OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Radegastova výzva láká nejen extrémní sportovce

Třetí ročník Radegastovy výzvy pro kostní dřeň, charitativního štafetového Ultra trailu na 24 hodin, se koná nově v podzimním termínu 15. – 16. října 2016. Akci organizuje parta sportovců za podpory generálního partnera: Moravskoslezský kraj. Závod je určen pro trojice, případně dvojice. Ultramaraton vyhrává tým, který zvládne v daném čase uběhnout co nejvíce soutěžních kol. Okruh 11,9 km s převýšením 549 m vede přes turisticky atraktivní oblasti Pustevny, hřeben Radhoště, kolem památné sochy pohanského boha Radegasta a neasfaltovým sestupem zpět do zázemí. Závod je určen pro všechny sportovní nadšence – od hobby turistů až po aktivní běžce. Zázemí závodu je jako každý rok na chatě Koksař v Trojanovicích. Pro další týmy zbývá možnost ubytování zdarma ve vlastních stanech v zázemí a v blízké tělocvičně ZŠ, nebo si mohou zajistit vlastní ubytování v penzionech v bezprostředním okolí.

Letos mohou účastníci extrémního závodu zapojit i svou rodinu, která si může trasu projít v neděli 16. října 2016, využít lanovku na Pustevny, dětský program na trase (malování na obličej, slackline, zábavné hry apod.) nebo slevu na koloběžky ke sjezdu z Pusteven do Ráztoky. Vstupné je dobrovolné a prvních 80. přihlášených získá originální medaili.

Sportovně založení jedinci se mohou přihlásit na závod jednotlivců, který odstartuje v neděli 16. října 2016 v 10h v zázemí chaty Koksař. Třináctikilometrová trasa s časovým limitem 3,5 h je určena pro výkonnostní i začínající běžce. Vstupné 150,- Kč na osobu, děti do 15 let s doprovodem rodičů zdarma. Prvních 80. přihlášených získá originální medaili.

Svou účastí podpoříte dobrou věc – výtěžek z akce jde na konto Olomoucké nadace Haimaom na podporu transplantace kostní dřeně. Hlavním cílem pořadatele je totiž rozšířit povědomí veřejnosti o možnosti přihlášení do českého národního registru dárců dřeně, které zvyšuje šanci těžce nemocným lidem k jejich uzdravení. V předchozích ročnících se díky této akci povedlo oslovit mnoho lidí, kteří se zapsali do registru dárců.

rv1

Bližší informace najdete na našich webových stránkách www.radegastovavyzva.cz, kde se můžete přihlásit do závodu nebo na výstup na Radegasta a objednat si také originální funkční tričko s logem závodu.

Těšíme se na Váš!

Organizační tým Radegastovy výzvyPodobné články
Horské maratony
15. 10. 2019 Lesem a přes Brdy. Vydejte se na nejstarší český maraton s olympijským...

Nejstarším českým maratonem je Praha – Dobříš, který v letošní obnovené podobě oslaví 112. narozeniny. Ale...

Celý článek
Ultratrail
22. 9. 2019 Krkonošská RP-Horská výzva zná své vítěze

Nové trasy, nové tváře a zejména nádherné počasí. Závěrečná bodovaná zastávka seriálu Rock Point –...

Celý článek
Ultratrail
20. 9. 2019 Krkonošské body zakončí letošní Rock Point – Horskou výzvu

Rock Point – Horská výzva jde do finiše. Už tento víkend (20. - 21. 9.)...

Celý článek
Vaše Komentáře