OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

PRAŽSKÁ STOVKA 2015 – adventní klasika i ultra řež kolem Prahy

Až se v pátek půl hodiny před půlnocí vydají z Berouna davy závodníků a turistů vstříc dlouhému víkendovému dobrodružství, bude za námi start již 22. ročníku Pražské stovky! Pro někoho srdcovka, kde nesmí chybět, pro jiné slavný podnik, na který se konečně mohou podívat. Tradice asi nejznámější stovky u nás má kořeny v roce 1994, kdy se konal 1. ročník jen jako akce pro kamarády, kteří mají radost z pohybu v přírodě. Asi každý, kdo Pražskou stovku absolvoval nebo o ní slyšel od kamarádů, na webech či sociálních sítích, ví, že tím nejdůležitějším prvkem, který stojí za současnou slávou akce a drží vše pohromadě, je Olaf Čihák. Asi nejznámější organizátor a propagátor dálkových pochodů a ultratrailů u nás připravuje rok co rok v okolí hlavního města podnik, který láká špičkové sportovce i turisty klasiky, a dokazuje, že krásná a těžká trasa se dá připravit skutečně všude.

Letošní rok se délka trati pohybuje kolem 130 km s pozitivním převýšením 5 350 metrů. Absence dlouhých kopců je nahrazena četností těch menších, prudkých, neznámých, kamenitých, blátivých… Ostatně pohled na profil trasy připomíná spíše záznam seismografu při zemětřesení, než klasický obrázek z propozic běžecké akce. Trasa je pomyslně rozdělena na dvě části – okruh Beroun → Králův Dvůr → Zdice → Kublov → Nový Jáchymov → Nižbor → Beroun a následných asi 70 km do Prahy přes Vráž, Karlštejn a Černošice. Oproti minulým létům se účastníci dostanou do cíle v Modřanech od severu a nikoli přes Modřanskou rokli.

Akce není limitována časem, za který se musí závodníci dostavit na checkpointy či do cíle. Může se tedy stát, že si akci někdo protáhne opět až do pracovního týdne :) Důkazy, že půjde také o rychlou sportovní akci, najdete při pohledu na startovní listinu. O jménech jako R. Brunner, Z. Cypra, L. Masák se může jiným organizátorům stovek jenom zdát… Samozřejmě nechybí matadoři Kotyk, Navrátil, Zavoral, Peitz, Suchomel či tradičně rychlí Střelka, Skripník, Eremka, Rybář a další, které člověk při letmém pohledu do startovky přehlídne. Oproti nedávné minulosti chybí několikanásobný vítěz Jan Zemaník, který od letošní sezóny dává přednost kratším a rychlejším závodům. Chybí i loňský “spoluvítěz” Tomáš Bystřický, kterého na start nepustí vleklé zranění. U žen je letošní predikce výsledků opravdu složitá. Těšit se můžeme na srovnání K. Hájkové, Z. Urbancové, P. Mückové, H. Krajníkové, E. Zborníkové, M. Šoubové či E. Cermanové. Ani tento výčet favoritek však určitě není konečný! Startovní listinu si ostatně můžete prohlédnout sami.

Důležité předstartovní informace naleznete na webu akce – www.dalkovepochody.cz/ps.htm
Diskuze a info ze zákulisí připrav probíhá na Facebooku – Veřejná skupina Pražská stovka
Aktuální předpověď počasí (Beroun) – YR.no

Jak to dopadlo v minulých letech?

Pražská stovka 2014 – Pražská stovka 2014 pohledem spoluvítěze Tomáše Bystřického
Pražská stovka 2013 – Video a reportáže
Pražská stovka 2013 – Výsledky
Pražská stovka 2012 – Výsledky
Pražská stovka 2011 – Rozhovor s vítězi
Pražská stovka 2011 – Výsledky

Ať už jsou vaše letošní ambice jakékoli, zkuste je naplnit a závod si užijte ve zdraví!Podobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Kratší závody
14. 4. 2020 Jaroměřský kros 2020 se uskuteční v náhradním termínu a za podpory hvězd...

Aktuální situace organizátory donutila hledat náhradní termín a to se podařilo! Letos se tedy závod...

Celý článek
Kratší závody
11. 2. 2020 Kratochvílová, Formanová, Šebrle – Jaroměřský kros 2020 podpoří osobnosti české atletiky

Jaroměřský kros bude letos v dubnu slavit 10. narozeniny a oslavy závodu pojali organizátoři skutečně...

Celý článek