OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Rock Point – Horská výzva 2013 (TZ)

Je tomu už pár měsíců, co skončil letošní seriál posledním závodem v Krkonoších. Určitě si většina z Vás po tak náročné sezóně neodpustila nějaký ten zasloužený odpočinek k nabrání sil a chuti do přípravy na další ročník seriálu.

Ne jinak tomu bylo i u nás, pořadatelů RP-HV, avšak nepřeháněli jsme to s tím odpočinkem tak, abychom nestihli připravit novinky a termíny soutěží pro rok 2013, o kterých Vás chceme nyní informovat :) V ročníku 2013 bychom rádi posunuli kvalitu zajištění a organizace seriálu zase o nějaký ten stupínek výš např. zlepšením značení trati, kvalitnějším měřením čipovou technologií, či vytvořením tajných kontrol na trati. Rádi bychom také nabídli zážitky z těchto závodů co nejširší výkonnostní i věkové skupině příznivců hor a trekingu.

I proto jsme se rozhodli vytvořit kromě hlavních závodů na 60-70 km také tzv. poloviční trasy v délce cca 30-35 km a limitem příchodu 12 hodin, kterými bychom rádi oslovili i ty, kteří si buďto netroufají na hlavní závod, nebo jen vyhledávají méně extrémní formu pochodu a běhu po horách. Novinkou pro rok 2013 bude také rozšíření kategorií seriálu o dogtrekking, tedy pochod či běh s vašimi čtyřnohými přáteli.

Pro všechny ty, kterým nesedí dlouhé vzdálenosti, chystáme vždy na závěr závodního dne v areálu také exhibiční závod v podobě výběhu sjezdovky na čas! Rádi bychom, aby naše závody měly přínos i pro ty, kteří tolik štěstí jako my neměli a takto sportovat nemohou. I proto jsme se rozhodli věnovat vždy výtěžek z exhibičních závodů charitativní organizaci pro tělesně postižené. Výtěžek tak poslouží pro dobrou věc!

Termíny závodů v roce 2013:

1. závod (5.- 6.4.2013): Jeseníky – Kouty nad Desnou (areál Kouty)
2. závod (7.- 8.6.2013): Šumava – (areál v jednání)
3. závod (2.- 3.8.2013): Krkonoše – Špindlerův Mlýn (areál Sv. Petr)

Propozice a registraci pro všechny závody RP-HV 2013 spustíme na webu www.horskavyzva.cz již 1.prosince 2012, nezapomeňte tedy sledovat web i nový facebook seriálu na adrese: www.facebook.com/horskavyzva, ať vám nic neuteče!

P.S.Pro ty největší extrémisty a nedočkavce, kterým je 70 km málo a čekání na 1.závod RP-HV dlouhé, máme dobrou zprávu! V plánu máme ještě tuto zimu uspořádání nové extrémní outdoor-survivalové akce ve volném terénu s limitovaným počtem startujících pouze pro 50 dvojic! Startovat se bude v průběhu února 2013! Propozice a web k tomuto závodu začne fungovat již v brzké době!

Pavel Zitta
ředitel seriálu RP–HVPodobné články
Ultratrail
12. 4. 2019 Rock Point – Horská výzva – povídání o nové zastávce na Vysočině

Naživo je to lepší než v televizi, říká autor závodu na Vysočině Nové město na...

Celý článek
Ultratrail
12. 4. 2019 Série CUTT zahajuje 4. ročník jarním závodem v Bílých Karpatech

Série tří závodů Czech Ultra Trail Tour (CUTT) se na domácím ultratrailovém písečku nenápadně etablovala...

Celý článek
Ultratrail
30. 3. 2019 Za měsíc startuje Horská výzva poprvé na Vysočině

Přesně měsíc zbývá do startu 9. ročníku Rock Point – Horské výzvy. Oblíbený seriál horských...

Celý článek
Vaše Komentáře