OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

První vrchol sezóny proběhne již tento víkend – LH24 2015

4. ročník zimního extrémního závodu 24 hodin na Lysé hoře proběhne již tento víkend. Fyzicky i psychicky velmi náročný podnik opět nalákal velké množství účastníků, kteří již v těchto chvílích netrpělivě očekávají sobotní start. Na trénink už je pozdě… Předpověď počasí nevěstí tak kruté mrazy jako loni, ovšem zledovatělé horní partie Lysé a rozdíly teplot mezi vrcholem a základnou nikomu příjemné nebudou.

Po oznámení neúčasti dvojnásobného obhájce prvenství Jana Zemaníka a vítěze prvního ročníku Zbyňka Cypry, se závod stane ještě napínavějším z hlediska boje o krále nejvyšší hory Beskyd. V posledních týdnech se na startovce začaly objevovat opravdu zvučná jména českého ultra a AR. Však posuďte sami: Stanislav Najvert, Petr Míl, Tomáš Petreček, Marek Navrátil, Michal Peitz, Libor Trtek, Marcel Žuška, Petr Žákovský, Marek Novotný, Michal Čeladník a spousta dalších, kteří jistě překvapí.

V závodě dvojic je to jednodušší – nejvíce se očekává souboj obhájců Adama Ondruch a Oldřicha Kokoška s duem Aleš Velička a Radim Kasalík. Ovšem i zde platí, že se startem závodu tyto prognózy pozbudou význam a vše může být jinak!

Jak to bylo minulý rok?

Silný nárazový vítr, teploty atakující mínus 20°C a tvrdý zledovatělý podklad bez sněhu udělaly ze závodu Adidas 24 hodin na Lysé hoře skutečně extrémní podnik, který v naší republice nemá obdoby. Aby toho nebylo málo, sešla se na startu opravdu silná konkurence outdoorových nadšenců, což předpovídalo, že tempo na čele bude i v náročných podmínkách velmi ostré.

Již při prvním průchodu na Lysé hoře (cca po 1 hodině) vypadali závodníci velmi promrzle, a tak trochu překvapení, jaké počasí na vrcholu panuje. Při sebězích bohužel došlo k několika úrazům, kterých však naštěstí nepřibývalo a závod mohl plynule pokračovat. Organizátoři v průběhu akce bedlivě kontrolovali stav závodníků i jejich povinnou výbavu, aby se předešlo zranění či podchlazení.

V první části závodu se na prvních místech střídalo několik borců (Žuška, Cypra, Zemaník, Petreček) až se k večeru osamostatnil strojově běžící Jan Zemaník (Salomon-Suunto/Salomon-run.cz), který obhajoval prvenství z minulého roku. Každým kolem navyšoval svůj náskok na druhého Zbyňka Cypru (vítěze 1. ročníku LH24).

V neděli ráno, kdy se náskok Jana Zemaníka navýšil na jeden okruh, už bylo jasné, že titul zůstane doma v Ostravici. Konečných 13 okruhů znamenalo vyrovnání rekordu. Časově však na jejich zdolání potřeboval vítěz o čtyři minuty méně než v minulém roce. Pokud k tomu přičteme náročné podmínky, je jasné, že tento výkon byl opravdu úctyhodný!

VÝSLEDKY:

Muži – jednotlivci:
1. Jan Zemaník 13x
2. Zbyněk Cypra 12x
3. Libor Trtek 12x

Ženy – jednotlivci:
1. Linda Beniáčová 10x
2. Klára Rampírová 10x
3. Laura Bergerová 8x

Muži – dvojice:
1. Ondruch, Kokošek 15x
2. Klícha, Král 15x
3. Rajnoch, Lichý 12x

MIX – dvojice:
1. Otevřel, Otevřelová 12,5x
2. Tomčík, Večerková 12,5x
3. Sikora, Sikorová 12x

Ženy – dvojice:
1. Nowaková, Waldhauserová 10,5x
2. Klasová, Hellemannová 10x
3. Šulcová, Křížová 10x

Kompletní výsledky: www.lh24.czPodobné články
Ultratrail
7. 12. 2018 Rock Point – Horská výzva se rozšíří o závod na Vysočině

Šumperk/ČR – Rock Point – Horská výzva už zná termíny závodů pro rok 2019. A...

Celý článek
Ultratrail
28. 11. 2018 Beskydská sedmička v roce 2019 také pro jednotlivce!

Jubilejní 10. ročník RENAULT – KILPI BESKYDSKÁ SEDMIČKA 2019 bude průlomový. Poprvé v historii extrémního...

Celý článek
Ultratrail
14. 10. 2018 Pálavský závodem vyvrcholila letošní Rock Point – Horská výzva

Mikulov – Opravdu luxusně vyvrcholil 8. ročník seriálu Rock Point – Horská výzva. Po loňském...

Celý článek
Vaše Komentáře