OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Před startem 2.závodu Rock Point – Horské výzvy 2013

Do startu 2.závodu Rock Point – Horské výzvy 2013, který se uskuteční ve dnech 7.a 8.června na šumavském Zadově zbývají již jen necelé 3 týdny, i přesto však museli pořadatelé svolit k úpravě původní trasy závodů Long a Half, aby vyhověli ochranářům.

„Z důvodů výskytu tetřeva hlušce v 1.zóně Šumavského Národního parku nám nebylo umožněno vést původně plánovanou trasu závodu v místech, kde se tento tvor vyskytuje. Trasu jsme tak byli nuceni upravit a vyhnout se lokalitám výskytu tohoto jedinečného ptáka. Závodníci však nemusí mít strach, tato změna určitě neubere závodu na atraktivitě, kilometráži, či náročnosti.“ řekl ředitel závodu Pavel Zitta. Délka závodů Long i Half zůstala i přes úpravu trasy nezměněna, závodníci trasy Long se mohou stále těšit na porci 74km, 3 občerstvovací stanice a 2 další kontrolní body s možností doplnění vody a iontového nápoje, u trasy Half to pak budou 2 občerstvovací stanice.

1
Pro závodníky obou tras je nachystána opět možnost svozu závodníků v případě potřeby zpět do areálu startu a cíle. „Při prvním závodě v Jeseníkách se nám osvědčilo zajištění svozu závodníků ze dvou sběrných míst na trati. I když na Šumavě doufejme nehrozí tak extrémní podmínky, jako byly v Jeseníkách, rádi bychom tento komfort pro závodníky zachovali i pro další závody a umožnili tak v případě vysílení, či zranění závodníků jejich svoz zpět do areálu startu a cíle na Zadově ze dvou míst na trati.“ dodal Zitta.

Závodníci mohou také opět počítat s dalším zajištěním v podobě důkladného zaznačení celé trasy značkovací páskou a směrovkami, či již tradičně dobře zásobenými občerstvovacími stanicemi, kde bude tak jako při minulém závodě možnost načepování si vody a ionťáku do camelbagů a bidonů na další cestu…

Ty, kteří myslí na vítězství, či se jen chtějí poměřit s ostatními jistě nadchne zpráva, že vybojovat další vítězství se rozhodl na této nové trati Šumavského závodu také vítěz prvního závodu v Jeseníkách, triatlonista Petr Vabroušek, který je do závodu registrován opět ve dvojici se Zbyňkem Cyprou. Ne jinak je na tom takéAdam Krutiš – vítěz jesenického závodu v kategorii Dogtrekking. Ač je hodnocena kategorie Dogtrekking samostatně, určitě má Adam v plánu, jak dvojici Vabroušek-Cypra, tak dalším závoďákům se svým chlupáčem pěkně zatopit!

Registrovat se do 2.závodu na webu www.horskavyzva.cz mohou malí i velcí pouze do 20.května – 20.hod.

Pro ty, kteří registraci nestihnou bude opět možnost také na místě 7. a 8.června v kanceláři závodu v areálu Kobyla na Zadově.

Veškeré info o celém seriálu a jednotlivých závodech naleznete na adrese www.horskavyzva.cz či facebooku:www.facebook.com/horskavyzvaPodobné články
Ultratrail
14. 10. 2018 Pálavský závodem vyvrcholila letošní Rock Point – Horská výzva

Mikulov – Opravdu luxusně vyvrcholil 8. ročník seriálu Rock Point – Horská výzva. Po loňském...

Celý článek
Ultratrail
12. 10. 2018 Rock Point – Horská výzva finišuje na Pálavě

Mikulov – Vrchol přichází už tuto sobotu! Rock Point – Horská výzva uzavře letošní 8....

Celý článek
Ultratrail
3. 10. 2018 Podzimní Slapy Trail Maniacs lákají k proběhnutí

V sobotu 20. října vyběhne přes 120 účastníků závodu Slapy Trail Maniacs na tratě o délkách 61,...

Celý článek
Vaše Komentáře