OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Představení Skyrunner® Czech Series 2016

Ještě před pár lety byl u nás Skyrunning dosti neznámým pojmem. Kromě několika sportovců vyjíždějících na závody do Alp či Pyrenejí (např. Sam a Anna Strakovi, Míša Mertová, Pavel Brýdl, Honza Havlíček či Robert Krupička) se u nás extrémní běhání točilo především kolem závodů dvojic typu 5BV, B7, různých dálkových pochodů či Silva Norticy.

Nyní v roce 2016 je všechno jinak – funguje u nás skyrunningová asociace se stále rostoucí členskou základnou, vznikají nové a nové závody a jejich účastnické kapacity se rychle plní! Fenomén tohoto náročného horského běhání s minimem lehkých úseků a s pokud možno co nejtěžším profilem u nás rozšířilo především fungování Czech Skyrunning Asociation (CZSA). Dříve jen asfaltově a dráhově zaměřené běžecké servery také objevily kouzlo hor a množství informací i počty sdílení poutavých videí ze světových závodů skokově narostly.

Letošní rok, zdá se, bude v ledasčem průlomový – v ČR by se v roce 2016 mělo uskutečnit rovnou devět skyrunning závodů, které budou zařazeny do Bohemia Industry Skyrunner® Czech Series! Z tohoto počtu jsou hned 4 akce úplně nové.  Konkrétně se jedná o 2x Ultra SkyMarathon® (Lysohorský čtyřlístek 2016 a Nezmar UltraTrail 2016), 3x SkyMarathon® (Perun SkyMarathon® 2016KTRC Krkonoše SkyMarathon® 2016 a Nezmar SkyMarathon® 2016) a 4x SkyRace® (Ještěd SkyRace® 2016Kraličák SkyRace®, Ještěd STRC SkyRace® a Ondřejnický SkyRace®). Mimo tyto tuzemské závody se do celkového rankingu série započítají body ze závodů Skyrunner World Series® (SWS) španělského World Skyrunning Champs (Buff Epic Trail), kam se chystá početná česká výprava.

Na své si letos přijdou také mladší ročníky. Paralelně s Bohemia Industry Skyrunner® Czech Series se totiž uskuteční juniorská celoroční bodovačka, v níž figurují pouze kratší SkyRace® akce (závody o délce cca 25 km) a ponese název ATEX Skyrunner® Czech Series 2016 JUNIOR. Tato série bude hodnocena ve dvou věkových kategoriích: Junior – 16-19 let a U23 – 20-23 let a je do ní zařazeno osm závodů v Česku, včetně MČR Juniorů a U23, a dále všechny SkyRace® a Vertical Kilometer® z SWS.

Máme se tedy na co těšit! Už při pohledu na startovky prvních dvou závodů série, Ještěd SkyRace® a Perun SkyMarathon®, je vidět, že se na těchto akcích sejde vždy obrovská konkurence a boj o popředí a případné reprezentační nominace bude opravdu stát za to! Na webu extremnizavody.cz se všem akcím budeme detailně věnovat a v průběhu roku se můžete těšit na preview, rozhovory i reportáže!

Kompletní informace o sériích, způsobu bodování i dalších světových závodech naleznete na webu CZSA www.skyrunning.cz.



Podobné články
Ultratrail
12. 4. 2019 Rock Point – Horská výzva – povídání o nové zastávce na Vysočině

Naživo je to lepší než v televizi, říká autor závodu na Vysočině Nové město na...

Celý článek
Ultratrail
12. 4. 2019 Série CUTT zahajuje 4. ročník jarním závodem v Bílých Karpatech

Série tří závodů Czech Ultra Trail Tour (CUTT) se na domácím ultratrailovém písečku nenápadně etablovala...

Celý článek
Ultratrail
30. 3. 2019 Za měsíc startuje Horská výzva poprvé na Vysočině

Přesně měsíc zbývá do startu 9. ročníku Rock Point – Horské výzvy. Oblíbený seriál horských...

Celý článek
Vaše Komentáře