OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

První vrchol sezóny proběhne již tento víkend – LH24 2015

4. ročník zimního extrémního závodu 24 hodin na Lysé hoře proběhne již tento víkend. Fyzicky i psychicky velmi náročný podnik opět nalákal velké množství účastníků, kteří již v těchto chvílích netrpělivě očekávají sobotní start. Na trénink už je pozdě… Předpověď počasí nevěstí tak kruté mrazy jako loni, ovšem zledovatělé horní partie Lysé a rozdíly teplot mezi vrcholem a základnou nikomu příjemné nebudou.

Po oznámení neúčasti dvojnásobného obhájce prvenství Jana Zemaníka a vítěze prvního ročníku Zbyňka Cypry, se závod stane ještě napínavějším z hlediska boje o krále nejvyšší hory Beskyd. V posledních týdnech se na startovce začaly objevovat opravdu zvučná jména českého ultra a AR. Však posuďte sami: Stanislav Najvert, Petr Míl, Tomáš Petreček, Marek Navrátil, Michal Peitz, Libor Trtek, Marcel Žuška, Petr Žákovský, Marek Novotný, Michal Čeladník a spousta dalších, kteří jistě překvapí.

V závodě dvojic je to jednodušší – nejvíce se očekává souboj obhájců Adama Ondruch a Oldřicha Kokoška s duem Aleš Velička a Radim Kasalík. Ovšem i zde platí, že se startem závodu tyto prognózy pozbudou význam a vše může být jinak!

Jak to bylo minulý rok?

Silný nárazový vítr, teploty atakující mínus 20°C a tvrdý zledovatělý podklad bez sněhu udělaly ze závodu Adidas 24 hodin na Lysé hoře skutečně extrémní podnik, který v naší republice nemá obdoby. Aby toho nebylo málo, sešla se na startu opravdu silná konkurence outdoorových nadšenců, což předpovídalo, že tempo na čele bude i v náročných podmínkách velmi ostré.

Již při prvním průchodu na Lysé hoře (cca po 1 hodině) vypadali závodníci velmi promrzle, a tak trochu překvapení, jaké počasí na vrcholu panuje. Při sebězích bohužel došlo k několika úrazům, kterých však naštěstí nepřibývalo a závod mohl plynule pokračovat. Organizátoři v průběhu akce bedlivě kontrolovali stav závodníků i jejich povinnou výbavu, aby se předešlo zranění či podchlazení.

V první části závodu se na prvních místech střídalo několik borců (Žuška, Cypra, Zemaník, Petreček) až se k večeru osamostatnil strojově běžící Jan Zemaník (Salomon-Suunto/Salomon-run.cz), který obhajoval prvenství z minulého roku. Každým kolem navyšoval svůj náskok na druhého Zbyňka Cypru (vítěze 1. ročníku LH24).

V neděli ráno, kdy se náskok Jana Zemaníka navýšil na jeden okruh, už bylo jasné, že titul zůstane doma v Ostravici. Konečných 13 okruhů znamenalo vyrovnání rekordu. Časově však na jejich zdolání potřeboval vítěz o čtyři minuty méně než v minulém roce. Pokud k tomu přičteme náročné podmínky, je jasné, že tento výkon byl opravdu úctyhodný!

VÝSLEDKY:

Muži – jednotlivci:
1. Jan Zemaník 13x
2. Zbyněk Cypra 12x
3. Libor Trtek 12x

Ženy – jednotlivci:
1. Linda Beniáčová 10x
2. Klára Rampírová 10x
3. Laura Bergerová 8x

Muži – dvojice:
1. Ondruch, Kokošek 15x
2. Klícha, Král 15x
3. Rajnoch, Lichý 12x

MIX – dvojice:
1. Otevřel, Otevřelová 12,5x
2. Tomčík, Večerková 12,5x
3. Sikora, Sikorová 12x

Ženy – dvojice:
1. Nowaková, Waldhauserová 10,5x
2. Klasová, Hellemannová 10x
3. Šulcová, Křížová 10x

Kompletní výsledky: www.lh24.czPodobné články
Ultratrail
12. 4. 2019 Rock Point – Horská výzva – povídání o nové zastávce na Vysočině

Naživo je to lepší než v televizi, říká autor závodu na Vysočině Nové město na...

Celý článek
Ultratrail
12. 4. 2019 Série CUTT zahajuje 4. ročník jarním závodem v Bílých Karpatech

Série tří závodů Czech Ultra Trail Tour (CUTT) se na domácím ultratrailovém písečku nenápadně etablovala...

Celý článek
Ultratrail
30. 3. 2019 Za měsíc startuje Horská výzva poprvé na Vysočině

Přesně měsíc zbývá do startu 9. ročníku Rock Point – Horské výzvy. Oblíbený seriál horských...

Celý článek
Vaše Komentáře