OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Rock-Point Horská výzva 2014

Jen dva týdny zbývají do startu 1. závodu seriálu Rock Point – Horská výzva. On-line přihlášky jsou již uzavřeny. V tuto chvíli je jasné, že do jesenické části horského běhu a trekingu dvojic odstartuje na devět stovek závodníků. Tím ale soupiska nekončí. Další přihlášky bude možné podat přímo na místě v Koutech nad Desnou. Pořadatelé tak očekávají výrazně přes tisíc dobrodruhů. Už teď jsou mezi nimi ale velmi zajímavá jména.

Jednou z ostře sledovaných bude dvojice loňských vítězů – Petr Vabroušek a Zbyněk Cypra. Ano, profesionální triatlet, který má svém kontě nesčetně úspěchů a v poslední době zazářil v traťových rekordech při Maratonu Antarktida nebo pro stokilometrovém ultramaratonu na Antarktidě, účastník havajského Ironmana, Petr Vabroušek hodlá se svým parťákem Zbyňkem Cyprou z týmu Adidas Outdoor team/SLS3 prvenství obhájit. “Celé startovní pole samozřejmě neznám, a tak může přijít i nějaké překvapení, ale osobně bych k favoritům zařadil třeba dvojici Kasalík s Najvertem, Král s Axmannem nebo Míle se Šilarem,” ukázal Zbyněk Cypra na borce, kteří jistě vpředu nebudou chybět.

Účastníci jesenické výzvy by si tak dle tipů hlavních adeptů na prvenství měli ohlídat dvojice JulboWay, tedy Radima Kasalíka se Stanislavem Najvertem, Vlčí důl Václava Krále s Karlem Axmannem, Adidas Outdoor team/Elvac Petra Míle s Filipem Šilarem, dvojici X-Air Ostrava Libora Bednarze s Alešem Veličkou nebo The North Face Marka Clausidise s Pavlem Blablou.

O tom, kdo opravdu bude tím nejsilnějším se fanoušci závodu přesvědčí vždy teprve až na místě. Letošní Rock Point – Horská výzva má pro každou zastávku připravené tři délky tras – Long, Half a Short. Určeny jsou pro dvojice závodníků s možností kombinací pohlaví (muži, ženy, mix). Na své si přijdou i nadšenci dogtrekkingu, tedy účastníci se psy. Jednotlivé tratě vždy měří zhruba 15, 34 a 65 km. “Závody jsou určeny pro všechny věkové i výkonnostní kategorie. Povoleny jsou samozřejmě i trekové hole, ale jinak se každý musí spolehnout jen na běh či chůzi. Povinnou výbavou jsou ale mobilní telefony a pro závody Long a Half ještě čelovka s náhradními bateriemi. Bezpečnost účastníků je u nás na prvním místě,” upozornil hlavní organizátor seriálu Rock Point – Horská výzva Pavel Zitta.

První závod je na programu právě v Jeseníkách. Už v pátek 11. dubna se ze zimního areálu Kouty v Koutech nad Desnou na trať pět minut před půlnocí vydají běžci na dlouhé trase. “Vyzvednout startovní čísla a dodatečně se přihlásit je možné mezi patnáctou a třiadvacátou hodinou,” podotkl Zitta.

Na dlouhé trase, pro kterou je vypsaný časový limit čtyřiadvacet hodin, čeká na běžce trojice občerstvovacích stanic na Ramzové, Červenohorském sedle a Ovčárně. Ostatní kategorie se do závodu vydají až v sobotu 12. dubna dopoledne. Běžci na střední (Half) trati mají start naplánovaný na 9. hodinu a účastníci krátké trasy (Short) vyrazí hodinu za nimi. O všech vítězích tak bude rozhodnuto už během soboty.

1

Letošní seriál Rock Point – Horská výzva, který je rozšířen na pět závodů, organizátoři posunuli do maximálně profesionálního pojetí. Účastníci mají výrazně větší komfort, zázemí a služby i větší bezpečí, o který se stará početný pořadatelský tým a řada nových partnerů. “Pokud by někdo v závodě přecenil své síly, bude připraveno vícero svozových bodů. Snažíme se myslet na vše, aby účastníci sice poznali hranice svých možností, ale nemuseli se bát, že někde zůstanou vyčerpaní. Stejně tak je pro nás důležitá ochrana přírody. Při plánování jednotlivých tras jsme byli maximálně ohleduplní,” připomněl podstatná fakta Zitta.

Zajímavé budou nejen ceny, ale také služby a kulturní doprovod, který nebude chybět na žádném z pěti podniků. O catering a jídlo pro závodníky se postará Galleria Ristorante Napoletana, na jednotlivých občerstvovačkách budou moci běžci ochutnat müsli Mixit nebo si pořídit celou řadu výživových doplňků, žízeň zažene nealkoholické pivo Birell. Díky Dajbychovi a jeho Land Roverech bude trať pro pořadatelé dostupná takřka po celé délce. Veřejnost si tu navíc bude moci domluvit testovací jízdy. Celý organizační tým obuje špičkové outdoorové boty Merrell a na ceny této americké značky se mohou těšit i samotní účastníci seriálu. Na místě bude též možné využít služeb fyzioterapeutky Lady Králové, u které bude možnost nechat se před nebo i po závodě “zatejpovat”. Kineziotaping je totiž léčebná metoda využívaná v rehabilitaci nebo pro preventivní opatření před zraněním a přetížením svalového aparátu. “Jsem strašně rád za navázání nových partnerství, ale především za to, že naši partneři s námi zůstávají a pomáhají nám vytvářet akci na opravdu vysoké úrovni s mimořádně pestrým programem,” chválil přístup partnerů Pavel Zitta.

Kdo má rád pohyb a běh především a ještě nepoznal seriál Rock Point – Horská výzva, prakticky netuší, o co přichází – nádherné scenérie českých hor, vzduch neznečištěný výfukovými plyny, přírodní cesty. Rozdíl od oblíbených maratonů, které se staly fenoménem posledních let, je patrný na první pohled. Prvotní krása je však vykoupena extrémní zátěží. Je to prostě výzva. “Neběžíte rovně v davu jako ovce. Účastníci, závodící vždy ve dvojicích, musí projevit svůj um, všeobecnou připravenost. Musí si poradit s náročnými stoupáními a srázy na členitých cestách. Mnozí jsou vyčerpaní, ale nachází v sobě opravdové bojovníky, kteří se nevzdávají. Vzájemně se musí umět podpořit, pomoci jeden druhému. O tom je Rock Point – Horská výzva. Zkuste tedy překonat sami sebe a zjistěte, jak silní ve skutečnosti jste. Získáte tím mnohem víc, než byste vůbec tušili,” nabádá k účasti organizátor Zitta a připomíná, že veškeré informace jsou k nalezení na stránkách závodu: www.horskavyzva.cz.

Termíny závodů seriálu Rock Point – Horská výzva:
1. závod 11. – 12.04.2014 – Jeseníky
2. závod 09. – 10.05.2014 – Šumava
3. závod 13. – 14.06.2014 – Krušné hory
4. závod 11. – 12.07.2014 – bude teprve zveřejněno
5. závod 08. – 09.08.2014 – KrkonošePodobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Ultratrail
21. 1. 2020 Štverák a Ševčíková králem a královnou Lysé hory 2020!

Extrémní vytrvalostní závod KILPI 24 hodin na Lysé hoře (LH24) s pořadovým číslem 9 je...

Celý článek
Ultratrail
14. 1. 2020 Lysá hora nedá účastníkům LH24 ani metr zadarmo!

Těžký a tvrdý závod čeká letos všechny odvážlivce 9. ročníku extrémního závodu KILPI 24 hodin...

Celý článek