikající fyzickou kondici i psychickou odolnost. Rovných sto okruhů (tedy 450 km) dokázal najezdit Marek Radomský a stal se absolutním vítězem závodu. Nejrychlejší žena, Radka Bukovská, zvládla obdivuhodných 92 kol (414 km).

Fotogalerie

Mezi MTB závodníky došlo k velkému souboji mezi Markem Navrátilem a Martinem Grimmem, kdy o vítězi rozhodl až poslední okruh a sjezd od rozhledny Kabátice. Nakonec druhý Marek Navrátil si v cíli oddechl: „V posledním kole to sice nevyšlo, ale i tak jsem spokojený. Trasa se mi líbila, bylo to hezky vymyšleno. Bláto závod ztěžovalo všem stejně, po každém průjezdu depa jsme kola museli sprchovat.“

Po závodě si oddychl také Libor Uher organizačního týmu: „Jsem rád, že jsme všechny akce dokázali skloubit a závody úspěšně proběhly i přes nepřízeň počasí. Před dvěma lety nás přepadly silné bouřky, a to byl větší zásah do závodu, kdy jsme museli sáhnout i k přerušení. Letos jsme poprvé pořádali akci na horských kolech, neseme si z toho spoustu zkušeností a budeme se snažit závody dál vylepšovat“.

Nyní však čeká organizátory jiný cíl – už na konci srpna se uskuteční oblíbený horský závod Beskydská sedmička!

 

Kompletní výsledky: www.inline24.cz a www.ph24.czPodobné články
MTB
16. 4. 2020 BIKE HERO jede i v této době dál!

Nelehké časy teď zažívají hobby cyklistické závody u nás. Celosvětová pandemie COVID-19 jim dočasně vystavila...

Celý článek
MTB
31. 10. 2019 Nenechte si ujít Cyklon 2019!

Jezdíte na kole celý rok a svého miláčka nedáváte s prvními nočními mrazíky přezimovat do...

Celý článek
MTB
24. 9. 2019 Portugalská pohádka se zlatým koncem!

Nikol Flašarová (BIKE HERO team) se dnes vrátila na Letiště Václava Havla v Praze z Portugalského města...

Celý článek