OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Představení Skyrunner® Czech Series 2016

Ještě před pár lety byl u nás Skyrunning dosti neznámým pojmem. Kromě několika sportovců vyjíždějících na závody do Alp či Pyrenejí (např. Sam a Anna Strakovi, Míša Mertová, Pavel Brýdl, Honza Havlíček či Robert Krupička) se u nás extrémní běhání točilo především kolem závodů dvojic typu 5BV, B7, různých dálkových pochodů či Silva Norticy.

Nyní v roce 2016 je všechno jinak – funguje u nás skyrunningová asociace se stále rostoucí členskou základnou, vznikají nové a nové závody a jejich účastnické kapacity se rychle plní! Fenomén tohoto náročného horského běhání s minimem lehkých úseků a s pokud možno co nejtěžším profilem u nás rozšířilo především fungování Czech Skyrunning Asociation (CZSA). Dříve jen asfaltově a dráhově zaměřené běžecké servery také objevily kouzlo hor a množství informací i počty sdílení poutavých videí ze světových závodů skokově narostly.

Letošní rok, zdá se, bude v ledasčem průlomový – v ČR by se v roce 2016 mělo uskutečnit rovnou devět skyrunning závodů, které budou zařazeny do Bohemia Industry Skyrunner® Czech Series! Z tohoto počtu jsou hned 4 akce úplně nové.  Konkrétně se jedná o 2x Ultra SkyMarathon® (Lysohorský čtyřlístek 2016 a Nezmar UltraTrail 2016), 3x SkyMarathon® (Perun SkyMarathon® 2016KTRC Krkonoše SkyMarathon® 2016 a Nezmar SkyMarathon® 2016) a 4x SkyRace® (Ještěd SkyRace® 2016Kraličák SkyRace®, Ještěd STRC SkyRace® a Ondřejnický SkyRace®). Mimo tyto tuzemské závody se do celkového rankingu série započítají body ze závodů Skyrunner World Series® (SWS) španělského World Skyrunning Champs (Buff Epic Trail), kam se chystá početná česká výprava.

Na své si letos přijdou také mladší ročníky. Paralelně s Bohemia Industry Skyrunner® Czech Series se totiž uskuteční juniorská celoroční bodovačka, v níž figurují pouze kratší SkyRace® akce (závody o délce cca 25 km) a ponese název ATEX Skyrunner® Czech Series 2016 JUNIOR. Tato série bude hodnocena ve dvou věkových kategoriích: Junior – 16-19 let a U23 – 20-23 let a je do ní zařazeno osm závodů v Česku, včetně MČR Juniorů a U23, a dále všechny SkyRace® a Vertical Kilometer® z SWS.

Máme se tedy na co těšit! Už při pohledu na startovky prvních dvou závodů série, Ještěd SkyRace® a Perun SkyMarathon®, je vidět, že se na těchto akcích sejde vždy obrovská konkurence a boj o popředí a případné reprezentační nominace bude opravdu stát za to! Na webu extremnizavody.cz se všem akcím budeme detailně věnovat a v průběhu roku se můžete těšit na preview, rozhovory i reportáže!

Kompletní informace o sériích, způsobu bodování i dalších světových závodech naleznete na webu CZSA www.skyrunning.cz.Podobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Kratší závody
14. 4. 2020 Jaroměřský kros 2020 se uskuteční v náhradním termínu a za podpory hvězd...

Aktuální situace organizátory donutila hledat náhradní termín a to se podařilo! Letos se tedy závod...

Celý článek
Kratší závody
11. 2. 2020 Kratochvílová, Formanová, Šebrle – Jaroměřský kros 2020 podpoří osobnosti české atletiky

Jaroměřský kros bude letos v dubnu slavit 10. narozeniny a oslavy závodu pojali organizátoři skutečně...

Celý článek