OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Před startem 2.závodu Rock Point – Horské výzvy 2013

Do startu 2.závodu Rock Point – Horské výzvy 2013, který se uskuteční ve dnech 7.a 8.června na šumavském Zadově zbývají již jen necelé 3 týdny, i přesto však museli pořadatelé svolit k úpravě původní trasy závodů Long a Half, aby vyhověli ochranářům.

„Z důvodů výskytu tetřeva hlušce v 1.zóně Šumavského Národního parku nám nebylo umožněno vést původně plánovanou trasu závodu v místech, kde se tento tvor vyskytuje. Trasu jsme tak byli nuceni upravit a vyhnout se lokalitám výskytu tohoto jedinečného ptáka. Závodníci však nemusí mít strach, tato změna určitě neubere závodu na atraktivitě, kilometráži, či náročnosti.“ řekl ředitel závodu Pavel Zitta. Délka závodů Long i Half zůstala i přes úpravu trasy nezměněna, závodníci trasy Long se mohou stále těšit na porci 74km, 3 občerstvovací stanice a 2 další kontrolní body s možností doplnění vody a iontového nápoje, u trasy Half to pak budou 2 občerstvovací stanice.

1
Pro závodníky obou tras je nachystána opět možnost svozu závodníků v případě potřeby zpět do areálu startu a cíle. „Při prvním závodě v Jeseníkách se nám osvědčilo zajištění svozu závodníků ze dvou sběrných míst na trati. I když na Šumavě doufejme nehrozí tak extrémní podmínky, jako byly v Jeseníkách, rádi bychom tento komfort pro závodníky zachovali i pro další závody a umožnili tak v případě vysílení, či zranění závodníků jejich svoz zpět do areálu startu a cíle na Zadově ze dvou míst na trati.“ dodal Zitta.

Závodníci mohou také opět počítat s dalším zajištěním v podobě důkladného zaznačení celé trasy značkovací páskou a směrovkami, či již tradičně dobře zásobenými občerstvovacími stanicemi, kde bude tak jako při minulém závodě možnost načepování si vody a ionťáku do camelbagů a bidonů na další cestu…

Ty, kteří myslí na vítězství, či se jen chtějí poměřit s ostatními jistě nadchne zpráva, že vybojovat další vítězství se rozhodl na této nové trati Šumavského závodu také vítěz prvního závodu v Jeseníkách, triatlonista Petr Vabroušek, který je do závodu registrován opět ve dvojici se Zbyňkem Cyprou. Ne jinak je na tom takéAdam Krutiš – vítěz jesenického závodu v kategorii Dogtrekking. Ač je hodnocena kategorie Dogtrekking samostatně, určitě má Adam v plánu, jak dvojici Vabroušek-Cypra, tak dalším závoďákům se svým chlupáčem pěkně zatopit!

Registrovat se do 2.závodu na webu www.horskavyzva.cz mohou malí i velcí pouze do 20.května – 20.hod.

Pro ty, kteří registraci nestihnou bude opět možnost také na místě 7. a 8.června v kanceláři závodu v areálu Kobyla na Zadově.

Veškeré info o celém seriálu a jednotlivých závodech naleznete na adrese www.horskavyzva.cz či facebooku:www.facebook.com/horskavyzvaPodobné články
Ultratrail
29. 1. 2019 Radek Chrobák obhájil titul na LH24 2019!

Obhájit loňské prvenství se podařilo na RENAULT KILPI 24 HODIN NA LYSÉ HOŘE 2019 (LH24)...

Celý článek
Ultratrail
10. 12. 2018 Už tento víkend startuje legendární Pražská stovka!

Přesně o půlnoci z pátku 14. na sobotu 15. 12. odstartuje už 25. ročník legendárního dálkového...

Celý článek
Ultratrail
7. 12. 2018 Rock Point – Horská výzva se rozšíří o závod na Vysočině

Šumperk/ČR – Rock Point – Horská výzva už zná termíny závodů pro rok 2019. A...

Celý článek
Vaše Komentáře