OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Rock Point – Horská Výzva: Jeseníky v zajetí sněhu a ledu!

Již jen pouhý týden zbývá do startu 1.závodu, který se uskuteční ve dnech 5.-6.dubna 2013 v Jeseníkách. Na tomto závodě se letos sejde na 800 závodníků z celé ČR!

Letošní jarní „primavera“ ultra-trailových závodů, bude také podle startovní listiny jedním z nejlépe obsazených závodů svého druhu v ČR! Svou zásluhu na tom má kromě jiných borců pomýšlejících na přední umístění také jedna z největších sportovních osobností na startu a pro mnohé také závodník, s kterým se budou chtít na trati poměřit – známý český ironman, Petr Vabroušek. Ten bude startovat na trase LONG ve dvojic s dalším skvělým závodníkem a také vítězem loňského Jesenického závodu RP-HV – Zbyňkem Cyprou.

Prozatím se jarní počasí o slovo nehlásí a vypadá to, že příroda si usmyslela udělat z prvního závodu díky sněhovým podmínkám opravdovou „Výzvu“ i pro ty nejotrlejší! Neulehčit závodníkům se rozhodli také pořadatelé, kteří stejně jako v loňském roce do pravidel opět vložili dodatek v podobě zákazu použití sněžnic, nesmeků, maček a podobného vybavení, které by mohlo usnadňovat postup ve sněhu.

„Předpověď počasí na další dny nevypadá úplně růžově a lze očekávat, že se většina závodu poběží, či půjde tak jako vloni ve sněhu. V zájmu zachování charakteru běžeckého a trekingového závodu a především pak možnosti rovného srovnávání-se mezi závodníky jsme se však i přes tyto prognózy opět rozhodli pro nepovolení sněžnic a podobného vybavení. Myslím, že je to správné rozhodnutí, povolení sněžnic by rozdělilo startovní pole na ty, co je mají a co ne a celý koncept těchto závodů, který klade důraz především na rovnocenné podmínky pro všechny s možností srovnání-se všech závodníků na trati ve stejných podmínkách by postrádal svůj smysl“, řekl ředitel závodu Pavel Zitta.

Svým zajištěním servisu na trati a v cíli by měl být závod zase o nějaký kousek dál oproti loňskému ročníku. Těšit se mohou závodníci, jak na pamětní trička v v líbivém designu, měření výsledků i s mezičasy online na webu závodu, výsledkový servis ve formě čipů, kvalitně zaznačenou trasu závodu fáborkami a směrovkami s reflexní páskou, občerstvovacími stanicemi s širokou nabídkou slaného i sladkého jídla, ovoce, čaje a iontového nápoje, či pro ty co přecení své síly možností svozu autobusem ze dvou sběrných míst na Ramzové a Ovčárně zpět do prostoru startu a cíle v areálu Kouty.

Pro všechny závodníky v cíli pak bude nachystán výběr ze tří druhů jídla a k tomu vychlazené nealko pivo Birell. Pro ty, kteří nebudou mít stále dost bude na pořadu dne v odpoledních hodinách nachystána možnost startu v exhibičním závodě Runhill(výběh do sjezdovky), jehož výtěžek ze startovného podpoří dobrou věc a půjde na charitativní účely! Po vyhlášení vítězů závodů Long, Half i Runhill, které je plánováno na 16 h pak nebude bránit nic tomu, aby celý závodní den vyvrcholil od 17 h afterparty se skupinou Jupiter, kde poteče pivo proudem a především nebude chybět dobrá zábava a možnost povyprávění si u piva o závodě!

V případě, že jste se ještě nestihli do závodu zaregistrovat, tak můžete učinit v ještě v samotný den startu v areálu Kouty v Koutech nad Desnou, veškeré info o 1.závodě, či celém seriálu pak získáte nawww.horskavyzva.cz

Video z loňského závodu v Jeseníkách:Podobné články
Ultratrail
29. 1. 2019 Radek Chrobák obhájil titul na LH24 2019!

Obhájit loňské prvenství se podařilo na RENAULT KILPI 24 HODIN NA LYSÉ HOŘE 2019 (LH24)...

Celý článek
Ultratrail
10. 12. 2018 Už tento víkend startuje legendární Pražská stovka!

Přesně o půlnoci z pátku 14. na sobotu 15. 12. odstartuje už 25. ročník legendárního dálkového...

Celý článek
Ultratrail
7. 12. 2018 Rock Point – Horská výzva se rozšíří o závod na Vysočině

Šumperk/ČR – Rock Point – Horská výzva už zná termíny závodů pro rok 2019. A...

Celý článek
Vaše Komentáře