OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Proběhnout 5 Beskydských vrcholu zvládli nejrychleji Petreček s Bezděkem

14. ročník závodu 5 Beskydských vrcholů (5BV) se ani neměl konat, organizátoři totiž už při startu minulého ročníku avizovali konec této legendární akce, avšak nakonec rozhodnutí změnili a tak se letos v Rožnově pod Radhoštěm mohlo sejít téměř 300 účastníků. Doba, kdy byl závod beznadějně vyprodaný už po prvních minutách od startu registrace je sice pryč, přesto se našlo mnoho běžců či turistů, kterým tento závod přirostl k srdci.

5BV je svým způsobem fenomén. Formát závodu nemá v ČR obdobu – trasa není předem známá, dvojice mají za úkol navštívit 5 kontrolních bodů umístěných na známých, méně známých či i pro místní neznámých vrcholcích Beskyd, přičemž další bod se dozvídají až po nalezení předchozího. Tento horský orientační běh na 100+ km určitě patří mezi akce, kterou by měl každý vyznavač dlouhých distancí a milovník Beskyd alespoň jednou absolvovat.

A jak to letos dopadlo? Pořadatelé připravili velmi zajímavou trasu s pestrým výběrem vrcholů a více možnostmi postupu mezi nimi.

Kontrolní bod č. 1 – Krkostěna (880 m n. m.)
Kontrolní bod č. 2 – Herálky (891 m n. m.)
Kontrolní bod č. 3 – Polana (937 m n. m.)
Kontrolní bod č. 4 – Okrouhlý (991 m n. m.)
Kontrolní bod č. 5 – Huštýn (747 m n. m.)

14692054_1100883503358956_2701665651966079854_o

Výsledky 5BV 2016

1. Tomáš Petreček / Kamil Bezděk
2. Radek Chrobák / Zdeněk Hruška
3. Jan Kotyk / Miroslav Seidl

Tomáš Petreček letošní učinkování shrnul na své FB stránce: “Tak jsme po Beskydech nakonec s parťákem Kamilem společně v týmu Salomon-Suunto/Lifefood naběhali 110 „příjemných“ podzimních kilometrů… Závod 5 Beskydských vrcholů pro nás letos znamenal 14 hodin pěkně v tempu. Od počátku nám vše vycházelo podle plánu, žádné bloudění, asfaltové úseky spíše výjimečně, což nás oba potěšilo, trasa super, dobře běhavá a vedla, pro mě, méně známou částí Beskyd (Javorníků). Počasí ideální. Na trase jsme měli spoustu možností jak doplnit vodu – hodně studánek (doufám, že pitných) a pak taky nad ránem jedna hospoda :) Postupy mezi jednotlivými vrcholy byly mapově poměrně snadné s omezeným počtem variant. Výstupem z Pinduly směrem na Velký Javorník, tedy závěrečnou pasáží na B7, kde už motory moc netáhnou, jsme zavzpomínali na nejeden vysilující finiš. A pak už přes poslední vrchol Huštýn do cíle, kam jsme dorazili s náskokem 50 minut na druhý tým. Díky organizátorům za super závod a Kamilu Bezděkovi za skvělý výkon!”

Kompletní výsledky a další info najdete na webu www.5bv.cz

Foto KB1 Lukáš Podolák: https://www.zonerama.com/LukasX-Trail/Album/2282627Podobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Kratší závody
14. 4. 2020 Jaroměřský kros 2020 se uskuteční v náhradním termínu a za podpory hvězd...

Aktuální situace organizátory donutila hledat náhradní termín a to se podařilo! Letos se tedy závod...

Celý článek
Kratší závody
11. 2. 2020 Kratochvílová, Formanová, Šebrle – Jaroměřský kros 2020 podpoří osobnosti české atletiky

Jaroměřský kros bude letos v dubnu slavit 10. narozeniny a oslavy závodu pojali organizátoři skutečně...

Celý článek