OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Rock Point – Horská výzva 2013 (TZ)

Je tomu už pár měsíců, co skončil letošní seriál posledním závodem v Krkonoších. Určitě si většina z Vás po tak náročné sezóně neodpustila nějaký ten zasloužený odpočinek k nabrání sil a chuti do přípravy na další ročník seriálu.

Ne jinak tomu bylo i u nás, pořadatelů RP-HV, avšak nepřeháněli jsme to s tím odpočinkem tak, abychom nestihli připravit novinky a termíny soutěží pro rok 2013, o kterých Vás chceme nyní informovat :) V ročníku 2013 bychom rádi posunuli kvalitu zajištění a organizace seriálu zase o nějaký ten stupínek výš např. zlepšením značení trati, kvalitnějším měřením čipovou technologií, či vytvořením tajných kontrol na trati. Rádi bychom také nabídli zážitky z těchto závodů co nejširší výkonnostní i věkové skupině příznivců hor a trekingu.

I proto jsme se rozhodli vytvořit kromě hlavních závodů na 60-70 km také tzv. poloviční trasy v délce cca 30-35 km a limitem příchodu 12 hodin, kterými bychom rádi oslovili i ty, kteří si buďto netroufají na hlavní závod, nebo jen vyhledávají méně extrémní formu pochodu a běhu po horách. Novinkou pro rok 2013 bude také rozšíření kategorií seriálu o dogtrekking, tedy pochod či běh s vašimi čtyřnohými přáteli.

Pro všechny ty, kterým nesedí dlouhé vzdálenosti, chystáme vždy na závěr závodního dne v areálu také exhibiční závod v podobě výběhu sjezdovky na čas! Rádi bychom, aby naše závody měly přínos i pro ty, kteří tolik štěstí jako my neměli a takto sportovat nemohou. I proto jsme se rozhodli věnovat vždy výtěžek z exhibičních závodů charitativní organizaci pro tělesně postižené. Výtěžek tak poslouží pro dobrou věc!

Termíny závodů v roce 2013:

1. závod (5.- 6.4.2013): Jeseníky – Kouty nad Desnou (areál Kouty)
2. závod (7.- 8.6.2013): Šumava – (areál v jednání)
3. závod (2.- 3.8.2013): Krkonoše – Špindlerův Mlýn (areál Sv. Petr)

Propozice a registraci pro všechny závody RP-HV 2013 spustíme na webu www.horskavyzva.cz již 1.prosince 2012, nezapomeňte tedy sledovat web i nový facebook seriálu na adrese: www.facebook.com/horskavyzva, ať vám nic neuteče!

P.S.Pro ty největší extrémisty a nedočkavce, kterým je 70 km málo a čekání na 1.závod RP-HV dlouhé, máme dobrou zprávu! V plánu máme ještě tuto zimu uspořádání nové extrémní outdoor-survivalové akce ve volném terénu s limitovaným počtem startujících pouze pro 50 dvojic! Startovat se bude v průběhu února 2013! Propozice a web k tomuto závodu začne fungovat již v brzké době!

Pavel Zitta
ředitel seriálu RP–HVPodobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Ultratrail
21. 1. 2020 Štverák a Ševčíková králem a královnou Lysé hory 2020!

Extrémní vytrvalostní závod KILPI 24 hodin na Lysé hoře (LH24) s pořadovým číslem 9 je...

Celý článek
Ultratrail
14. 1. 2020 Lysá hora nedá účastníkům LH24 ani metr zadarmo!

Těžký a tvrdý závod čeká letos všechny odvážlivce 9. ročníku extrémního závodu KILPI 24 hodin...

Celý článek