OPRAVDOVÉ VÝKONY – SILNÉ ZÁŽITKY – POCTIVÝ SPORT
Ultratrail

Rock Point – Horská výzva přináší do Krkonoš novinky

Týden zbývá do startu druhého závodu Rock Point – Horské výzvy. Seriál horských běhů a trekingu dvojic pokračuje v Krkonoších. Tentokrát si pořadatelé dali na krkonošské části hodně záležet, takže na startující čeká hned několik novinek.

“Loni jsme v Krkonoších celý seriál uzavírali a víme, že se nám závěr ne zrovna vydařil. Na poslední chvíli jsme měnili trať a ani co do výsledků jsme nebyli stoprocentní. Věřím, že letos jsme na přípravě skutečně zamakali a běžci si závod více užijí,” podotkl ředitel závodu Rock Point – Horská výzva Pavel Zitta.

Klasický rozvrh zůstává zachován. Milovníci běhu a přírody si znovu mohou vybrat ze tří tras Long (69 km), Half (33 km) a Short (16 km). Krkonoše také přivítají letošní nesoutěžní novinku, kterou ocení především rodiny s dětmi – šestnáctikilometrový Pochod s Mixitkou, který má stejně jako při úvodní zastávce v Jeseníkách charitativní charakter, kdy je polovina symbolického startovného věnována na dobročinné účely. “K závodu i k pochodu se stále může na místě přihlásit naprosto každý,” připomněl Zitta s tím, že on-line registraci dopředu využilo na šest stovek dobrodruhů. Ti opět mají možnost odstartovat na jedné ze tří tratí a soupeřit mohou v některé z pěti kategoriích – muži, ženy, mix a nebo dogtreking mužů a žen.

Nejdelší závod Long startuje už obligátně pět minut před páteční půlnocí. Na téměř sedmdesátikilometrové trase se nachází pětice občerstvovacích stanic ve Špindlerově Mlýně, na Labské a Luční Boudě, v Peci pod Sněžkou a na Soutoku Úp. Halfisté vybíhají hromadně v sobotu v 9 hodin. O hodinu později se na trať vydají účastníci na nejkratším závodě a ve čtvrt na jedenáct vyjde Pochod s Mixitkou. “Trasy se nachází v atraktivních lokalitách 1. a 2. zóny národního parku. Při plánování jsme více mysleli na zdraví sportovců, a tak jsme se snažili trasy vést co nejméně po asfaltu. Věřím, že to běžci ocení,” upozornil Zitta.

Překvapení v podobě památné cílové fotografie je novinkou zavedenou právě od nadcházejícího závodu v Krkonoších. “Do cíle jsme nachystali finisherský banner, u kterého bude nový fotograf při doběhu běžcům pořizovat památeční obrázky, které pak každá dvojice bude moci získat,” nabádá k účasti ředitel závodu a současně připomíná, že před startem bude k dispozici fyzioterapeut Michal Frána, který na místě může provést vyšetření stavu plosky nohy, kotníku, kolene nebo kyčle. Připraven bude nejen pro pediatrické vyšetření, ale i pro kinesiotaping.

Novinkou jsou i zajímavé ceny. Do druhého závodu je věnoval výrobce špičkových amerických batohů Osprey. “Tenhle speciální ultratenký batůžek REV 1,5l s integrovaným hydratačním vakem a mnoha dalšími vychytávkami nadchne každého běžce, stejně jako třeba ledvinka s vloženou plastovou lahví,” sdělil Jan Krabec, z oddělení marketingu titulárního partnera závodu společnosti Rock Point. Ceny bude nejlepším předávat vítěz Zimní výzvy Petr Mazal, který se už za tři týdny na kole vydá na cestu kolem světa, jejíž je Rock Point – Horská výzva partnerem. (více na www.petr-mazal.cz)

Krkonoše ale nejsou jen pro běžce. Svůj cíl mohou v Peci pod Sněžkou, kde má akce na parkovišti U Kapličky své zázemí, najít i diváci. Program během sobotního odpoledne totiž zpestří vystoupení hudebních kapel A.M.Úlet, Katapult cover band nebo Single Malt.Podobné články
Ultratrail
8. 9. 2020 BESKYDSKÁ SEDMIČKA SE I PŘES MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ POVEDLA!

Česká republika má po uplynulém víkendu úspěšně za sebou jednu z největších sportovních akcí letošního...

Celý článek
Ultratrail
21. 1. 2020 Štverák a Ševčíková králem a královnou Lysé hory 2020!

Extrémní vytrvalostní závod KILPI 24 hodin na Lysé hoře (LH24) s pořadovým číslem 9 je...

Celý článek
Ultratrail
14. 1. 2020 Lysá hora nedá účastníkům LH24 ani metr zadarmo!

Těžký a tvrdý závod čeká letos všechny odvážlivce 9. ročníku extrémního závodu KILPI 24 hodin...

Celý článek