OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Radegastova výzva láká nejen extrémní sportovce

Třetí ročník Radegastovy výzvy pro kostní dřeň, charitativního štafetového Ultra trailu na 24 hodin, se koná nově v podzimním termínu 15. – 16. října 2016. Akci organizuje parta sportovců za podpory generálního partnera: Moravskoslezský kraj. Závod je určen pro trojice, případně dvojice. Ultramaraton vyhrává tým, který zvládne v daném čase uběhnout co nejvíce soutěžních kol. Okruh 11,9 km s převýšením 549 m vede přes turisticky atraktivní oblasti Pustevny, hřeben Radhoště, kolem památné sochy pohanského boha Radegasta a neasfaltovým sestupem zpět do zázemí. Závod je určen pro všechny sportovní nadšence – od hobby turistů až po aktivní běžce. Zázemí závodu je jako každý rok na chatě Koksař v Trojanovicích. Pro další týmy zbývá možnost ubytování zdarma ve vlastních stanech v zázemí a v blízké tělocvičně ZŠ, nebo si mohou zajistit vlastní ubytování v penzionech v bezprostředním okolí.

Letos mohou účastníci extrémního závodu zapojit i svou rodinu, která si může trasu projít v neděli 16. října 2016, využít lanovku na Pustevny, dětský program na trase (malování na obličej, slackline, zábavné hry apod.) nebo slevu na koloběžky ke sjezdu z Pusteven do Ráztoky. Vstupné je dobrovolné a prvních 80. přihlášených získá originální medaili.

Sportovně založení jedinci se mohou přihlásit na závod jednotlivců, který odstartuje v neděli 16. října 2016 v 10h v zázemí chaty Koksař. Třináctikilometrová trasa s časovým limitem 3,5 h je určena pro výkonnostní i začínající běžce. Vstupné 150,- Kč na osobu, děti do 15 let s doprovodem rodičů zdarma. Prvních 80. přihlášených získá originální medaili.

Svou účastí podpoříte dobrou věc – výtěžek z akce jde na konto Olomoucké nadace Haimaom na podporu transplantace kostní dřeně. Hlavním cílem pořadatele je totiž rozšířit povědomí veřejnosti o možnosti přihlášení do českého národního registru dárců dřeně, které zvyšuje šanci těžce nemocným lidem k jejich uzdravení. V předchozích ročnících se díky této akci povedlo oslovit mnoho lidí, kteří se zapsali do registru dárců.

rv1

Bližší informace najdete na našich webových stránkách www.radegastovavyzva.cz, kde se můžete přihlásit do závodu nebo na výstup na Radegasta a objednat si také originální funkční tričko s logem závodu.

Těšíme se na Váš!

Organizační tým Radegastovy výzvyPodobné články
Kratší závody
5. 7. 2018 Vertikální superzážitek z dolomitské Marmolady!

Když ke mně poprvé doputovala informace o možnosti účasti někoho z redakce na „nějakém šíleném vertikalu“...

Celý článek
Ultratrail
1. 7. 2018 Na Božím Daru Rock Point – Horskou výzvu ovládl Steklý se Žaloudkem

Boží Dar – Radek Steklý a Jan Žaloudek ovládli druhý závod seriálu Rock Point –...

Celý článek
Ultratrail
28. 6. 2018 Na Božím Daru se jde pro Matěje Židlického

Boží Dar – Tento víkend odstartuje na Božím Daru druhá zastávka Rock Point – Horské...

Celý článek
Vaše Komentáře