OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Survival - týmy

Report z Libereckého survivalu

Jestli jste v pátek 29. 6. večer nebo v sobotu 30. 6. potkali dvojice cyklistů řítící se po libereckém okolí, tak jste skoro s jistotou narazili na závodníky prvního ročníku Libereckého survivalu.

Téměř třicet dvojic sportovních nadšenců dorazilo během pátečního odpoledne do lyžařského areálu ve Vesci, odkud se úderem deváté hodiny postupně na svých kolech začali vydávat na trať noční etapy závodu. Rozsvítily se čelovky a dvojice světýlek si razily cestu ke stanici lanovky na Ještěd. Tam na ně čekal náročný výběh na vrchol Jěštědu, za který byli „odměněni“ dlouhým sjezdem na koloběžkách po silničce vedoucí po úbočí hory. Pak ještě „sebrat“ nějaké indicie a zpátky do veseckého areálu, pak ještě na chvíli vyměnit kolo za brusle a rychle do spacáku nabírat síly na další den.

Ráno všechny přivítaly příjemné sluneční paprsky, které ale zanedlouho vytvořili doslova tropické počasí. Ještě že hned na úvod sobotní etapy na závodníky čekal krátký běh spojený s přeplaváním nedalekého rybníka, kde se trochu zchladili. Ne však na dlouho. Velké množství pořadateli připravených disciplín zvládli celé absolvovat pouze tři dvojice. Ostatní si zvolili podle dovedností, chuti nebo zbývajícího času do limitu. A že bylo z čeho vybírat. Běžci si přišli na své při orientačním běhu, lezci při boulderingu a lezení. Adrenalin stoupal při absolvování překážek v lanovém parku a spoustu zábavy (hlavně pro přihlížející :)) přinesla jízda na pramici, při které každý řídil jedno veslo. Dále na závodníky čekala střelba ze vzduchovky, jumarování, jízda na kajaku, in- line bruslení a mnoho dalšího.

Po čtvrté hodině byl závod ukončen a všichni si mohli užívat zaslouženého odpočinku se spoustou piva z Pivovaru Konrád až na pořadatele, pro které začal boj s čísly v počítači, aby byly výsledky závodníků možné prezentovat. Mezi muži si nejlépe vedl tým Salomon-Sunto složený z Tomáše Peterečka a Pavla Štryncla za nimi se umístil tým Veselý výlet (Pospíšil, Horálek) a na třetím místě skončil tým Pešík-Keltner.

V nejpočetnější kategorii MIX zvítězil tým EPO alpinautik (Nováková, Toušek), druhé místo získal týmWarmpeace Adventure (Sochorová, Šinkovský) a třetí tým SINGING ROCK (Michálková, Balej).

Mezi ženami se o první místo popral AvP tým ve složení Pačáková, Tesková, 2. místo EPO seveřanky (Švihovská, Rubešová) a třetí Lu&Niky (Dvořáková, Holíková). V kategorii OPEN určené pro závodníky startující tomto druhu závodu poprvé vybojoval prvenství tým EPO VeryOld (Staňková, Novák), druzí byli kluci z týmu FutrOK (Pavlát, Šebestík) a třetí místo obsadil tým Už tam něco napiš! (Reček, Seifrtová).

Krásné ceny pro závodníky připravila pořadatelská společnost Topsports s.r.o. a její tým, Powerbreathe, 3F, ale také půjčovna in-line bruslí a sportovního vybavení sídlící přímo v areálu Vesec. Nezapomělo se ani na tombolu startovních čísel. Pak už se závodníci nenechali od regenerace rušit ani tůrováním čerpadel z nočních závodů dobrovolných hasičů, které se mezitím v areálu „rozjeli“. Po letošním prvním ročníku survivalu se mají závodníci na co těšit ve druhém, který pořadatelé chtějí pořádat za rok opět pořádat.

Autor: Tereza RudolfováPodobné články
Survival - týmy
30. 1. 2018 Mezinárodní Mistrovství Armády ČR v zimním přírodním víceboji Winter Survival 2018

Ve dnech 28. ledna až 2. února 2018 probíhá v Jeseníkách 24. ročník mezinárodního Mistrovství...

Celý článek
Survival - týmy
17. 11. 2017 Startuje registrace na oblíbený Krkonošský survival!

Právě začala registrace na Krkonošský survival 2018. Na start příštího závodu vás, stejně jako minulé...

Celý článek
Survival - týmy
22. 5. 2017 Hannah EPO Survival – 13 hodin plných adrenalinu

Mistrovství České republiky v přírodním víceboji dvojic se letos konalo již po šesté, tentokráte v Dobronicích u...

Celý článek
Vaše Komentáře