OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Rock Point – Horská Výzva: Jeseníky v zajetí sněhu a ledu!

Již jen pouhý týden zbývá do startu 1.závodu, který se uskuteční ve dnech 5.-6.dubna 2013 v Jeseníkách. Na tomto závodě se letos sejde na 800 závodníků z celé ČR!

Letošní jarní „primavera“ ultra-trailových závodů, bude také podle startovní listiny jedním z nejlépe obsazených závodů svého druhu v ČR! Svou zásluhu na tom má kromě jiných borců pomýšlejících na přední umístění také jedna z největších sportovních osobností na startu a pro mnohé také závodník, s kterým se budou chtít na trati poměřit – známý český ironman, Petr Vabroušek. Ten bude startovat na trase LONG ve dvojic s dalším skvělým závodníkem a také vítězem loňského Jesenického závodu RP-HV – Zbyňkem Cyprou.

Prozatím se jarní počasí o slovo nehlásí a vypadá to, že příroda si usmyslela udělat z prvního závodu díky sněhovým podmínkám opravdovou „Výzvu“ i pro ty nejotrlejší! Neulehčit závodníkům se rozhodli také pořadatelé, kteří stejně jako v loňském roce do pravidel opět vložili dodatek v podobě zákazu použití sněžnic, nesmeků, maček a podobného vybavení, které by mohlo usnadňovat postup ve sněhu.

„Předpověď počasí na další dny nevypadá úplně růžově a lze očekávat, že se většina závodu poběží, či půjde tak jako vloni ve sněhu. V zájmu zachování charakteru běžeckého a trekingového závodu a především pak možnosti rovného srovnávání-se mezi závodníky jsme se však i přes tyto prognózy opět rozhodli pro nepovolení sněžnic a podobného vybavení. Myslím, že je to správné rozhodnutí, povolení sněžnic by rozdělilo startovní pole na ty, co je mají a co ne a celý koncept těchto závodů, který klade důraz především na rovnocenné podmínky pro všechny s možností srovnání-se všech závodníků na trati ve stejných podmínkách by postrádal svůj smysl“, řekl ředitel závodu Pavel Zitta.

Svým zajištěním servisu na trati a v cíli by měl být závod zase o nějaký kousek dál oproti loňskému ročníku. Těšit se mohou závodníci, jak na pamětní trička v v líbivém designu, měření výsledků i s mezičasy online na webu závodu, výsledkový servis ve formě čipů, kvalitně zaznačenou trasu závodu fáborkami a směrovkami s reflexní páskou, občerstvovacími stanicemi s širokou nabídkou slaného i sladkého jídla, ovoce, čaje a iontového nápoje, či pro ty co přecení své síly možností svozu autobusem ze dvou sběrných míst na Ramzové a Ovčárně zpět do prostoru startu a cíle v areálu Kouty.

Pro všechny závodníky v cíli pak bude nachystán výběr ze tří druhů jídla a k tomu vychlazené nealko pivo Birell. Pro ty, kteří nebudou mít stále dost bude na pořadu dne v odpoledních hodinách nachystána možnost startu v exhibičním závodě Runhill(výběh do sjezdovky), jehož výtěžek ze startovného podpoří dobrou věc a půjde na charitativní účely! Po vyhlášení vítězů závodů Long, Half i Runhill, které je plánováno na 16 h pak nebude bránit nic tomu, aby celý závodní den vyvrcholil od 17 h afterparty se skupinou Jupiter, kde poteče pivo proudem a především nebude chybět dobrá zábava a možnost povyprávění si u piva o závodě!

V případě, že jste se ještě nestihli do závodu zaregistrovat, tak můžete učinit v ještě v samotný den startu v areálu Kouty v Koutech nad Desnou, veškeré info o 1.závodě, či celém seriálu pak získáte nawww.horskavyzva.cz

Video z loňského závodu v Jeseníkách:Podobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Ultratrail
21. 1. 2020 Štverák a Ševčíková králem a královnou Lysé hory 2020!

Extrémní vytrvalostní závod KILPI 24 hodin na Lysé hoře (LH24) s pořadovým číslem 9 je...

Celý článek
Ultratrail
14. 1. 2020 Lysá hora nedá účastníkům LH24 ani metr zadarmo!

Těžký a tvrdý závod čeká letos všechny odvážlivce 9. ročníku extrémního závodu KILPI 24 hodin...

Celý článek